CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Fransa, merkez bankası destekli dijital para testlerine başlıyor

bitcoin haberleri coinajans.com

AFP’nin haberine göre Fransa, merkez bankası destekli dijital para birimini 2020’de test etmek istiyor.

2020 ilk çeyreği Fransa için kritik

Fransız Prudential Denetleme ve Karar Otoritesi’nin (ACPR) ev sahipliği yaptığı Çarşamba konferansında Merkez Bankası Başkanı François Villeroy de Galhau, bankanın dijital para birimini test etmeye başlayacağını ve “ilk çeyreğin sonundan önce projeler için bir çağrı başlatacağını” söyledi.

Villeroy de Galhau’ya göre, Fransa dijital para yeniliğine katkıda bulunmaya istekli. Bununla birlikte, ülkenin yeni teknolojiyi “ciddi ve metodik bir şekilde” denemesi gerektiğine de dikkat çekti.

Fransa Ekonomi ve Maliye Bakanı Bruno Le Maire, Avrupa Birliği toplantısında “kamuya açık dijital para birimi” oluşturulması çağrısında bulunmuştu. Bakan daha önce Facebook’un kripto para birimi projesi Libra’ya karşı olan muhalefetini dile getirerek, Fransa’nın parasal egemenliğe yönelik potansiyel tehdidiyle ilgili endişeleri ele almazsa projeyi engelleyeceğini söyledi.

Merkez bankası destekli dijital para test eden ilk ülke Fransa değil

Bu arada, Çin Halk Bankası da kendi dijital para birimiyle deneme yapıyor. Banka, bu yeni teknolojiyi 2014’ten beri araştırdığını ve başlatmaya neredeyse hazır olduğunu söyledi. Ancak bankadan yapılan son bir açıklamada, piyasaya sürülme tarihini açıklamadan dijital yuanı test ettiği ve araştırdığı açıklandı.

theblockcrypto


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


İlgili Haberler

Bitcoin düşerken Tether kapasitesi altın çağını yaşıyor

Coin Ajans

Altın ve Bitcoin Güvenli Limanlar mı? İşte Karşılıklı Analizin Sonuçları

Coin Ajans

Son konsolidasyondan sonra ünlü analist Bitcoin’de bu seviyeye işaret etti

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası