CoinAjans.com
Ethereum Teknik Analiz

Ethereum yükseliş trendi desteğini ne kadar koruyabilir?

Ethereum Teknik Analiz coinajans
fairspin_koinmedya

Ethereum yükseliş trendi desteğini şimdilik koruyor. Ancak buna rağmen ETH fiyatı ABD Doları karşısında artan bir satış baskısı görüyor. Tıpkı Bitcoin’in 7,400 doların altında gördüğü satış baskısı gibi. Ethereum fiyatı 144 dolar ve 142 dolar desteklerini korumada zor anlar yaşayabilir.


Ethereum yükseliş trendi desteğini korur mu?

Ethereum 152 dolar direncinin üzerine çıktıktan sonra ABD Doları karşısında yeni bir düşüş başlattı. ETH fiyatı 150 dolar seviyesi yakınında birkaç desteği kırdı.

Dahası, 148 dolar desteği ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın da altına kırılma oldu. Bu düşüş öyle yaşandı ki 144 dolar destek bölgesini de test etti. 143.51 dolarda yeni bir haftalık dip belirdi ve fiyat şu an yukarı yönlü düzeltme yapıyor.

Düzeltme sırasında son yaşanan 152 dolardan 144 dolara düşüşün yüzde 23.6 Fib izleme seviyesini geçti. Buna rağmen ETH fiyatı şu an 148 dolar bölgesi yakınında birçok engelle yüzleşiyor.

İlgili – Popüler Ethereum explorer platformu Etherscan Çin’de yasaklandı

Bunlara ek olarak 100 saatlik basit hareketli ortalama da 148 dolar bölgesinde. Daha da önemlisi, ETH/USD saatlik grafiğindeki 147 dolar yakınındaki direnç ile kilit bir ayı trend çizgisi oluşuyor.

Bu trend çizgisi ayrıca son yaşanan 152 dolardan 144 dolara düşüşün yüzde 50 Fib izleme seviyesine denk geliyor. Bundan dolayı, 152 dolar ana direnç bölgesine yükseliş için 148 dolar bölgesinin üzerine bir kırılma olması gerekiyor.

Sonuç olarak ise 160 dolar ve 162 dolar seviyelerine güçlü bir yükseliş için ETH boğalarının 152 dolar bölgesinin üzerinde güç kazanması gerekiyor. Tam tersi olursa ise fiyat 144 doların altına doğru harekete başlayabilir.

İlgili – Ethereum’a bir destek de Ernst & Young’dan geldi

Ana destek 142 dolar bölgesinde. Eğer 142 dolar bölgesinin altına başarılı bir kapanış olursa, kısa vadede 135 dolar ve 132 dolar seviyelerine doğru keskin bir düşüş görme riski var.

Ethereum yükseliş trendi desteğini şimdilik koruyor. Ancak buna rağmen ETH fiyatı ABD Doları karşısında artan bir satış baskısı görüyor. Tıpkı Bitcoin’in 7,400 doların altında gördüğü satış baskısı gibi. Ethereum fiyatı 144 dolar ve 142 dolar desteklerini korumada zor anlar yaşayabilir.

Grafikte, Ethereum fiyatının 148 dolar ve 152 dolar seviyelerinin altında negatif bölgede olduğunu görüyoruz. Öyle görünüyor ki burada çok geniş bir aralık oluşuyor ve fiyat burada ya 152 doların üzerine ya da 142 doların altına ralli yapabilir.

Ethereum teknik indikatörleri

Saatlik MACD – ETH/USD paritesi için MACD savaş yavaş boğa bölgesine doğru ilerliyor.
Saatlik RSI – RSI şu an 50 seviyesine doğru yükseliş düzeltmesi yapıyor.
Başlıca destek seviyesi – 142 dolar.
Başlıca direnç seviyesi – 152 dolar.

Kaynak

İlgili Haberler

Ethereum 2020 fiyat analizi: Boğalar kontrolü devralabilecek mi?

Coin Ajans

Ethereum boğaları sessizliğini koruyor

Coin Ajans

Ethereum teknik piyasa analizi

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası