CoinAjans.com
Ethereum Teknik Analiz

Ethereum yükselme çabasında – Ancak ayılar hala kontrolde

Ethereum Teknik Analiz coinajans
fairspin_koinmedya

Ethereum yükselme girişiminde bulunuyor. ETH fiyatı, ABD Doları ve Bitcoin karşısında yukarı yönlü düzeltme yapıyor. Buna rağmen fiyat 185 doların altında kaldığı sürece ayılar kontrolde kalmaya devam edecek. 


Ethereum yükselme çabasında – Fiyat Analizi

Ethereum’da bu hafta ABD Doları karşısında 180 dolar ve 178 dolar desteklerinin altında büyük bir düşüşe şahit olduk. ETH fiyatı hatta 180 dolar seviyesi ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın (SMA) altına yerleşti.

Son olarak ise 175 dolar desteği kırıldı ve Ethereum fiyatı 172 dolar destek bölgesini test etti. Yeni bir aylık dip seviyesi 172 dolar yakınında kaydedildi ve şu an fiyat yukarı yönlü düzeltme yapıyor. Kripto para 175 dolar direnç bölgesini geçti.

Bunlara ek olarak, 186 dolardan 172 dolara gerilemenin yüzde 23.6 Fib izleme seviyesinin de üzerine kırılma oldu. En önemlisi de ETH/USD saatlik grafiğindeki 175 dolar yakınında bulunan direnç ile düşüş kanalının da üzerine kırılma görüyoruz.

İlgili – Ethereum 2.0 Faz 0 ne zaman yayınlanacak?

En yakın direnç 178 dolar bölgesinde (en son kırılan önceki destek bölgesi). Ethereum için yukarıda ana direnç 180 dolar seviyesi ve 100 saatlik basit hareketli ortalamada.

İlaveten, 186 dolardan 172 dolara gerilemenin yüzde 50 Fib izleme seviyesi de 180 dolar bölgesi yakınında. Bundan dolayı 180 dolar direncinin üzerine çıkış, son zamanlardaki satış baskısını azaltabilir.

Pozitif bölgeye geçmek ve güçlü yükseliş için ise Ethereum fiyatının 185 dolar bölgesini ve her iki ayı trend çizgisini de kırması gerekiyor. Aşağıda ise 175 dolar seviyesi destek sağlayabilir.

Kilit destek şu an 172 dolar yakınında. Eğer 172 dolar seviyesinin aşağısına kırılma olursa, fiyat 166 dolar, 160 dolar seviyelerine doğru büyük bir düşüş başlatabilir.

İlgili – Buterin, Serenity ve Ethereum 2.0 tarihleri hakkında konuştu

Ethereum yükselmeye çalışıyor. ETH fiyatı, ABD Doları ve Bitcoin karşısında yukarı yönlü düzeltme yapıyor. Buna rağmen fiyat 185 doların altında kaldığı sürece ayılar kontrolde kalmaya devam edecek.

Grafikte ise Ethereum fiyatının 175 dolar seviyesinin üzerinde düzeltme yapmaya çalıştığını görüyoruz. Bunu söylemişken, fiyat 178 dolar ve 180 doların altında işlem görmeye devam ettiği sürece ayıların kontrolde kalacağını da hatırlatalım. Ayılar ise 170 dolar bölgesini kırmak için fırsat kolluyor olabilir.

ETH teknik indikatörleri

Saatlik MACD – ETH/USD için MACD şu an boğa bölgesinde momentum kaybediyor.
Saatlik RSI – ETH/USD için RSI şu an yükseliyor ve 50 seviyesinin üzerinde.
Başlıca destek seviyesi – 172 dolar.
Başlıca direnç seviyesi – 180 dolar.

Kaynak

İlgili Haberler

Haftalık Ethereum tahmini – ETH daha fazla düşüş riski altında

Coin Ajans

Ethereum yükseliş trendi desteğini ne kadar koruyabilir?

Coin Ajans

Bitcoin’in pumpı Ethereum’un işine yaradı

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası