CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Ethereum’da 1,15 milyar dolar opsiyon sonu, fiyatı nasıl etkiler? TAKİP ET

Ethereum Teknik Analiz coinajans
koinmedya_brave

Ethereum’da 1,15 milyar dolarlık opsiyon sona erme süreci piyasaları ciddi oranda etkileyecek.

Ethereum’da 1,15 milyar dolar opsiyon sonu, fiyatı nasıl etkiler?

Ethereum topluluğunun Berlin güncellemesini beklediği şu dönemde, özellikle, ETH 2.0 kontratında kilitli değerler arttıkça dolaşımdaki ETH arzında azalma yaşanıyor.

Altcoinlerde arzın düşmesi fiyatı yukarı yönlü tetikleyebilir. Bu durum önümüzdeki hafta bir yükseliş trendi görebileceğimiz anlamanı gelir. Ancak gözden kaçırılmaması gereken çok önemli bir tarih var; 26 Mart.

26 Mart günü 1,15 milyar dolar değerinde ETH opsiyonunun süresi doluyor.

Ethereum yorum Ethereum'da 1,15 milyar dolar opsiyon sonu, fiyatı nasıl etkiler?
ETH açık opsiyonlar. Bybt
“sportsbet”

Ethereum piyasasında şu anda ETH 2,0 kontratları ve kaldıraçlı işlemlerden kaynaklı olumlu bir hava mevcut. Ancak ETH opsiyonlarının süresinin dolacak olması, ETH fiyatını 1600 doların dahi altına çekebilecek potansiyele sahip olduğunu söylememiz gerekir.

Genellikle, piyasada aşırı iyimserlik olduğu ve aşırı kaldıraç kullanıldığında, Hodling formasyonuna doğru bir geçiş olur ve coin ATH zirvesine doğru çıkış başlatmadan el değiştirir. Yaklaşan Ethereum opsiyonlarının sona ermesi beklentisiyle, ETH’nin borsalara girişi düştü. Glassnode‘dan gelen verilere göre borsalara ETH akışı, 1 ayın en düşük seviyesine ulaştı. Bu düşüş, arz sıkıntısına ve yükseliş trendine yol açıyor.

Şu anki arz sıkıntısı, fiyatı 1800 dolar seviyelerinde tutan ana unsur gibi görünüyor. Ek olarak, DeFi tokenleri 2020 seviyesine geri dönüyor ve ETH’nin DeFi’deki TVL’si 30 günde %8’in üzerinde arttı. Bu, son 90 gün dikkate alındığında yüksek bir büyüme.

Ethereum yorum Ethereum'da 1,15 milyar dolar opsiyon sonu, fiyatı nasıl etkiler?
DeFi’de kilitli ETH miktarı DEFİ Pulse

Opsiyon sonlanma ETH fiyatını nasıl etkiler?

Yaklaşan opsiyonların süresinin dolması önemli bir düzeltmeye yol açabilir. Bu durumda fiyatın 1600 doların da altına düşme olasılığı mevcut.

Ancak Bitcoin yatay işlem yapmaya başladığında (ETH ve BTC, piyasa döngüsünün bu noktasında yüksek oranda korelasyon gösterir,% 80’in üzerinde) altcoinlerin yükseliş trendine girmesi beklenir.

Bu noktada önümüzdeki haftalarda, özellikle DeFi tokenleri öncülüğünde bir yükseliş trendinin başlaması ve ETH’nin yeni ATH zirvesini zorlaması beklenebilir.

Bununla birlikte, 1.5 Milyar dolarlık opsiyon vadesinin spot borsalar üzerindeki ani etkisi, ATH’ye ulaşmadan önce fiyatta bir düşüş yaşanmasına ve satın alma fırsatı doğmasına neden olabilir.

“daisyturkiye”

Canlı ETH fiyatı: $ 1,790.93

İlgili: Ethereum (ETH) teknik analizi: Fiyatlar tekrardan 2 bin doları görür mü?

Kaynak

Ethereum %51 saldırısı ihtimaline karşı strateji oluşturuyor!

Ethereum’un ağında, geçtiğimiz yıl içinde hem DeFi hem de NFT tokenleri konusunda birçok önemli gelişme yaşandı. Ethereum ağında çalışan platformların ve varlıkların sayısı arttıkça, ağın işlem ücretleri de arttı.

Ağın yükselen işlem ücretleriyle mücadele etmeyi amaçlayan Ethereum geliştiricileri kısa süre önce EIP-1559 adında bir ağ değişikliğine gitmeyi kararlaştırdı. Değişiklik temmuz ayında devreye girecek. Güncellemeden amaçlanan ise her işlem ücretinin bir kısmının Ethereum ağına gönderilmesi ve bu sayede işlemlerde kullanılan ETH’lerin yakılarak dolaşımdaki ETH arzının azaltılması.

Bkz: Ethereum, Ethereum haberleri ve son dakika gelişmeleri

Bu değişiklik ağın madencilerine giden ödül miktarını da azaltacak. Bazı madenciler bu değişikliği protesto edeceklerini açıkladılar. Madenciler ağın güvenliğini tehdit edecek bir gösteri yapacaklarını ilan ettiler. Madenciler amaçlarının Ethereum’u devirmek olmadığını güvenliği kendilerinin sağladığını ve bunu göstermek istediklerini belirtti.

Ethereum kurucu ortağı Buterin ve diğer Ethereum geliştiricileri, atağa karşı savunma stratejileri geliştirdiklerini ifade etti. Ethereum geliştiricileri olası bir %51 saldırısına karşı çözümlerini organize ediyor. Buterin, saldırının gerçekleşmesi durumunda Proof of Work (PoW) algoritmasından Proof of Stake (PoS) algoritmasına geçişin çok hızlı yapılabileceğini, böylelikle saldırının bertaraf edileceğini savunuyor.

“Bits Be Trippin” olarak bilinen bir madenci, 9 Mart’taki bir Youtube videosunda, “Buradaki risk göstergesi ağa saldırmak değil, saldırının mümkün olduğunu göstermek” şeklinde açıklama da bulundu. Madenci ayrıca %51 saldırısını yapacak güçleri olduğunu da ifade etti.

Kaynak


Ethereum yorum: Ethereum’da hayat kurtaracak sinyal

Ethereum‘da Temmuz güncellemesinin sancıları şimdiden duyulmaya başlandı. Piyasada son derece pozitif bir hava var; ama ETH düzeltme yapmadan ilerleyebilecek mi?

Ethereum tekrar zirve istiyor

Ethereum ATH zirvesi gördükten sonra, iki haftalık bir düzeltme aşamasına girdi. Kripto para piyasasının ikinci büyük devi, 6 Mart’ta simetrik üçgen formasyonu oluşturarak yeni yükseliş trendine girdi. ETH’nin şu anki ilk hedefi 1960 dolar olarak görünüyor.

Ethereum US dollar price chart
ETH/USD TradingView

Uyarı sinyallerini dikkate alalım

Ethereum hakkında Temmuz güncellemesi, özellikle işlem ücretleri üzerinde etki göstermesi açısından önemli.

Tom Demark (TD) Sıralı Gösterglesi, ETH’nin simetrik üçgen formasyonun hedefi olan, 1960 dolar seviyesine geldikten sonra bir düzeltme aşamasına girebileceğini söylüyor.

TD göstergesinin Ethereum’un dönemsel oluşturduğu zirveleri görme konusunda başarılı sinyaller verdiğini söylememiz lazım. Şimdiye kadar TD göstergesi ile 3 satış zirvesi başarıyla görüldü.

Bu açıdan uzun vadeli pozisyon açmadan önce bu sinyalleri dikkate almak faydalı olabilir.

Ethereum US dollar price chart
ETH/USD 12 Saat Grafiği. TradingView

Ethereum’da işlem geçmişi, yaklaşık 780,000 adresin, şimdiye kadar, ortalama 1600 dolardan 12 milyona yakın ETH aldığını gösteriyor. Bu satın alım yığını ETH’nin 1300 dolara inmesini engellemek zorunda.

Canlı ETH fiyatı: $ 1,790.93

Kaynak

Ethereum yorum: ETHBTC patlamaya hazırlanıyor!

Ethereum 2021’in başından bu yana inanılmaz bir performans kaydetti. USD paritesinde tüm zamanların en yüksek seviyesini kırdı ve bu seviyenin üstünde çok daha fazla yükseldi. Ancak Bitcoin paritesinde ise, eski yüksek seviyelerine hala yaklaşamadı.

Şimdi popüler bir kripto analistine göre, her şey değişmek üzere ve sonunda Ethereum, sahneye çıkmaya hazırlanıyor!

2017’deki boğa piyasasının zirvesinde ICO ateşi, Ethereum’un tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak 1.400 dolara yükselmesini sağlamıştı. En büyük altcoin sezonunda, alternatif kripto para birimleri Bitcoin’den çok daha iyi bir performans gösterirken; ETHBTC paritesi de 0.1’e kadar yükseldi.

Sonraki aylarda en büyük altcoin, Bitcoin karşısında %90’a varan keskin düşüş yaşadı ve hala bu seviyelere geri dönmek için mücadele ediyor.

Livercoin olarak tanınan popüler bir kripto analistine göre, sonunda Ethereum için şov zamanı! Analist, kısa vadeli Adam Eve dip formasyonunun ardından, ETHBTC paritesinde düşüş trendinin direncinin kırılacağına dair işaretler gösteren bir grafik paylaştı.

Ethereum yorum Ethereum'da 1,15 milyar dolar opsiyon sonu, fiyatı nasıl etkiler?

Adam Eve dipleri, kripto para birimlerinde oldukça yaygın görülür. Formasyon kısa zaman diliminde, son birkaç haftadır ETHBTC paritesinde olduğu gibi, Bitcoin’de de ayı piyasasının dip noktasının oluştuğunu gösteriyor.

Analistin de söylediği gibi, Ethereum’un Bitcoin karşısında müthiş bir çıkış yapma zamanı gelmiş olabilir. Daha yüksek zaman dilimlerinde ise, 2018 zirvesinden bu yana tüm ayı piyasası için daha büyük bir Adam Eve formasyonunda dip oluştuğu görülüyor.

Ethereum yorum Ethereum'da 1,15 milyar dolar opsiyon sonu, fiyatı nasıl etkiler?

Ethereum grafiğinde Adam Eve ve Ters Omuz Baş (TOBO) formasyonları

Adam Eve formasyonunda Adam, keskin V şeklinde bir dip ve Eve ise daha uzun ve yuvarlak bir dip paterni ile gösteriliyor.

Aynı zamanda Eve olarak gösterilen dip, ters omuz baş formasyonu (TOBO) olarak bilinen bir başka dip patternini oluşturuyor.

Bu formasyon (TOBO)* ise, düşen bir trendin sona ermek üzere olduğunu ve yükseliş trendinin başlayacağına işaret eder. 

Bununla birlikte, ETHBTC paritesinde yukarı yönlü bu harekete dair pek çok sinyal mevcut. Dolayısıyla eski zirvelere doğru bir yükseliş hareketi başlamak üzere olabilir.

Geçmişte, Ethereum’un yaptığı büyük çıkışlar, daha büyük altcoin sezonlarını ateşledi. Tarih tekerrür ederse, önümüzdeki birkaç hafta içinde altcoinler inanılmaz patlamalar yapabilir. Ancak yine de dikkatli olmakta fayda var. Nitekim altcoin mevsimleri hızlı gelip geçer ve düşüşle sona erme eğilimi gösterir.

(Not*: Omuz-Baş ve Ters Omuz Baş formasyonları, teknik analizde en güvenilir formasyonlardan biri olarak kabul edilse de bazen formasyonun tamamlanamadan başarısız olabileceğini unutmamak gerekir. )

Kaynak


Ethereum 2021 sonunda kaç dolar olacak?

ETH’nin fiyat artışıy ile analistler, bu özel kripto paranın bu yıl Bitcoin’den daha iyi performans göstereceği konusunda iyimser. Bununla birlikte piyasıyı takip eden yatırımcılarında, ETH’nin 2021 yılı sonunda 2.000 doların üstünü görebileceğini düşünüyor.

Ethereum 2000 doları görecek mi?

Bazı analistlere göre, Ethereum bahar aylarında kolay biçimde 2000 doları görebilir. 


Ethereum 100k’a ulaşabilir mi?

Bunun cevabı kripto para piyasasının toplam hacminde. Kripto para piyasası 10 trilyon dolar değerine ulaştığında ETH 100olabilir


Ethereum sizi zengin edebilir mi?

Bu diğer kripto paralarda mümkün olduğu gibi ETH için de geçerli. ETH piyasaya giriş rakamlarından bugüne gelindiğinde onlarca yatırımcının zengin olduğu söylenebilir.

Ethereum satın almak için şimdi iyi bir zaman mı?

Ethereum yatırım yapmak için doğru bir adres ancak, Bu yatırımın zamanlaması konusunda destek alınması gerekir.

2025’te Ethereum’un değeri nedir?

Bazı yatırımcılar, 2025 ETH fiyatını, 5 basamaklı rakamlara çıkabileceğini düşünüyor.


Ethereum ölebilir mi?

Ethereum bir teknoloji ağı, bu gerçekleşse bile hemen olmayacaktır. Ancak ciddi bir teknik sorun ile mümkün olabilir.

Bitcoin veya Ethereum hangisi alınmalı?

Teknoloji uzmanları ETH’nin teknolojisinin Bitcoinden daha üstün olduğu konusunda hemfikir. Bununla birlikte yatırım için diğer etkenleri de dikkate almak gerekiyor.

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Yorum- analiz: Bitcoin yükseliş trendi tersine dönüyor, ne kadar sürer? TAKİP ET

Ethereum ilk kez Bitcoin’i geçti! TAKİP ET

Coinajans.com

Bitcoin madencilik gücü patlama yaptıysa sırada BTC fiyatı var diyebilir miyiz? TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası