CoinAjans.com
Bitcoin Teknik Analiz

Fiyat düşüşüne rağmen Bitcoin hash gücü artıyor: 100Eh/s aşıldı

bitcoin teknik analiz coinajans.com
fairspin_koinmedya

Bitcoin hash gücü artıyor. Kripto topluluğunda PlanB takma adıyla bilinen ünlü analist, kripto para birimindeki son fiyat düşüşüne rağmen Bitcoin hash gücünün yükseldiğini söylüyor. 


Bitcoin hash gücü artıyor

Kripto topluluğunda PlanB takma adıyla bilinen ünlü teknik analisti, Kripto para birimindeki son fiyat dumpa rağmen Bitcoin hash gücünün yükseldiğini söylüyor. Son paylaşımlarından birinde Bitcoin Hash gücünün 100Eh/s’den fazla olduğu net bir şekilde görülebiliyor.

Bitcoin hash gücü artıyor

Ancak başka bir blockchain veri servisi olan Blockchain.info’nun paylaştığı verilere bakarsak, aynı gösterge seviyesinin yaklaşık 90Eh/s civarında görülüyor.

Hodlonaut takma adlı kullanıcıya göre, Getmininginfo servisi, güncel Bitcoin hash verileri konusunda hayli yetersiz

Getmininginfo, gerçek hash gücünü sorgulamak için kullanılmaması gereken bir site. Varyans ölçümü kısa vadeli zaman aralıklarında yapıldığında veriler çok yüksek çıkıyor. Günlük hacim ölçümlerinde bile çok tutarsız.

2019 Hash Gücü Değişimi

Haziran ayında, BTC 2019 zirvesinde yani 14.000 dolar seviyelerinde iken, Network hash gücü 59Eh/s’de idi. Şu anda Bitcoin fiyatı 7.300 dolar seviyesine düşmesine rağmen hash gücü oranı neredeyse iki katına çıktı.

Blockchain.com’a göre Bitcoin madencilik hacimleri zirve değerleri Ekim ayında gözlendi. Bu yıl, 23 Ekim’de maksimum Hash gücü 114 Eh/s olarak kaydedildi. Şu anda, Blockchain.com’un verilerine göre Hash gücü 90.5 Eh/s seviyesinde görülüyor. Bu rakamın zirve değerlerin %21 altında.

Bilgi işlem gücündeki süreklilik arz eden artış, Bitcoin fiyatındaki düşüşün madencileri durduramadığını gösteriyor. Bu aşamada, bazı ASIC modellerinde kripto para madenciliği anlamsız hale geldi. Örneğin, Antminer S9’un birim BTC maliyeti 7500 dolar civarında. Bu da demek oluyor ki BTC 7500 doların altına düştüğünde kazı yapmaya devam etmek anlamsız olacaktır.

Bitcoin Hash Tahminleri

Fiyatların düşüş trendine devam etme ihtimali var. Avrupa Pasifik Başkentinin CEO’su ve tanınmış Bitcoin eleştirmeni, Peter Schiff Bitcoin’in omuz baş formasyonu içinde hareket ettiğini belirtti. Formasyon çalıştığında fiyatın 1.000 dolar seviyelerine kadar düşebileceğini belirtiyor.

Tam bir Bitcoin düşmanı olan Schiff’in daha önce Bitcoin aleyhine yaptığı ancak haksız çıkan tahminleri için aşağıdaki görsel bolca malzeme sunuyor.

 

Morgan Creek Digital kurucusu Anthony Pompliano, her düşüşü alım fırsatına çeviren ve bunu açıkça beyan eden bir Bitcoin maksimalisti. Popüler kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, aynı şeyi yapmak istediğini ancak fiat parası olmadığı için yapamadığını duyurdu. Tüm birikimini kripto parada tutacak kadar kripto paralara güvenen CZ, bu sektörün en çok bilinen simalarından biri.

Hash gücüne gelince, bu yılın Eylül ayı başında, Bitcoin hash gücü bir günde %30 düşmüştü. Çin’den madencilik şirketlerine artan baskıların neden olduğu bu gerileme telafi edildi. Bu olaydan sonra, lider kripto para birimi keskin bir şekilde 10.000 dolardan 7.800 dolara kadar değer kaybetti.

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayın.

Kaynak

İlgili Haberler

Analistlerin Bitcoin fiyat tahminleri ve fraktal analizleri

Coin Ajans

Bitcoin CME boşluklarını doldurmak için $7K üstüne çıktı! Düzeltme mi geliyor?

Coin Ajans

Grafik kendini tekrarlarsa Bitcoin kısa vadede 10000 dolara çıkabilir

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası