CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Ethereum yol haritasındaki kritik noktalar

Ethereum haberleri coinajans.com.jpg
fairspin_koinmedya

Kuvvetli altyapısına rağmen son zamanlarda fiyat olarak yatırımcısını üzen Ethereum yol haritasındaki mihenk taşlarını aslında çok başarılı bir şekilde geçiyor.


Ethereum yol haritasındaki önemli basamaklar ne?

İkinci en büyük krito para büyüyen merkeziyetsiz finans sistemine rağmen pazartesiden beri cehennemi yaşadı ve %20 dump yaptı. Ethereum için ana güncelleme yaklaşıyor. Fakat bu gelişme fiyatı tekrar canlandırabilecek mi?

BKNZ:Onaylandı: Ethereum İstanbul hard fork tarihi belli oldu

Ethereum İstanbul hard forku

Ethereum’un 8. hard forku yaklaşık iki hafta sonra 6 Aralık’ta İstanbul’da yapılacak. Bu geçiş için sabitlenmiş blok sayısı 9,069,000 ve bu güncelleme Ethereum 2.0 adımlarından sadece bir tanesi. ConsenSys kurucusu Joseph Lubin Ethereum yol haritasındaki network için hangi değişimlerin olacağını twitinde belirtti. Buna göre kurulacak 6 yeni EIP (Ethereum Improvemet Proposals) yani ETH geliştirme bölgeleriyle hesaplama maliyetlerini azaltacak. Çift tabaka çözümüyle SNARKs ve STARKs daha verimli olacak. Ayrıca Zcash’in etkileşimi artacak.

Bu geliştirme bölgelerinden (EIP) ilki olan EIP-152 ile Ethereum ile Zcash arasındaki etkileşin hızlandırılacak. EIP-1108 gaz fiyatlarını derleyecek ve böylece gizlilik ve ölçekleme sorunlarına çözümler üretilecek. EIP-1344 ise zincirleme kimlik saldırılarını engelleyecek bir güvenlik geliştirmesi. Bu arada EIP-1844 ise gaz fiyatlarıyla tüketim arasındaki dengelemeyi kontrol etmek için tasarlandı. Zincirleme veri girişlerindeki gaz maliyetini azaltma görevi ise EIP-2028’in. En son olarak EIP-2200 ise kontrat depolamaları için gaz ölçüm değişikliklerini bir standarda bağlayacak.

Gördüğünüz gibi planlama ve teknik hazırlık gayet sofistike ve üst boyutta. Ethereum hissedarları da bu har forktan olumsuz etkilenmeyecek. Fakat bazı üçüncü parti cüzdanlarda ufak değişiklikler gerekebilir.  Ethereum yol haritasındaki hedefler bir bir gerçekleşiyor ve Ethereum altyapısını sağlamlaştırıyor. Ethereum 2.0 Serenity için İstanbul’dan sonra yeni hard forklar da olacak ve daha sonra Beacon Chain hazırlıkları başlayacak. Bu bir Proof of Stake blockchaini olacak ve Proof of Work’den Proof of Stake’ e geçişin uzun dönemli süreci başlayacak.

Umut ediyoruz ki Ethereum yol haritasındaki bu güncelleme ve sağlamlaştırma hareketleri fiyata da yansır ve yatırımcıların yüzleri güler. Ama kesin olan şu ki Ethereum güçlü adımlarla altyapısını güçlendiriyor ve geleceğe umutla bakıyor.

Kaynak

İlgili Haberler

Bu hafta dikkat edilmesi gereken 5 kripto para: Özellikle Bitcoin Cash’e dikkat! TAKİP ET

Ripple’ın zincirlerini kırması için son şans! TAKİP ET

Huobi’den merkeziyetsiz finans alanına yönelik Ar-Ge çalışması TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası