CoinAjans.com
Litecoin Haberleri

FED para basıyorsa Bitcoin alma zamanıdır! TAKİP ET

litecoin haberleri coinajans
huobi_koinmedya

 Tyler Winklevoss: FED para basıyorsa Bitcoin alma zamanıdır! Kripto para borsası Gemini’nin kurucu ortağı ve CEO’su, ABD Merkez Bankası (FED)’nın, Bitcoin’in bir sonraki boğa koşusu için zemin hazırladığını öne sürüyor.


 Tyler Winklevoss: FED para basıyorsa Bitcoin alma zamanıdır!

Kripto para borsası Gemini’nin kurucu ortağı ve CEO’su Tyler Winklevoss’a göre, ABD hükümetinin para politikaları Bitcoin (BTC) için daha büyük fiyat hareketlerine yol açabilir.

 

koinmedya_brave

Tyler Winklevoss, en nihayetinde Bitcoin’in, ABD Merkez Bankası’nın uygulamalarından faydalanabileceğini söylüyor.

22 Temmuz tarihli tweetinde Winklevoss, “FED’in, Bitcoin’in bir sonraki boğa koşusu için zemin hazırlamaya devam ettiğini” iddia etti.

Yatırımcılar riskten korunmak için Bitcoin tercih ediyor!

Hükümet kontrolünden uzak, merkezsiz bir dijital varlık olan Bitcoin, geleneksel piyasalara ve ulusal fiat paralara karşı riskten korunma aracı olarak görülüyor.

Dijital varlığın bu potansiyeli, kripto sektöründeki birçok katılımcı tarafından da sıklıkla vurgulanıyor. Zira Bitcoin’in, 21 milyonluk maksimum token arzına sahip olması, varlığı değer kaybına karşı koruyor. 

koinmedya_brave

 Winklevoss’a göre:

“FED para basmaya ve hisse senetleri piyasasını şişirmeye devam ediyorsa, Bitcoin alma zamanı gelmiştir.”

Ayrıca Winklevoss 18 Temmuz’da paylaştığı bir tweette de ABD’nin para basmasının, borsalarda yükselişe neden olduğunu açıkladı. Ve dolayısıyla bunun, alternatif olarak Bitcoin’in de işine yaradığını ifade etti.

 

Pandemiyle birlikte, genel olarak ülkeler mevcut ekonomik resesyonun olumsuz etkilerini azaltmak için çok güçlü teşvik paketleri açıkladı. 

Mart ayından bu yana ABD hükümeti de COVID-19’un ekonomik etkilerine karşılık alınan tedbirlerin sonucu olarak, parasal faaliyetini güçlendirdi. 

Bu tür faaliyetler kapsamında, Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası (FED), hisse senetleri üzerinde de olumlu etki yaratan 2 trilyon dolarlık bir teşvik paketi açıkladı. Ve kısmen, gelir seviyelerine bağlı olarak ABD vatandaşlarına para dağıtıldı.

Mevcut teşvik paketinin süresi, yakında sona eriyor. Yakın tarihli bir YouTube programında, Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano’nun da belirttiği gibi; hükümetin, muhtemelen daha fazla yardım sermayesi çıkararak, durumu değerlendirmesi gerekiyor.

Finans uzmanı, yaklaşık son yirmi yıl içerisinde ABD dolarında yaşanan enflasyondan bahsetti ve bu durumun Bitcoin de dahil olmak üzere çeşitli finansal varlıkların işine yaradığına dikkat çekti.

FED’in mevcut politikalarına bakarak para politikalarının ne kadar sömürüldüğü görülebilir. Ayrıca kripto sektöründe Filb Filb olarak tanınan popüler bir analist tarafından paylaşılan aşağıdaki grafik, durumu net bir şekilde ortaya koyuyor.

bitcoin alma FED para basıyorsa Bitcoin alma zamanıdır!

Grafik, ABD’nin M2 para arzındaki aylık değişimi gösteriyor. M2 para arzının, 2008’den günümüzde 2 kattan fazla arttığı görülüyor.

BTC hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Kısaca: Bitcoin ve Litecoin arasındaki farklar nelerdir?

Coin Ajans

Dikkat! IOTA’da paralar suyunu çekti! TAKİP ET

Altcoin baharlarının müjdecisi Litecoin yeniden ateşlendi – Yoksa?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası