CoinAjans.com
Cardano Haberleri

Ethereum, ZCash ve Cardano Aralık ayına odaklandı

cardano haberleri coinajans
fairspin_koinmedya

Ethereum, ZCash ve Cardano, bu üç blockchain projesi Aralık ayında önemli güncellemeler yapacak. 


Ethereum, ZCash ve Cardano güncellemeleri

Yeni güncellemeler ile ZCash, daha kısa blok süresi ve daha hızlı onay sürecine kavuşacak. Cardano yeni bir konsensüs mekanizması ve kripto para birimlerini stake etme özelliğine kavuşacak. Ethereum ise yeni ProgPoW madencilik algoritmasını tanıtacak.

ZCash Blossom

Kripto para ZCash geliştiricisi Electric Coin Company, ana ağın 653,600 blokta güncelleneceğini duyurdu. Bu olay da 11 Aralık tarihine denk geliyor.

Bu güncelleme ile blok oluşturma hızı artacak. Sonuçta da işlem hızları da yükselecek. Şirket, yeni bir blokun oluşma süresinin 75 saniye, yani şimdikinin yarısı kadar olacağını bildirdi. Buna rağmen işlem ücretleri değişmeyecek.

Cardano Shelley

Cardano blockchain platformu kurucu ortaklarından Charles Hoskinson, Shelley güncellemesinin 9 Aralık’ta test ağında aktive edeceklerini bildirdi. Bu güncelleme ile Cardano blockchain proof-of-stake (varlık ispatı) konsensüs mekanizmasına geçecek. Bundan dolayı da kullanıcılar kripto para stake etmeye katılabilecek.

İlgili – Hoskinson’dan Shelley yorumu: “Ethereum Cardano’nun 2 yıl gerisinde”

İki yıldan fazla bir süre önce başlatılan Cardano blockchaini, Shelley ile ilk önemli güncellemesini yaşayacak. Şimdiye kadar ağ Byron aşamasında bulunuyor ki bu da işlevselliği kısıtlıyor. Katılımcılar güncelleme testlerine katılarak finansal teşvik alabilecekler. Geliştiriciler, test ağına katılma ile gerçek ADA kazanma fırsatı olduğunu savunuyor.

Cardano geliştiricileri ayrıca dün AdaPay ödeme çözümünü tanıtmıştı. Bu uygulama, satıcıların ADA kabul etmesine imkan sağlıyor ve ayrıca bunları fiat para olarak banka hesaplarına gönderilmesine izin veriyor. AdaPay 35 geleneksel para birimini destekliyor ve ödeme süreçlerini anında gerçekleştirmeyi vaat ediyor.

Ethereum İstanbul

Ethereum blockchaini 4 Aralık’ta İstanbul hard forkunu yapacak. Bu güncelleme önce Ropsten test ağında aktive edilmişti. Burada iki blockchaine ayrılmıştı. Ekim’in sonunda ise İstanbul başarılı bir şekilde Görli testnetinde denenmişti. Kasım’ın ortalarında ise Rinkeby ağında yayınlanmıştı. Bu güncellemenin getirdiği başlıca yenilik ise ProgPoW kripto para madenciliği algoritması.

Ocak 2020’de ise Ethereum 2.0 başlatılacak. Kullanıcılar artık burada kripto para stake yapabilecek. Bundan dolayı da ETH tahvil olarak değerlendirilebilir. Çünkü burada tokenler stake edilerek gelir elde ediliyor. Düzenleyiciler ise bunu bazı yönetmenliklerin ihlali olarak görebilir.

İlgili – CFTC’den şok Ethereum yorumu!

Kaynak

İlgili Haberler

Kripto Para Piyasasında Bollinger Bantları Nasıl Kullanılır? TAKİP ET

119.999.900 XRP nereye taşındı? Bu neyin habercisi? TAKİP ET

DeFi Gündem: UniSwap işlem hacmi parmak ısırtıyor! TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası