CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

FED saniyede 1 milyon dolar basıyor! Bitcoin için anlamı ne?

bitcoin haberleri coinajans.com

Sadece bir hafta içinde FED, tüm zamanlar rekorunu kırarak 586 milyar dolar bastı. ABD Federal Rezerv’in bilançosu böylelikle 5,25 trilyon dolara yükseldi. Koronavirüs salgınından ötürü durağanlaşan piyasayı canlı tutmak isteyen FED, saniyede yaklaşık 970 bin dolar basıyor. Peki bu Bitcoin için ne anlama geliyor?

Son bir haftalık sayılar, FED’in her 35 saatte Bitcoin’in piyasa değerine eşit para bastığı anlamına geliyor.

FED saniyede 1 milyon dolar basıyor! Bitcoin için anlamı ne? 2

Bloomberg’e göre, FED’in bilançosu ilk kez 5 trilyon doları aştı. COVID-19’un küresel yayılımından doğan yatırımcı paniği, merkez bankasını tahvil alım programları gibi çeşitli likidite girişimleri başlatmaya itti. Mevcut çabalarının ölçeği, Fed’in son mali kriz sırasında üstlendiği benzer girişimlerden çok daha büyük.

ABD, 6 trilyon dolarlık teşvik paketi üzerinde anlaştı. Bu pakette 560 milyar dolar bireylere, 500 milyar dolar ise büyük şirketlere gidecek.

Sayı çok görünse de bunun yalnızca bir başlangıç olduğunu belirtmek gerek. Minneapolis Federal Rezerv Bankası Başkanı Neel Kashkari, 22 Mart’ta Fed’in sonsuz miktarda parası olduğunu söylemişti.

60 Minutes’e konuşan Kashkari, şöyle dedi:

Finansal sistemde yeterli para var ve Federal Reserve’de sonsuz miktarda nakit var. Bankacılık sisteminde yeterli para olduğundan emin olmak için ne gerekiyorsa yapacağız.

Peki USD arzı sınırsız hale gelirse bu doların değersiz olmasını sağlamaz mı?

Uzmanlar bu durumun Bitcoin için olumlu olduğu görüşünde

BitMEX Research tarafından bildirilene göre Bitcoin, tarihinin en büyük fırsatlarından biriyle karşı karşıya olabilir; mevcut ekonomik görünüm kötüye gittikçe teşvik paketleri büyüyor, bu da doları değersiz hale getirecek.

Three Arrows Capital CEO’su Su Shu, krizin atlatılmasının ardından BTC’nin 50 bin dolara yürüyeceğini düşünüyor.

Bazı isimler ise ekonomideki ekstra paranın büyük bir kısmı eş zamanlı olarak risk varlıklarına aktarılacağını düşünüyor.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, “Rekor teşvik paketi Bitcoin’e aksaydı BTC fiyatı için 100 bin doları konuşuyor olurduk.” demişti.

Hangi senaryonun gerçekleşeceğini zaman gösterecek.

decrypt


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

Bitcoin’de “3.200 Dolar, 2020 Rallisi ve Tarihi Çöküşü” Bilen Analist: Bu Seviyeleri Bekleyin!

Coin Ajans

Bitcoin, Ripple ve Ethereum Stabil: Bu Altcoin ise Roketledi!

Coin Ajans

Sıcak Gelişme: Binance Merkezli “Yarım Milyar Dolarlık” Bitcoin Hareketi!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası