CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Ethereum’da 5 Milyon Dolarlık İşlem Ücreti Ödeyen Açığa Çıktı

kripto para haber coinajans

Geçtiğimiz haftanın en çok konuşulan konusu Ethereum blok zincirindeki sır işlemlerdi. Bu işlemlerin birinde 133 dolarlık ETH göndermek için 2.5 milyon dolarlık işlem ücreti ödenmiş, diğerinde ise yaklaşık 80 bin dolarlık ETH transferi için yine tam 2.6 milyon dolar işlem ücreti verilmişti.

Herkes, bu göndericinin kim olduğunu ve neden böyle bir şey yaptığını merak ederken gerçek ortaya çıktı.

Blockchain analiz ve güvenlik şirketi PeckShield‘a göre, bu yüksek ücretli Ethereum işlemlerinin sahibi Güney Kore merkezli az bilinen eşler arası kripto para alım satım platformu Good Cycle. PeckShield, Good Cycle’ın bir Ponzi projesi gibi göründüğünü ve güvenlik kusurlarından dolayı kolaylıkla hack’lenebileceğini söyledi. Platform HTTPS protokolünü bile kullanmıyor!

Good Cycle da internet sitesinde tekrarlanan hack saldırılarına maruz kaldığını doğruladı. Ayrıca borsa, birkaç saat önce Ethermine ve SparkPool’a “Gönderici benim” mesajıyla iki transfer yaptı.

Daha önce aktardığımız gibi, geçen haftaki iki işlemden birinin ücretini Ethermine, diğerininkini ise SparkPool madencilik havuzu almıştı. Bunlardan Ethermine, birkaç gün bekledikten sonra ücreti madencilere dağıtmaya karar verirken SparkPool ise ücreti biraz daha bekleyerek bugün TSİ 10.30’da dağıtacağını bildirmişti.

Good Cycle’ı kimin saldırdığı ise belirsizliğini koruyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

IOTA (MIOTA) Saldırısından Etkilenenlere Müjde

Coin Ajans

Matic Network (MATIC) HitBTC’ye Eklendi

Coin Ajans

Bitcoin eski zirvesini ne zaman görür? TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası