CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Farkımız yok – Kurumsal yatırımcılar kripto paralarını borsada tutuyor

kripto para haber coinajans
fairspin_koinmedya

Hala daha hacker saldırılarının devam ettiği kripto dünyasında kurumsal yatırımcılar dahi kripto paralarını borsalarda tutmayı tercih ediyorlar.


Son araştırmaya göre kurumsal yatırımcılar kripto paralarını borsada saklıyor

Son elde edilen verilere göre kurumsal yatırımcıların ezici bir çoğunluğu doğasında var olan risklere rağmen varlıklarını ağırlıklı olarak borsalarda tutmayı tercih ediyor.

22 Kasım 2019 tarihinde kripto para borsası Binance tarafından yapılan araştırma kapsamında platformu kullanan 76 kurumsal yatırımcıya işlem yapma alışkanlıkları ile ilgili farklı sorular yöneltildi.

Borsa depoları “en popüler tercih”

Araştırma, şu anda ikinci aşamasında bulunan Binance’nin Kurumsal Pazar Anlayışı araştırmasının bir parçası olarak gerçekleşiyor.

Araştırma sonuçları arasında en şaşırtıcı olanı katılımcıların % 92’sinin varlıklarını kontrolleri altında olmayan ve üçüncü kişilere güvenmelerini gerektiren kripto borsalarında – Bitcoin (BTC), stabil coinler ve diğer kripto paralar – tutuyor olmaları.

Soğuk cüzdanlar ve donanımsal cüzdanlar ise daha güvenli alternatifler olarak karşımıza çıkıyor.

Binance araştırma sonucunu şu cümle ile özetliyor:

“Kurumsal ve VIP müşterilerin % 92.1’i için kripto varlıklarını saklama seçenekleri arasında  en popüler seçim borsalar olarak kalmaya devam ediyor.”

Ayrıca araştırmacılar yorumlarına şunları ekliyorlar:

“Kiralık depolar, soğuk cüzdanlar gelişmiş güvenlik ve kontrol özelliklerinden dolayı en popüler ikinci seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Üçüncü kişi koruyucu hizmetler ise % 2.6’lık oranı ile en az tercih edilen saklama yöntemi olarak ifade ediliyor.”

% 50’den fazlası 10 BTC’nin altında bir varlığa sahip olan 76 yatırımcının söyledikleri sermaye açısından yeterince anlamlı sonuçlar ortaya çıkarmayabilir. Şu anda 10 BTC yaklaşık 72,000 Dolar düzeyinde bir varlığa denk geliyor.

Kripto kontrolünü geri alma talepleri

Daha önce KoinMedya aracılığıyla sizlere duyurduğumuz haberlerden de anlaşılacağı üzere, yatırımcılar özel anahtarlarla kontrol edemedikleri cüzdanlarında bulunan koinlerini çaldırma veya kaybetme riski ile hala daha önemli ölçüde yüzleşmeye devam ediyorlar.

Binance gibi büyük borsalarında içinde bulunduğu birçok borsa hala daha hack olaylarına maruz kalmaya devam ediyor. Bununla birlikte düzenleyici otoritelerin yapmış oldukları denetimler nedeniyle size herhangi bildirim yapılmadan, kişisel kimlik bilgilerinizi beyan edene kadar hesabınız kilitli kalabiliyor.

Yatırımcıların kendi paralarının kontrolünün kendilerinde olmasına duydukları ihtiyaç ile ilgili farkındalıkları her geçen gün artıyor. 3 Ocak tarihinde gerçekleşecek olan ikinci yıllık proof of keys etkiliği ile tüm Bitcoin sahiplerinin varlıklarını üçüncü şahıs cüzdanlardan çıkarmaları zorlaşacak.

Kaynak

İlgili Haberler

TokenInsight’a göre bu borsa coin’leri değerinin altında

Ripple, XRP satış rakamlarını bildirdi: Kritik düşüş!

Tron’a Yakında Anonim İşlem Özelliği Gelebilir

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası