CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Franck Muller Bitcoin saatleri piyasada

bitcoin haberleri coinajans.com
fairspin_koinmedya

İlk Bitcoin cüzdanı özelliği taşıyan Franck Muller Bitcoin kol saatleri artık piyasada ve ciddi rağbet görüyor. Soğuk kripto para cüzdanı özelliği taşıyan saatin avantajlarının yanında birçok dezavantaj da barındırıyor.


Franck Muller Bitcoin kol saatleri

Dünyanın ilk Bitcoin cüzdanı özellikli kol saatler artık piyasada. Dünyaca ünlü saat markası İsviçreli Franck Muller Bitcoin saatleri piyasada. Saatin soğuk cüzdan özelliği var ve servetinizi kolunuzda taşıyabilirsiniz. Saatin fonksiyonları için aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Saat üzerindeki QR kodu sayesinde Bitcoin hesabınızı rahatlıkla kontrol edebiliyorsunuz. Reklamda bayanın elindeki saatte 2422 adet Bitcoin bulunuyor. Yazının kaleme alındığı saatte 17 milyon doların üstünde Bitcoin, saatin soğuk cüzdanına kaydedilmiş durumda.

Franck Muller Bitcoin saatleri, private key’lerin kaydedildiği hafıza çubuğu ile beraber geliyor. Bu çubuğun herhangi bir şekilde zarar görmesi veya kaybolması nedeniyle cüzdandaki Bitcoin’lere daha ulaşılamıyor.

Soğuk cüzdanların internet bağlantısının olmaması hacker ve siber saldırılarına karşı Bitcoin’leri güvenli kılıyor. Şu ana kadar kripto para piyasalarındaki hacker mağduriyetleri, genellikle borsalar üzerindeki sıcak cüzdan sahipleri arasında yaşandı. Şifreleri ve güvenlik kodlarını ele geçiren hackerlar, milyonlarca dolar değerinde kripto para çalarak ciddi mağduriyetler oluşturdular.

Birleşmiş Milletlerin 2019 yılı raporuna göre sadece Kuzey Kore merkezli hackerlar, 2 milyar doların üstünde Bitcoin vurgununda bulundu.

Lütfen Bkz: Birleşmiş Milletler: $2 milyar’lık kripto para Kuzey Kore tarafından hacklendi

Soğuk cüzdanların ise kendisine has riskleri var. Videoda da görüleceği üzere 17 milyon dolarlık servet, bayanın elinde tuttuğu ince bir hafıza çubuğuna bağlı. Private Key’lerin kayıtlı olduğu bu çubuğun kaybolması yada zarar görmesi, 17 milyon dolara mal olabilir. Benzer şekilde saatin kendisinin de zarar görmemesi ve iyi korunması gerekiyor.

Bu saate sahip olmak için 10 bin dolar ile 50 bin dolar arasında bir para ödemeniz gerekiyor.

Kaynak

İlgili Haberler

21 Aralık 2019: Kripto para piyasalarında son durum

Coin Ajans

Kullanıcılar Borsalardan Hızla Bitcoin Çekiyor: İşte Sebebi

Coin Ajans

Bitcoin boğa piyasasının başlaması için hangi seviyenin kırılması gerekiyor?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası