CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Ethereum’da endişelendiren işlem: Çeteye ait 800,000 ETH harekete geçti

kripto para haber coinajans

Mevcut fiyatlarla yaklaşık 190 milyon dolar eden 790,000 ETH, geçtiğimiz Aralık ayından bu yana ilk defa hareket etti. Haberin yayına girdiği dakika itibari ile bir saat önce gerçekleştirilen işlemde devasa miktar, bilinmeyen bir cüzdana aktarıldı.

Söz konusu ETH’lerin bulunduğu cüzdan, ünlü dolandırıcılık şebekesi PlusToken’a ait. Bilindiği üzere Çin menşeili bu proje, dünyanın birçok bölgesinden yüz binlerce katılımcıdan 2-3 milyar dolar civarında bir para elde etmişti. Proje, mağdurları %600’e varan yüksek kâr vaatleriyle cezbediyordu.

PlusToken bugünlerde sık sık gündeme geliyor. Geçtiğimiz günlerde çeteyle ilişkili cüzdanlardan başka cüzdanlara on milyonlarca XRP ve EOS transferleri yapıldı.

PlusToken, Çin tarihinin en büyük Ponzi planı olarak nitelendiriliyor. Sadece Ether, XRP ve EOS değil, aynı zamanda şebekeyle ilişkili cüzdanlarda çok sayıda Bitcoin de bulunuyor. Hatta geçtiğimiz yıl Bitcoin fiyatında görülen düşüşler, bu dolandırıcıların BTC satışlarına bağlanmıştı. Çeteyle bağlantılı bazı şüpheliler, geçen sene gözaltına alınmış ve tutuklanmışlardı.

Ethereum’da endişelendiren işlem: Çeteye ait 800,000 ETH harekete geçti 1

Ponzi planının Bitcoin, XRP ve EOS’ta da son derece aktif olduğu göz önüne alındığında BitConnect, OneCoin ve MMM’yi geride bırakarak şimdiye kadarki en büyük kripto ponzi planı olarak kayda geçtiği söylenebilir.

Ether, düne göre yüzde 2.5 değer kaybıyla 236 dolardan alıcı buluyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

BtcTurk 1 milyon kullanıcıya ulaştı, 1 milyon Satoshi hediye etti

Ünlü astronot anlattı ve ufuk açtı: Blockchain, uzayda böyle kullanılacak

Dijital doların mahremiyeti olur mu? FED Başkanından kripto göndermesi

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası