CoinAjans.com
Ripple Haberleri

Forbes: “Bitcoin dört gözle DeFi balonunun patlamasını bekliyor” TAKİP ET

ripple haberleri coinajans.com
huobi_koinmedya

Bitcoin DeFi balonunun patlaması ile sermaye akışı yaşayacak. Forbes’te yer alan bir analiz, bunun nasıl olacağını açıklıyor.


Bitcoin DeFi tokenlerinin aşırı yükselmesinden faydalanacak

DeFi olarak da bilinen merkeziyetsiz finans, son zamanlarda kripto para sektörünün yükselen yıldızı olarak görülüyor. Finansal hizmetlerin bu merkeziyetsiz alana akın etmesi, kripto para birimlerinin benimsenmesini de artırabilir. Özellikle de Ethereum’un.

DeFiPulse’ın sağladığı verilere göre, DeFi uygulamalarında kilitli varlıkların toplam değeri 15 Haziran’daki 1 milyar dolardan 26 Haziran’da 1.65 milyar dolara sıçradı. Sadece 11 günde yüzde 65 artış var.

Böyle bir ortamda DeFi sektöründeki tokenleri de fiyatı hızla artıyor. Hatta Bitcoin’i bile performans olarak geride bırakıyorlar.

koinmedya_brave

İlgili – 2020de Bitcoine fark atan 3 şahane kripto para projesi

Kripto analist Taha Zafar da aşağıdaki tabloyu paylaşarak, DeFi tokenlerin nasıl BTC’ye fark attığını gösteriyor. Bunlar arasında Aave (LEND), Kyber Network (KNC) ve Maker (MKR) var. BTC son üç ayda yüzde 80 yükselirken, bu tokenler yüzde 100’den yüzde 300’e kadar değer kazanmış

Sıcak para hangi altcoinlere akıyor? Bitcoin’in durakladığı son günlerde bazı DeFi tokenleri aşırı yükseldi. Ancak yine de altcoinlerin yakında düzeltme yapacağı yönünde bir inanış var.

Analistler ise DeFi sektörünün bu yükselişine rağmen, düzeltme yaşayacağına inanıyorlar.

koinmedya_brave

DeFi balonu Bitcoin’i nasıl yükseltebilir?

Mart ayındaki dip seviyesinden sonra Bitcoin 9,000 dolar bölgesinde durdu. Mayıs’ın başından bu yana ise BTC 8,500 dolar ile 10,000 dolar aralığında dolaşıyor. Önündeki direnci de aşmada zor anla yaşıyor.

Aşağıdaki grafik de Bitcoin’in momentum eksikliğini gösteriyor.

Bitcoin, DeFi balonunun patlaması ile sermaye akışı yaşayacak. Forbes’te yer alan bir analiz, bunun nasıl olacağını açıklıyor.Ancak tam tersi bir hikâye DeFi tokenlerde var. Bunlar son haftalarda BTC’ye fark atarak güçlü bir performans sergilediler. CoinMarketCap’e göre de 26 Haziran’da en iyi performansa sahip 10 kripto paradan altısı DeFi odaklı.

Tabii bu tokenler ne kadar yükselirse, düzeltmeye başladıklarında da Bitcoin o kadar fazla kazanabilir.

İlgili – Güncel Bitcoin (BTC) Teknik Analizi: BTC dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

Yatırım fonu Spartan Group’un kripto para danışması Kelvin Koh, Bitcoin’in güçlü bir sermaye akışı yaşayacağını düşünüyor. Bunu söylerken de MKR, LEND gibi tokenlerin gücüne işaret ediyor.

Koh şöyle diyor: “Küçük altcoinlerde (özellikle de DeFi olanlar) son 4-5 haftada önemli bir yükseliş oldu. BTC ise bu sırada bir aralıkta sıkıştı. Belli bir noktadan sonra bu altcoinlerin değeri kabarmış görünecek ve sermaye de yeniden BTC’ye akmaya başlayacak.”

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Goldman Sachs analisti Küresel daralma nedeniyle öyle bir BTC fiyat tahmini söyledi ki… TAKİP ET

Ripple balinaları yeniden harekete geçti

Coin Ajans

Ripple’dan XRP’yi merkezsizleştirecek kritik hamle! TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası