CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Ethereum zorluk bombası ertelenebilir

Ethereum haberleri coinajans.com.jpg
fairspin_koinmedya

Ethereum zorluk bombası ertelenebilir. Erteleme yönünde karar ise Ethereum geliştiriciler ve geliştirici olmayan katılımcıların toplantısında oybirliği ile alındı.


Ethereum zorluk bombası ertelenebilir

Ethereum geliştiricileri, acil bir hard fork yapma konusunda karara vardılar. Bu olay gelecek hafta Cumartesi günü gerçekleşecek İstanbul Gaz Güncellemesi’nden birkaç hafta sonra yapılacak.

Ethereum geliştiricileri ve piyasacılar ile madenciler gibi geliştirici olmayanların da katıldığı halka açık bir tartışmada, tüm katılımcılar zorluk bombasının ertelenmesi yönünde görüş bildirdi.

Hatta zorluk bombasının tamamen kaldırılması yönünde bile bir tartışma yaşandı. Kiralama ücretleri konusunda çalışan ETH geliştiricisi Alexey Akhunov, “zorluk bombasının kullanımından doğan risk/ödül oranının şimdiye kadar çok da iyi olmadığını” söyledi.

İlgili – Ethereum, ZCash ve Cardano Aralık ayına odaklandı

Bahis dapp Gnosis gibi olan Augur’un pazarlama çalışanı Eric Conner ise zorluk bombasının tamamen kaldırılmasının aleyhinde görüş bildirdi. Ona göre böyle bir adım topluluğu geri götürecek.

Ancak hiç kimse ertelemenin aleyhinde söz söylemedi. PegaSys’ten Tim Beiko ise şunları söyledi: “Burada sadece şunu söylemek isterim. Bir yayınlama yapılmadan zorluk bombasının ilk ertelenmesini yaşayacağız.”

Kendisini bir HardFork Koordinatörü olarak tanımlayan James Hancock ise şöyle konuştu: “Bence yayınlama konusuna bir daha dokunmamalıyız. Hem de hash oranının düştüğü bir ortamda güvenlik için olan harcamaların düşürülmesi konusunda emin olamıyorum.”

Toplantıda hash oranının yeniden neden düştüğü ile ilgili bir tartışma yaşanmadı. Çünkü zaten cevap açık. Fiyatın düşmesi ile arz ve talep durumu da değişikliklere yol açıyor.

İlgili – Ethereum yatırımı DeFi rekoru ile seviye atladı

Ethereum’un arzı artmaya devam ederken, fiyatın sabit kalması için talebin de ayrı oranda artması gerekiyor. Talep sabit kalırsa, o zaman fiyat düşer. Sonuçta da hash oranı düşüyor. Eğer talep düşerse, bu sefer fiyat iki katı bir düşüş yaşar.

Ethereum’da fiyat zirveden yüzde 90 düşmüş durumda. Ancak buna rağmen hash oranı yarısı kadar bile düşmedi. Bu da Ethereum’un güvenliği için çok fazla harcadığı anlamına geliyor.

Kaynak

İlgili Haberler

Kurumsallara göre Bitcoin zirvesi… TAKİP ET

DeFi protokolüne dev hacker saldırısı: Fiyat yüzde 50 düştü TAKİP ET

Coinajans.com

Uzman yorumu: Bitcoin eğer bu seviyeye gelirse Ripple Ethereum’a toz yutturur! TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası