CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Ethereum yıllık direncin altında sıkıştı – Daha fazla düşüş gelir mi?

Ethereum haberleri coinajans.com.jpg
fairspin_koinmedya

Ethereum yıllık direncin altında. ETH fiyatı bir türlü iki yıllık alçalan direnci kıramıyor. Bunun üzerine analistler daha fazla düşüş geleceğini öngörüyor.


Ethereum yıllık direncin altında sıkıştı

Ethereum ve başlıca altcoinlerin çoğu son zamanlarda Bitcoin fiyatını yakından takip ediyor. Genel kripto piyasası ise son birkaç haftadır belirleyici bir momentum bulmakta zorluk çekiyor. Bu momentum eksikliği ETH’nin 150 dolar civarında dolanmasına sebep oluyor. Boğalar ve ayılar çıkılmaz bir durumda buldu kendilerini.

Analistler ise Ethereum’un yakında daha fazla düşüş yaşayabileceğini ifade ediyor. Çünkü iki yıldır güçlü kalan alçalan direncin üzerine kırılma yapamıyor.

İlgili – Ethereum’a bir destek de Ernst & Young’dan geldi

Ethereum yıllık direncin altında. ETH fiyatı bir türlü iki yıllık alçalan direnci kıramıyor. Bunun üzerinde analistler daha fazla düşüş geleceğini öngörüyor.

Ethereum 150 dolar civarında

Ethereum şu an 149 dolar civarında işlem görüyor. Yakın bir zamanda ise günlük 147 dolar ile dip seviyesi kaydetmiş ve şu an bir miktar toparlanmış görünüyor.

Son haftalarda Ethereum kendini inanılmaz dar bir alanda işlem yaparken buldu. 144 dolar ile 152 dolar aralığında. Öyle görülüyor ki bu aralık daha da daralıyor ve şu an en düşük ve en yüksek seviyeler son birkaç günde 148 dolar ve 150 doları gösteriyor.

İlgili – Ethereum Buz Çağı zorluk bombası tartışmalara sebep oldu

Bu yatay seyir hareketi ise Kasım’ın sonunda ETH inanılmaz ölçüde volatilite yaşadıktan sonra geldi. Bu dönemde kripto para 190 dolardan 135 dolar dibe kadar gerilemişti. Bu olay, Bitcoin’in teslim bayrağı açarak 6,500 dolara kadar düştüğü sıralarda yaşanmıştı.

Ethereum fiyatında bunlardan dolayı bir belirsizlik var. Son düşüş uzun vadeli dip seviyesini oluşturdu mu yoksa daha fazla düşüş gelir mi bilinmez.

Analist: Ethereum yakın vadede daha fazla düşüş yaşayacak

Twitter’deki popüler analistlerden Teddy, son tweetinde ETH konusunda neden ayı olduğunu açıklıyor. Ona göre birinci faktör, kripto paranın birkaç yıllık alçalan dirend çizgisini kıramaması. Bu da yakın vadede daha fazla düşüş yaşanabileceğine işaret ediyor.

TEDDY tweetinde şöyle yazdı: “Son hard fork İstanbul yeni bir ilgi dalgası oluşturmadığı sürece böyle devam edebilir. Alt destek seviyelerine dokunuyor… iki yıllık uzun dönemli dirence bakın. Üzerinde hiç çizik yok. Vitalik Buterin, belki pump yaptırabilirsin.”

Kaynak

İlgili Haberler

Vitalik Buterin bile şaşkın: “Ethereum’da bunu beklemiyorduk!” TAKİP ET

Coinajans.com

En ucuz CryptoPunks şimdi 6 haneli değerden satılıyor TAKİP ET

Coinajans.com

Ripple’ın başbelası mahkemelerden kötü haber TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası