CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Ez az 10x yapan Binance ieo coinleri hangileri? TAKİP ET

kripto para haber coinajans
huobi_koinmedya

2017 kripto ICO çılgınlığı yerini IEO çılgınlığına bırakıyor. Binance ieo coinleri 10x ve daha fazlasını yaptı. Bu coinler hangileri? ICO ve IEO arasındaki farkları neler?


10x yapan Binance ieo coinleri

2017-2018 yılları arasında kripto para piyasalarında tam bir çılgınlık yaşandı. Bu dönemde piyasaya binlerce kripto para sürüldü. Bu kripto paraların değerinde piyasaya sürülmesinin ardından 10x hatta 100x değer artışı yaşandı.  2018 yılının sonlarına doğru bu kripto paralarının birçoğunun değeri sıfırlandı. Birçok yatırımcı, bu süreçte ciddi zarar ettiler ve paralarını kaybettiler. 2017-2018 döneminde piyasaya sürülen birçok kripto para artık altcoin mezarlığında.

Kripto paralarının ilk kez piyasaya sürülmesi işlemine ICO (ilk coin arzı) adı veriliyor. Şimdilerde ise ICO sürecini andıran bir gelişme yaşanıyor; IEO (ilk borsa arzı). IEO’nun ICO’dan temel farkı kripto paranın bir borsada piyasaya sürülüyor olması ve bu kripto parayı ancak o borsanın üyeleri satın alabiliyor. ICO’ya ise herkes ulaşabiliyor.

IEO süreci kripto para piyasalarına yeni kavramlar kazandırmaya başladı: “Coinbase etkisi” ve “Binance etkisi”. Coinbase ya da Binance’de listelenmeye başlayan kripto paralar ya da IEO’su yapılan kripto paraların  fiyatlarında olağanüstü fiyat artışları yaşanıyor.

koinmedya_brave

En son Binance borsası 3 kripto paranın IEO’suna karar verdi. Bu kripto paralar Kava, Elrond ve Band Protocol. Kava bir DeFi (merkeziyetsiz finans) platformu. Band Protocol ise Chainlink gibi oracle hizmetleri sunuyor. Off-Chain verileri blockchain’lere aktarıyor. Elrond (ERD) ise kendisini PoS (varlık yükü) sistemine adapte etmeye çalışıyor. Aşağıdaki grafikte bu kripto paraların değerindeki değişimi görüyoruz.

Binance ieo coinleri Ez az 10x yapan Binance ieo coinleri hangileri?Kripto para analisti Michael van de Poppe Binance IEO kervanına katılacak yeni projeleri açıkladı. Aşağıda Poppe’nin tweet’ini görüyoruz.

Kripto para piyasalarında her şey yolunda giderken bir de DeFi rüzgarının etkisi ile IEO tokenlarında ciddi talep artışı ve fiyat artışı yaşanıyor. Ancak süreç tersine döndüğünde bu kripto paraların değerinde ciddi düzeltme yaşanabilir. Bu kripto paralar için borsaların Stopp Loss özelliğini ihmal etmemek gerekiyor.

koinmedya_brave

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Çakma Satoshi yine saldırıyor, bu sefer hedef DeFi TAKİP ET

SPK bu yıl kripto para düzenlemelerini gündeme getirir mi?

Coin Ajans

Nasdaq Kripto para piyasası için bir ortak ile görüşüyor

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası