CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Ethereum’a bir destek de Ernst & Young’dan geldi

Ethereum haberleri coinajans.com.jpg
fairspin_koinmedya

Ethereum’a bir destek de muhasebe devi Ernst & Young’dan geldi. Şirket, blockchain araştırmalarını ETH blockchaini üzerinden gerçekleştiriyor. Şimdi de yeni araçlarını tanıttı. Bu gelişmeler Ethereum’un teknik olarak daha da güçlenmesine yardım ediyor.


Ethereum’a bir destek de Ernst & Young’dan geldi

Muhasebe devi Ernst & Young (EY), yeni bir açık kaynak kod yayınladı. Bu kod, Ethereum işlemlerinin gizlilik ve verimini önemli ölçüde iyileştiriyor. Bu haber tam da Ethereum ağının önemli bir güncelleme yapmasından önce geldi. Bu güncelleme de maliyeti daha fazla düşürerek, güvenliği artıracak.

Teknik açıdan Ethereum sürekli güçleniyor. Tabii bu durum henüz kripto paranın fiyatına yansımadı. Platform ile çalışan bazı dev şirketler var ve Ernst & Young da onlardan biri. Muhasebe devi halka açık Ethereum blockchainini kullanarak işletmelerin nasıl birlikte çalışabileceklerine yeni bir yöntem getirmeye çalışıyor. Ayrıca ETH’yi kuruluşların kullanımına sunmayı da amaçlıyor.

İlgili – Ethereum temel verileri güçleniyor – Fiyat neden tepki vermiyor?

Bu yıl Nisan’da Ernst & Young, Ethereum teknolojisi için Nightfall isimli küçük bir uygulamayı piyasaya sürmüştü. Nightfall, Ethereum işlemlerinin gizliliğin sağlamak için tasarlanmıştı. Son duyuruya göre Nightfall yükseltildi ve işlemleri grup şeklinde yapmaya ve aynı anda yirmi işlemi “zero knowledge” altında gerçekleştirmeye imkan sağlıyor.

“Zero knowledge” (zk) bir kriptografi yöntemi ve bir tarafın başka bir tarafa bildiği şey hakkında herhangi bir bilgi vermeden bir şeyin değerini bildiğini ispatlayabilmesini sağlıyor. Bu da işlem verileri açığa çıkmadan işlemlerin etkili bir şekilde doğrulanmasına imkan tanıyor.

İlgili – Popüler Ethereum explorer platformu Etherscan Çin’de yasaklandı

Ernst & Young bu konuda şu açıklamaya yer verdi: “Burada hem gruplama hem de Timber ismi verilen Merkle ağaç güncellemesini azaltan yeni araç var. Bu araç EY Blockchain araştırma ekibi tarafından geliştirildi. 2019’un sonuna kadar işlem başına 1 dolardan az olacağını söz verdik ve bunu çok geniş bir oranda başardık.”

Ernst & Young global blockchain yetkilisi Paul Brody’nin ise Ethereum’a dayanan büyük blockhain planları var. Daha önce şöyle demişti: “Biz, 2030 yılına kadar iş sözleşmelerinin yarısından fazlasının blockchain üzerinden yapılacağına inanıyoruz.”

Kaynak

İlgili Haberler

XRP kritik destek seviyesini kaybetti: Biri Ripple’ı durdursun TAKİP ET

Ethereum yorum analiz; 25 Mayıs : ETH aldı başını gidiyor…. TAKİP ET

Coinajans.com

Ethereum teknik analizi: ETH kritik destekte mücadele ediyor TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası