CoinAjans.com
Kriptopara Haber

FED Mart ayı boyunca repo hacmini günlük $1 trilyonda tutacak

kripto para haber coinajans
koinmedya_googlenews

ABD Korona Salgınının ekonomik etkilerini minimize etmek için para musluklarını ardına kadar açıyor. FED Mart ayı boyunca repo hacmini günlük $1 trilyonda tutacak.


FED Mart ayı boyunca repo hacmini günlük $1 trilyonda tutacak

Korona Salgınından dolayı ekonomik aktiviteler yavaş yavaş durağanlaşmaya başlıyor. ABD yönetimi küresel salgın etkisini minimize etmek için 700 milyar dolarlık bir teşvik paketi açıkladı. Wilshire Phoenix’in CEO’su Bill Herrmann, teşvik paketinin 700 milyar dolarla sınırlı kalmayacağını ve 1 trilyon dolara kadar çıkabileceğini ileri sürdü.

Lütfen Bkz: “Bitcoin için en iyi senaryo devletlerin aşırı harcaması”: Alex Krüger

koinmedya_brave

Finansal anlamda da FED piyasadaki likidite oranlarını arttırmak için önce 1 haftalığına repo (tekrardan alım) işlemlerini 1 trilyon dolara çıkardığını açıkladı. Yapılan son açıklamada FED, Mart ayı boyunca repo hacmini günlük $1 trilyonda tutacağını belirtti.

Kripto para piyasalarının toplam değeri şu ana kadar hiçbir zaman 1 trilyon dolarlık işlem hacmini bulmadı. 2018’de Bitcoin’in 20 bin doları bulduğu zaman toplam piyasa değeri 800 milyar dolara ulaşarak rekor kırdı ama 1 trilyon doları hiçbir zaman geçemedi. Yazının kaleme alındığı saatte ise toplam kripto para piyasasının değeri 176 milyar dolar ve bunun 111 milyarı Bitcoin’e ait. ABD bankacılık sisteminde sadece günlük repo işlemleri, 1 trilyon dolar değerine ulaşabiliyor.

Lütfen Bkz: Zayıf dolar güçlü Bitcoin demek ama Korona dengeyi bozuyor

ABD 2008 yılındaki Küresel Emlak Krizinde 600 milyar dolarlık kurtarma paketi açıklamıştı. Açıklanan yeni rakamlardan Korona Salgınının neden olacağı ekonomik tahribatın etkisinin daha şiddetli olabileceğini tahmin edebiliriz.

Kaynak

İlgili Haberler

400 Milyon Dolarlık Stellar (XLM) Nereye Gitti?

Coin Ajans

Bitcoin.org için “tehlike altında” iddiası

Samsung anlaşması sonrası %12 yapan Stellar’da gözler yükseklerde! TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası