CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Ethereum yorum analiz, 6 Nisan: ETH’nin yönü belli oldu TAKİP ET

Ethereum Teknik Analiz coinajans
koinmedya_telegram

Ethereum sadece bir kaç gün önce yeni ATH zirvesi elde etti ama Ethereum yorumları, lider altcoinin bununla da yetinmeyeceği yönünde.

Ethereum yorum, 6 Nisan

Ethereum geçtiğimiz hafta, uzun bir aradan sonra tekrar 2000 doların üzerine çıkmayı başarmıştı. ETH 2,152 dolarla ATH zirvesi elde etti. Ancak, analistler, özellikle de ETH grafiğinde oluşan “çift dip” formasyonunu görenler, lider altcoinin bu fiyatlarda daha fazla kalamayacağı görüşünde idi. Ama öyle olmadı, Ethereum zirvede kalmaya devam ediyor; ve üstelik daha da yükselecek izlenimi veriyor.

Ethereum’un yükseliş senaryosu, MACD göstergesiyle geliyor. MACD özellikle trend ve ivme yorumunda kullanılan bir teknik veridir. Traderslar dipten alma, yükselince satma pozisyonlarını genellikle MACD göstergesi ile alırlar.

Şu anda MACD göstergesi pozitif durumda. Grafiğin alt bölümünde yer alan mavi MACD çizgisi, sinyal alanını geçmek üzere. Bu alan görüldüğünde, saklanan boğalar ortaya çıkabilir ve ETH’yi 2500 dolara taşıyabilir.

ETH/USD 4. Saat Grafiği

Ethereum yorum Ethereum yorum analiz, 6 Nisan: ETH'nin yönü belli oldu
ETH/USD TradingView

Ethereum yorum kısmında söylenmesi gereken, ETH’nin yeni bir ATH zirvesine hazır olduğudur. 50 SMA ile 100 ve 200 SMA arasında bulunan boşluk, trentin boğaların hakimiyetinde olduğunun göstergesi.

“sportsbet”

Ana destek noktası: 2,000 dolar-1800 dolar

Ana direnç noktası: 2,200 dolar

Canlı ETH fiyatı: $ 2,125.52

İlgili: Ethereum (ETH) teknik analizi

İlgili: Ethereum haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Kaynak

koinmedya_brave

Ethereum yorum: ETH’de yeni ATH sadece bir başlangıç!

Kripto analiz firması Santiment’e göre, Ethereum’un 1.800 dolardan başlayan son rallisi ile ilgili şüpheler, en büyük akıllı sözleşme platformunun nihayet büyük bir yükseliş trendine girdiğini gösteriyor!

Santiment’e göre, son zamanlarda Ethereum ile ilgili piyasada aşırı düzeyde bir şüphe vardı. Bu da genellikle kripto piyasalarında bir yükseliş sinyali olarak görülür.

Ethereum yorum Ethereum yorum analiz, 6 Nisan: ETH'nin yönü belli oldu

Birçoğu Ethereum’un (ETH) bu sefer gerçekten 1.800$ seviyesinin üzerine çıkamayacağını düşünürken; şimdi de yeni ATH’ye yakın bir kapanış yapıp yapamayacağını merak ediyor. Santiment’in ise konuya ilişkin yorumu şöyleydi:

“Ethereum, 1.800 doların üzerine çıktı ve topluluğun, bunun sürüp sürmeyeceği konusunda ciddi şüpheleri var. Bu topluluğun aşırı düzeydeki şüpheciliği, tarihsel olarak kripto paralar için yükseliş işaretidir. “

Kripto analiz firması, web sitesinde yayınladığı bir makalede, Ethereum için Twitter’da olumsuz duyguların yıl boyunca rekor seviyeye ulaştığını ekliyor.

 “Şu anda 2021’in en düşük Twitter duyarlılığını görüyoruz. Topluluk inanmıyor ve bu bir yükseliş göstergesi.”

Santiment’e göre, veriler aynı zamanda Ethereum aktif adreslerinin sayısının arttığını ve dolayısıyla ağ kullanımının daha da yükseldiğini gösteriyor.

Ethereum yorum Ethereum yorum analiz, 6 Nisan: ETH'nin yönü belli oldu

Santiment ayrıca, açık piyasada satılmak üzere borsalara taşınan ETH miktarının azalırken; borsalardan soğuk cüzdanlara ve merkezsiz finans (DeFi) platformlarına aktarılan Ethereum miktarının arttığını ekliyor. 

En büyük altcoin, 2.000$ aralığının üzerinde yeni bir ATH (tüm zamanların en yüksek seviyesi) kaydederken; bu iki faktörün birleşimi, varlığın fiyatı için kayda değer bir yükseliş işareti olarak görülüyor.

Ethereum yorum Ethereum yorum analiz, 6 Nisan: ETH'nin yönü belli oldu

“Borsalardaki Ethereum arzı düşmeye devam ediyor, bu da daha fazla tokenin soğuk cüzdanlara ve DeFi’ye aktarıldığına dair harika bir işaret.”

Kripto analiz firması ayrıca, NVT olarak adlandırılan ve kripto para biriminin değerinin düşük mü yoksa aşırı değerli mi olduğunu belirleyen bir metriği inceliyor.

Ağ Değeri ile İşlemler Oranı (NVT); ağda transfer edilen değeri (işlem hacmi / dolaşımdaki token miktarı) ağın piyasa değeriyle karşılaştırır. İşlem hacmi piyasa değerine kıyasla düşükse, bir varlığın aşırı değerli olduğu kabul edilir veya bunun tersi de varlığın değersiz olduğunu gösterir. Ve ağ değerini (piyasa değeri) son 24 saatte blockchaindeki işlem hacmine bölerek hesaplanır.

Santiment, Ehereum NVT’sinin şu anda yarı yükseliş bölgesinde olduğuna dikkat çekiyor.

Ethereum yorum Ethereum yorum analiz, 6 Nisan: ETH'nin yönü belli oldu

Kaynak

Ethereum yorum: Yoksa bu bir başlangıç mı? (2 Nisan 2021)

Ethereum son 5 gündür üst üste yeşil mum yakarak boğalara gel gel yapıyor. Yazının kaleme alındığı saatte Ethereum boğaları 2 bin dolarlık direnç hattını yarmak için uğraşıyor. Yeni bir tüm zamanlarının rekorunun (ATH) eli kulağında.

20 Şubat 2021’de Ethereum 2,036 doları görerek tüm zamanların rekorunu kırmıştı. Yazının kaleme alındığı saatte ETH, yeni rekora oldukça yakın. Aşağıdaki grafikte Ethereum fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Ethereum yorum Ethereum yorum analiz, 6 Nisan: ETH'nin yönü belli oldu

Ethereum çevresinde oldukça olumlu haberler geliyor. Kurumsallar Bitcoin’den sonra rotasını Ethereum’a çevirdi. Bitcoin alarak portföylerini çeşitlendiren kurumsal yatırımcılar, dijital portföylerini çeşitlendirmek için Ethereum satın alıyorlar.

Crypto Quant’in CEO’su Kim Yong Ju’nun az önce paylaştığı bir grafik Ethereum fiyatlarında son 5 günde yaşanan canlılığın nedenini açıkça ortaya seriyor. Aşağıdaki grafikte Ju’nun paylaşımını görüyoruz.

Ethereum yorum Ethereum yorum analiz, 6 Nisan: ETH'nin yönü belli oldu

Yukarıdaki şekilde turuncu renkle belirtilmiş grafik Coinbase borsasındaki Etheruem çıkışını (outflow) belirtiyor. Borsadan 5 gün önce 400K adetlik  Ethereum çıkışı dikkat çekiyor. Çıkışın Coinbase borsasından olması ayrıca önemli zira kurumsal firmaların uğrak adreslerinin başında Coinbase borsası geliyor.

Eğer kurumsallar Ethereum almaya başladıysa biz daha çok ATH görebiliriz.Ethereum 2021 sonunda kaç dolar olacak?

ETH’nin fiyat artışıy ile analistler, bu özel kripto paranın bu yıl Bitcoin’den daha iyi performans göstereceği konusunda iyimser. Bununla birlikte piyasıyı takip eden yatırımcılarında, ETH’nin 2021 yılı sonunda 2.000 doların üstünü görebileceğini düşünüyor.

Ethereum 2000 doları görecek mi?

Bazı analistlere göre, Ethereum bahar aylarında kolay biçimde 2000 doları görebilir. 


Ethereum 100k’a ulaşabilir mi?

Bunun cevabı kripto para piyasasının toplam hacminde. Kripto para piyasası 10 trilyon dolar değerine ulaştığında ETH 100olabilir


Ethereum sizi zengin edebilir mi?

Bu diğer kripto paralarda mümkün olduğu gibi ETH için de geçerli. ETH piyasaya giriş rakamlarından bugüne gelindiğinde onlarca yatırımcının zengin olduğu söylenebilir.

Ethereum satın almak için şimdi iyi bir zaman mı?

Ethereum yatırım yapmak için doğru bir adres ancak, Bu yatırımın zamanlaması konusunda destek alınması gerekir.

2025’te Ethereum’un değeri nedir?

Bazı yatırımcılar, 2025 ETH fiyatını, 5 basamaklı rakamlara çıkabileceğini düşünüyor.


Ethereum ölebilir mi?

Ethereum bir teknoloji ağı, bu gerçekleşse bile hemen olmayacaktır. Ancak ciddi bir teknik sorun ile mümkün olabilir.

Bitcoin veya Ethereum hangisi alınmalı?

Teknoloji uzmanları ETH’nin teknolojisinin Bitcoinden daha üstün olduğu konusunda hemfikir. Bununla birlikte yatırım için diğer etkenleri de dikkate almak gerekiyor.

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Ethereum yıllık direncin altında sıkıştı – Daha fazla düşüş gelir mi?

Coin Ajans

Analistlerin güncel Ethereum fiyat tahmini yılın yeni zirvesini öngörüyor TAKİP ET

Güncel DeepOnion coin rehberi: ONION coin nedir? Temel analiz TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası