CoinAjans.com
Ripple Haberleri

Fransa Merkez Bankası’ndan Ripple’a hayat öpücüğü! TAKİP ET

ripple haberleri coinajans.com
koinmedya_telegram

Beklentinin büyük ancak aksiyonun küçük olduğu Ripple’a Fransa’dan iyi haber geldi. İşte Fransa Merkez Bankası’nı yansıtan çarpıcı Ripple raporu!

Ripple’a Fransız öpücüğü!

Son haftaların durgun kripto paralarından olan Ripple’da, temel analiz faktörleri devreye giriyor. Uluslararası yeterliliğe sahip dünyanın en büyük muhasebe kuruluşlarından olan CPA Avustralya, Ripple hakkında gündem oluşturan bir rapor yayımladı.

CPA Avustralya yayımladığı raporda, Fransa Merkez Bankası’nın Ripple ve XRP’yi dijital euro ihraç etmek için potansiyel bir platform olarak kullanmayı düşündüğünü belirterek, XRP holderlarının heyecanlanmasına neden oldu.

ripple haberleri Fransa Merkez Bankası'ndan Ripple'a hayat öpücüğü!

Raporda öne çıkanlar!

CPA Australia’nın ”Merkez Bankası Dijital Para Birimleri (CBDC’ler): Karşılaştırmalı Bir İnceleme” başlıklı raporunu incelediğimizde çarpıcı sonuçlarla karşılaşıyoruz.

“daisyturkiye”

Raporda Bitcoin’in çok riskli bir takas aracı olduğu belirtilirken, Ethereum’un merkezi olmadığını ve hiçbir hükümetçe kontrol edilemeyeceği bildiriliyor.

Öte yandan Ripple ve Fransa Merkez Bankası için kışkırtıcı cümleler kuruluyor:

”Fransa merkez bankası Banque de France, Ripple / XRP’yi, Avrupa’nın merkezi dijital para birimi için olası en büyük platform olarak görüyor.”

Ayrıca raporda Ripple’ın sınır ötesi ödemelerde kusursuz çalışan ağı ve de yaptığı büyük ortaklıklardan övgüyle bahsedilirken, Ripple.Net’in CBDC’ler için biçilmiş kaftan olabileceği vurgulanıyor.

ripple haberleri Fransa Merkez Bankası'ndan Ripple'a hayat öpücüğü!

Hatırlarsanız geçtiğimiz ay Ukrayna Merkez Bankası dijital parası için XLM’i seçtiğini duyurmuş ve XLM’de eşine az rastlanır bir pump hareketi yaşanmıştı. Benzer şekilde Fransa Merkez Bankası’ndan yapılacak resmi bir Ripple açıklaması, XRP’yi öngörülemez bir yükseliş furyasına sokabilir.

“daisyturkiye”

Ripple ilk yasal zaferini kazandı!

2019’da Ripple’ın 200 milyon dolarlık C Serisi finansman turunun baş yatırımcılarından biri olan Tetragon tarafından açılan dava, Ripple lehine sonuçlandı.

Mahkeme, SEC tarafından açılan kayıtsız tahvil davası nedeniyle Tetragon’un fonlarını Ripple’dan alma talebini reddetti.

Ripple yatırımcılarına SEC davasından kötü haber!

Tetragon kimdir? Neden Ripple’a dava açtı?

Bloomberg tarafından verilen habere göre; Delaware Yüksek Mahkemesi Tetragon’un Ripple Labs’a karşı açtığı davayı reddetti.

Peki Tetragon Ripple’a neden böyle bir dava açmıştı?

Ripple’ın en büyük hissedarlarından biri olan İngiltere merkezli şirket, 2,32 milyar dolarlık bir sermayeyi yönetiyor.

SEC tarafından açılan kayıtsız tahvil davasının ardından 5 Ocak’ta, ticari davalara bakan en eski mahkeme olan Delaware Temyiz Mahkemesi (Delaware Chancery Court)’nde firmaya dava açtı.

Bloomberg tarafından verilen 6 Ocak tarihli habere göre; Tetragon, yatırımda bulunduğu C Serisi imtiyazlı hisse senetlerini, Ripple’ın amorti etmesini sağlamak için sözleşme hakkını kullanmak amacıyla mahkemeye başvurdu.

Ayrıca firma dava çözüme kavuşana kadar Ripple’ın, nakit veya diğer likit varlıklarını kullanmasını engellemek için mahkemeye dilekçe verdi.

Ripple kanadı ise, davanın “hiçbir değeri olmadığını” iddia ederek, Tetragon’u ABD’de regülasyonlarla ilgili kanunlardaki açıklıktan yararlanmaya çalışmakla suçladı.

Ancak bugün gelinen noktada mahkeme, SEC davası çözüme kavuşana kadar XRP’nin yasal statüsünün net olmadığına karar vererek, Tetragon’un talebini geri çevirdi.


Ripple nedir?

Ripple; finansal işlemleri daha hızlı, daha ucuz, ve daha şeffaf hale getirebilmek amacıyla ödeme ağ teknolojilerine odaklanan bir blockchain firmasıdır. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

XRP nedir?

XRP coin, bu platformda işlemleri kolaylaştırmak için, Ripple tarafından 2012 yılında piyasaya sürülen bir dijital para birimidir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Ripple XRP coin ile neyi amaçlıyor?

Geleneksel ödeme ve sınır ötesi para transfer sistemini kökten değiştirerek, daha hızlı ve ucuz hale getirmeyi amaçlıyor. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

XRP madenciliği nasıl yapılır?

XRP’nin, Bitcoin veya Ethereum gibi madenciliği yapılamıyor. Bu iki kriptodan farklı olarak, XRP’nin konsensüs tabanlı kayıt defterleri (ledger) tamamen şirket tarafından yönetiliyor. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Ripple 2020’de hala satın almaya değer mi?

Spark token airdropu sonrası yaşanan düşüş, XRP’yi dipten almak için bir fırsat olabilir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Ripple 2020’de yükselecek mi?

Bitcoin’deki yükeliş devam ederse; Ripple (XRP) fiyatı bir önceki zirveleri yeniden test edebilir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Ripple 2021’de yükselir mi?

Evet XRP, 2021’de yükselebilir. Uzmanların 2021 için fiyat tahminleri ilk etapta 1 dolar. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

10 yılda Ripple değeri ne olur?

Kripto para analistleri, Ripple’ın 10 yıl içinde 10 ila 14 dolara yükseleceğini tahmin ediyor. Daha fazla bilgi için tıklayınız

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Güncel WazirX WRX coin rehberi: WazirX coin yorum – haber ve fiyat tahmini TAKİP ET

Ripple teknik analizi: XRP fiyatında kritik hareketlenme TAKİP ET

Coinajans.com

Ripple teknik analizi: XRP fiyat yükselişi tehlikede TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası