CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Ethereum yer çekimine meydan okuyor! İşte kritik destek hatları… TAKİP ET

Ethereum Teknik Analiz coinajans

Ethereum son birkaç gündür etkileyici bir ivme kazandı ve tüm zamanların en yüksek (ATH) seviyesini kaydetti. ETH fiyatının daha fazla yükseliş için, öncelikle bu seviyeleri koruması gerekiyor. İşte ETH grafiğinde dikkat edilmesi gereken o seviyeler…

Ethereum teknik analizi: ETH ne olur?

Ethereum son birkaç gündür etkileyici bir ivme kazandı ve ABD doları karşısında 2.700 doların üzerine çıkarak, tüm zamanların en yüksek (ATH) seviyesini kaydetti. ETH fiyatı 2.700 ve 2.750 doların üzerinde yükselişe devam edebilir. Ancak bazı kritik seviyelerin üzerinde başarılı bir kapanış yapması gerekiyor.

Ethereum teknik analizi

Ethereum’da son birkaç gündür neler oldu?

Ethereum güçlü bir yükseliş trendi başlattı ve 2.650 dolarlık direnç bölgesini kırdı. ETH, 2.700 dolarlık direnci bile aştı ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde kalarak, 2,716 dolarlık yeni bir ATH kaydetti.

Saatlik ETHUSD grafiğinde 2.580$ civarında dirençle oluşan büyük yükselen kanalın üzerinde bir kırılma oldu. Aşağı yönlü bir düzeltmeye başlamadan önce tüm zamanların en yüksek seviyesini (2,716 – Binance borsasında) gördü. Ardından, sırasıyla 2.700 dolar ve 2.680 dolar seviyelerinin altına düştü.

koinmedya_paradex

2.431$’dan 2.720$’a yükselen son hareketin %23.6 Fib geri çekilme seviyesinin altında bir kırılma oldu. Fiyat yazımızı yayına hazırladığımız sırada, 2,625 dolar seviyesinin yakınında kanalın kırılan direnç bölgesini test ediyor.

İlk destek 2.600$ seviyesine yakın. Bir sonraki kilit destek ise, pariteyi 2.431$’dan düşük 2.720$’a taşıyan son yükselişin %50 Fib geri çekilme seviyesine yakın. Yukarı yönde, fiyat 2.680 dolar ve 2.700 dolar seviyelerinin yakınında dirençle karşılaşabilir. Bu seviyelerin kırılması, 2.720 doların üzerinde yeni bir ATH’ye için kapı açabilir. Bu durumda, fiyat muhtemelen 2.800$ seviyesini görebilir.

ethereum teknik analizi Ethereum yer çekimine meydan okuyor! İşte kritik destek hatları...

Ethereum düşer mi? – ETH’de düşüş senaryosu

Ethereum, 2.700 doların üzerinde başarılı bir kapanış yapamazsa, aşağı yönlü bir düzeltme ile karşı karşıya kalabilir. Böyle bir senaryoda ilk destek, kanal trend çizgisine veya 2.600$’a yakın olacak.

Kanal desteğinin altında gerçekleşecek bir kırılma, fiyatı 2.575 dolar seviyesine çekebilir. Daha fazla kayıp, yakın vadede 2.500 dolarlık destek bölgesine veya 100 saatlik basit hareketli ortalamaya doğru devam edecek bir düşüş başlatabilir. Daha büyük bir düşüşün yaşanmaması için, en büyük altcoinin 2,550 dolar civarındaki kritik desteği koruması gerekecek.

Teknik göstergeler:

“koinmedya_binance”
  • Saatlik MACD: ETHUSD paritesi için MACD şimdi yükseliş bölgesinde ivme kaybediyor.
  • Saatlik RSI: ETHUSD’de RSI şu anda 50 seviyesine yaklaşıyor.
  • Önemli destek seviyesi: 2.575 dolar
  • Önemli direnç seviyesi: 2.700 dolar

Kaynak

İlgili: Ethereum haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

 

Piyasalar genelinde ve Ethereum özelinde olumsuz yönde etkili olabilecek en güçlü dışsal faktör ABD merkezli katı regülasyonlar olabilir. Umarız piyasaları derinden etkileyecek katı regülasyonlarla karşılaşmayız.

koinmedya_brave

Ancak Thodex örneğinde de gördüğümüz üzere piyasanın regüle edilmesi gerekiyor. Sorulması gereken asıl soru ise hangi dozda olmalı!

 

 

 

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Ethereum 2.0 staking sözleşmelerinde büyük rekor! TAKİP ET

Coinajans.com

Gözler Bitcoin üzerindeyken zirve yapan az bilinen coinler TAKİP ET

Ethereum fraktalı yeni bir piyasa döngüsünü işaret ediyor

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası