CoinAjans.com
Kriptopara Haber

FBI’dan kripto camiasının önemli ismine şok gözaltı!

Altcoin Teknik Analizleri coinajans.com
fairspin_koinmedya

FBI’dan kripto camiasının önemli ismine şok gözaltı! Kripto eğitimcisi Virgil Griffith Kuzey Kore’ye yardım suçlamalarıyla göz altına alındı.


Amerikan polisinden kripto camiasının önemli ismine şok gözaltı!

 

Kripto para sektörü bugün şok bir gözaltıyla uyandı. WikiScanner’ın yaratıcısı olarak da bilinen, yapay yaşam ve bütünleşik bilgi teorisi üzerinde çalışan bilgisayar bilimcisi ve aynı zamanda kripto para eğitmenliği yapan Virgil Griffith, FBI tarafından gözaltına alındı. FBI, Griffith’in ‘Uluslararası Ekonomik Güçler Yasasını İhlal Etmek’ suçlamasıyla göz altına alındığını bildirdi.

Virgil Griffith verdiği ilk savunmasında Nisan ve Ağustos aylarında Kuzey Kore’nin Pyongyang eyaletini eğitici konferanslar vermek için ziyaret ettiğini belirtirken, suç unsuru taşıyacak hiçbir eylemde bulunmadığını sözlerine ekledi. Ancak Federaller, Kuzey Kore’nin ABD yaptırımlarından kaçmak için blok zinciri ve kripto para birimlerine yöneldiğini, Virgil Griffith’in de onlara yardım ettiği konusunda ısrarcı.

Kuzey Kore, artan Amerika baskısına rağmen geçtiğimi günlerde 2 kısa menzilli füze roketini test etmiş ve ABD – Kuzey Kore arasındaki gerilimin tekrardan tırmanmasına yol açmıştı. Öyle görünüyor ki Griffith, yaşanan siyasi savaşın kurbanı oldu.

Dosyadaki ana kanıt!

Virgil Griffith, Kuzey Kore’ye yaptırımlarda kaçmak için blok zinciri ve kripto para kullanma konusunda yardımcı olmakla suçlamaktadır.

Bu konu hakkında dosyadaki tek delil ise sanığın telefon kayıtlarından teyit edilen ve Kuzey Kore’den kendisine para transferi gerçekleştiğini gösteren belgeler.

İşte ilk sorgu:

FBI Müdür Yardımcısı William Sweeney:

”Kuzey Kore’nin nükleer silah yaratma arzusu, tüm dünyayı tehlikeye sokuyor. Biz Amerikan ulusu olarak bunu engellemek için Kore’ye ciddi ambargolar uygularken siz bu ambargoların aşılmasına yardım ediyorsunuz.”

Virgil Griffith:

”Ben sadece eğitici konferanslar verdim o kadar.”

FBI Müdür Yardımcısı William Sweeney:

”Bir ABD vatandaşının, düşmanımıza farkında olmadan yardım ettiğini açıklaması bile korkunç.”

 İlgili haber: FBI Başkanı da kervana katıldı: “Kripto paralar ulusal güvenliği tehdit ediyor”

Sonuç olarak

Bazı uzmanlar bu tip vakalarda hükümet ve kanun uygulayıcıların aşırı tepki verdiklerini sık sık dile getirse bunun pekte işe yaradığını söyleyemeyiz. Çünkü Los Angeles Federal Mahkemesi’nde görülecek bu dava için mahkemenin Griffith’e 20 yıla kadar ceza verebilme yetkisi bulunuyor.

KAYNAK

İlgili Haberler

Ripple ve Synthetix fiyat analizi: XRP ve SNX için teknik görünüm

Kripto para borsaları arasında THETA fiyatında büyük sapmalar görülüyor

Madencilik şirketleri, Bitcoin’i en az 3’e katladı

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası