CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Ethereum’daki toplam Bitcoin sayısı patlama yaptı! Peki bu ne demek? TAKİP ET

kripto para haber coinajans
huobi_koinmedya

Ethereum’daki toplam Bitcoin sayısı müthiş bir artış kaydetti! Ethereum blokchaini üzerinde bulunan Bitcoin destekli bu token, çok büyük bir talep artışı görüyor.


Ethereum’daki toplam Bitcoin sayısı artıyor! Peki bu ne anlama geliyor?

Bitcoin destekli ERC-20 tokeni Wrapped Bitcoin (wBTC), Ethereum blokchaini üzerinde önemli bir talep artışıyla karşı karşıya: Blokhainde wBTC sayısı 150 milyon dolara ulaştı.

DeFi protokollerinden wBTC’ye yönelik talepteki bu etkileyici artış, Ethereum blockchaini üzerinde toplam Bitcoin sayısının patlama yaptığını gösteriyor.

Ethereum'daki toplam Bitcoin sayısı patlama yaptı! Peki bu ne demek?

koinmedya_brave

Bitcoin’in, Ethereum ağında temsil edilmesi projesi olarak başlatılan Wrapped Bitcoin’e yönelik artan talep, merkezsiz finans (DeFi) piyasasındaki müthiş büyümenin boyutuna dair ipuçları da veriyor.

DeFi piyasasında kilitli bulunan toplam değer, son iki ay içinde yükseldi. Son zamanlarda, DeFi sektörü 3 milyar dolarlık bir değer elde etti.

Şimdi ETH blockchaini üzerindeki wBTC tokenlerinin sayısında görülen bu etkileyici artışla birlikte, DeFi’nin toplam kilitli değeri 3,54 milyar dolara ulaştı. Hatta bu büyüme, 4 milyar dolara doğru gidiyor.

wBTC “Bitcoin’e sabitlenmiş Tether” olmayı hedefliyor!

Bu token, Bitcoin’in likiditesini ve Ethereum’un kapsamlı akıllı sözleşmelerini bir araya getiriyor. Ve Bitcoin’e bağlı olarak yeni uygulamaları etkinleştirmek için Ethereum ağını kullanıyor.

koinmedya_brave

Yılın başında, Ethereum ağında 1000’den az wBTC vardı. Ancak şimdi bu sayı, 1600′e yükseldi. Wrapped Bitcoin’in DeFi protokollerindeki başarısının ardından, kullanıcı aktivitesi, merkeziyetsiz finans piyasasında artmaya devam ediyor.

Bir Messari’nin araştırmacısı, wBTC’nin “Bitcoin’e sabitlenmiş Tether” gibi düşünülerek geliştirildiğini söylüyor:

“Ethereum’daki toplam Bitcoin sayısı patlama yaptı. Bu büyük ölçüde, ‘Bitcoin’e sabitlenmiş Tether’ olma amacıyla piyasaya sürülen wBTC’den kaynaklanıyor. Yılın başında yaklaşık 1000 wBTC var iken; şimdi 16.000’den fazla (150 milyon$ değerinde) var.”

DeFi sektöründeki çeşitli şirketler ve kuruluşlar finansal hizmetler için wBTC kullanıyor. Dolayısıyla bu da piyasada Bitcoin destekli tokenin kullanımının artmasını sağlıyor.

Kripto para borsaları DeFi coinlerini listelemeye devam ediyor

Merkezsiz finans alanın popülaritesindeki hızlı artış, kripto para borsalarının, dikkatlerini bu sektöre yöneltmesine yardımcı oldu. Binance, OKEx ve FTX gibi sektörün en iyi kripto para borsaları, sürekli olarak yüksek profilli DeFi coinlerini listeliyor.

Dünyanın en büyük ve en popüler dijital para borsası Binance, Balancer (BAL) hariç neredeyse tüm DeFi tokenlerini listeledi. OKEx borsası ise, kısa süre önce Balancer ve Synthetix için platformuna destek ekledi.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

BitMEX Raporu Alt Koin’lerin İçler Acısı Durumunu Ortaya Koydu!

Coin Ajans

Dev banka kendi kripto para birimini başlatmak için yeni bir hamle yaptı

Binance Coin fiyat analizi: BNB için sıradaki hamle ne olacak? Teknik görünüm, önemli seviyeler

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası