CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Fransa’da bir ilk: Bitcoin açık artırmaya çıkıyor!! TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com
koinmedya_telegram

Bitcoin açık artırma ile satışa çıkıyor. Müzayede Fransa’da ilk olma özelliğini taşıyor. Daha önce Amerika’da benzer yöntemle kripto paralar açık artırmaya çıkarılmıştı.

Fransız yayın organı Cyberguerre’ye göre, Frasız hükümeti, Londra merkezli bir kripto para birimi hizmeti GateHub’a siber saldırı düzenleyen kişilerden ele geçirilen Bitcoin açık artırmayla satışa çıkarılacak. Uygulama Fransa’da ilk olma özelliğini taşıyor.

Yahoo Finance’ın bildirdiği habere göre ele geçirilen 611 Bitcoin’in güncel değeri yaklaşık 36 milyon dolar’ın üzerinde. Paris merkezli bir müzayede evi olan Kapandji Morhange, 17 Mart’ta 611 BTC’yi açık artırmaya çıkaracak. Açık artırmaya çıkarılacak BTC’lerden 610 tanesi, GateHub’a yapılan siber saldırının araştırılması sırasında ele geçirilen Bitcoin’e denk geliyor. Açık artırmaya katılmak isteyenlerin 13 Mart gece yarısına kadar müzayedeye katılacaklarına dair kayıt yaptırmaları gerekiyor. Katılımdan bir gün önce açık artırma için taban fiyat belirlenecek.

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Benzer şekilde ABD Genel Hizmetler İdaresi (GSA), 0.75 Bitcoin’i açık artırma usulü ile satışa çıkaracak. Kullanılmayan federal varlıkların ve araçların da açık artırmaya çıkarıldığı bir platformda yapılacak müzayede 15-17 Mart tarihleri arasında yapılacak.

“daisyturkiye”

Bitcoin müzayedeleri genellikle hükümetlerin siber saldırılar sonucu ele geçirilen kripto paraları saldırganlardan geri alması ile elde edilen Bitcoin’lerin satılmasını içeriyor. Bunlardan en ünlüsü 2014 yılında Silk Road’dan kalan 30.000 BTC’nin satışa sunulmasıydı. O dönemde 30.000 Bitcoin Tim Drapper tarafından 19 miyon dolar’a satın alınmıştı. Bugünkü değeri ise 1,6 miyar dolar’ın üzerinde.

Kaynak

Kara Perşembe’nin üzerinden bir yıl geçti: Kripto paraların bir yıllık serüveni!

Tüm finans piyasalarının tarihindeki en kötü işlem günlerinden biri olan 12 Mart 2020’nin üzerinden bir yıl geçti. Kara Perşembe olarak anılan 12 Mart 2020’de COVID-19 salgınının finansal sonuçları finans piyasalarını kırmızıya boyadı. Borsalar, çöküşü hafifletmek için devre kesicileri harekete geçirdi. S&P 500, Nasdaq ve Dow’un %10 düştüğü bir günde, Bitcoin yaklaşık %50, ETH %60, BNB %65 değer kaybetti.

Bitcoin, yaklaşık %50 değer kaybederek 3.850 $ ‘a düştü. Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum ise yaklaşık %60 düşüşle 200 $’dan 90 $’ın altına düştü. Binance Coin %65 değer kaybederek 17 $ ‘dan 6.5 $’a, Litecoin ise 50 $ ‘dan 22 $’a düştü.Tüm kripto paraların kümülatif piyasa değeri 220 milyar $’dan 108 milyar $’a geriledi.

Kara Perşembe’nin üzerinden geçen bir yılda kripto paralar için her şey çok farklı görünüyor. Geçen bir yılda COVID- 19 tüm dünyada finansal oyunu değiştirdi. Kripto paralar için ise olabilecek en iyi senaryo gerçekleşmiş görünüyor.

“daisyturkiye”

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Bitcoin ve çoğu altcoin de yaşanan bu değer kayıpları kısa bir süre içerisinde toparlandı. Önceki senelerin en yüksek seviyelerini hemen yakalayamadılar. Yavaş ve emin adımlarla değer kazanan kripto varlıklar için görünüm sonrasında tamamen değişti.

Kara Perşembe’nin üzerinden bir yıl geçtikten sonra bugün BTC’nin 60.000 $ ‘ın üzerine çıkıp çıkmayacağını tartışılıyor. BTC an itibari ile 57.436 $’dan işlem görüyor. Sektördeki diğer önemli oyunculardan ve gelişmelerden de bahsetmekte fayda var. 88 $ ‘a düştükten on bir ay sonra, ETH 2.050 $ ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Bugünün 1.800 $’lık fiyatına baksak bile, varlık hala yaklaşık %2.000 değer kazanmış durumda. Tüm bunların yalnızca COVID-19 salgını nedeniyle ortaya çıktığı sonucuna varmak zor olsa da, virüsün kripto para birimi endüstrisi için o kadar da kötü olmadığını değerlendirmek mümkün görünüyor.

Kaynak

İşte 2021 için en mantıklı 6 Bitcoin fiyat tahmini

Bitcoin sevdasıyla kendinden geçmiş bir çok yorumcunun 2021 yılı Bitcoin fiyat tahminleri inanılmaz rakamlara çıkıyor. Peki ama hangileri mantıklı ve gerçekçi?


Bitcoin fiyat tahmini

2020 yılı hangi olayla anılacak derseniz hiç şüphesiz Covid-19 ve Bitcoin rallisi gelecek akla. Bu iki olay 2020 yılına damgasını vururken Covid-19’un Bitcoin fiyatını etkilediği de muhakkak.

2017 yılında yaşanan ralli bireysel yatırımcılardan ve FOMO gibi tutumlardan kaynaklanıyordu ve çok sağlam değildi. Soncunu da zaten gördük. 2020 yılı Bitcoin rallisi ise kurumsalların işin içine girmesiyle çok daha sağlam bir zeminde ilerliyor. Bu durumun 2021 yılına kadar da sürmesi bekleniyor.

Mevcut BTC fiyatları 27.000 doların üzerinde seyrederken, on yıl için en karlı yatırım ne olabilir?

bitcoin fiyat tahmini

Bloomberg Analistinin 2021 yılı beklentisi 55,000 dolar.

Blooomberg bir süredir Bitcoini takibe almış durumda. Dev medya kuruluşunun analistleri periyodik olarak Bitcoin raporu hazırlıyorlar.

En son BTC raporlarında, 2021’de Bitcoin için çok daha güçlü ve yukarı doğru giden bir piyasa öngördüler. Peki bu öngörü ne kadar sağlam?

Rapora göre Bitcoin, 50.000 dolarlık hedef direncini destekleyen ve yaklaşık 1 trilyon dolarlık bir piyasa değeri anlamına gelen makroekonomik, teknik ve arz-talep göstergeleri ile 2021 yılına kadar fiyatta ilerleme eğilimini sürdürecek.

Analistler, BTC’nin temel göstergelerinin bu yıl 2017’ye kıyasla çok daha güçlü olduğu konusunda hemfikirler. Bunun en temel nedeni esas olarak Bitcoin piyasasında katlanarak yükselen kurumsal zenginlik akışı, üç yıl önceyi düşünürsek bu çok zor bir olasılıktı.

Bloomberg’in Aralık ayı bitcoin raporuna göre, BTC’nin “temelleri 2017’den daha sağlam.”  Mike McGlone’un kendisinin yaptığı son yoruma göre ise 2021’e girerken Bitcoin için 20.000 dolar artık destek fiyatı olacak.

bitcoin fiyat tahmini Fransa’da bir ilk: Bitcoin açık artırmaya çıkıyor!!

Messari Araştırma Projelerine göre Bitcoin fiyatı Ekim 2021’de 276,000 dolar.

Birkaç ay önce, dijital varlık piyasası istihbarat firması Messari’de bir kripto araştırmacısı olan Jack Purdy, bir tweet’te, bitcoin fiyatının yarılanma yıllarındaki kar geri dönüş eğilimini mükemmel bir şekilde takip ettiğini söyledi

BTC’nin Ekim 2016’daki fiyatı 895 dolarken, bir yıl sonra 20 kat kazanç getirmeye devam etmişti. Bu yıl Ekim Bitcoin fiyatlarından yapılan benzer hesaplamalar da  2021’de 276.000 dolarlık bir fiyat öngörülüyor.

Ve İşte PlanB’nin söyledikleri

Hollandalı nicelik analisti PlanB, kripto para birimi topluluğunda ve hisse senedi akış (S2F) modeli için geleneksel finansal yatırım çevreleri arasında büyük üne sahip bir analist. BTC’nin son fiyat hareketi, PlanB’nin  modelini iyi takip ediyor gibi.

İşte ünlü firmanın çılgın Bitcoin tahmini

Dünyanın halka açık en büyük pazarlama ve yönetim firmasının CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’in 100 kata kadar metorik bir yükseliş kaydedeceğini iddia ediyor. 

Program’da, Bitcoin’in artık, spekülatif bir varlık yerine güvenli bir liman ve bir değer deposu olarak görülmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca eskiden toplam sermayenin %1 veya %2’si Bitcoin’e ayrılırken; şimdi çok daha büyük fonların Bitcoin’e aktarıldığını ifade etti.”

bitcoin (btc) fiyat tahmini

Ünlü Bitcoin boğası, eğer bu gerçekleşirse paralarını Bitcoin’e aktarmaya başlayabilecek ve Bitcoin’in fiyatını ve piyasa değerini büyük ölçüde artırabilecek birkaç büyük piyasaya dikkat çekiyor ve son olarak; büyük teknoloji yatırımcılarından oluşan bir havuzunuz var. Pek çok insanın Tesla, Apple, Amazon gibi büyük teknolojileri bir değer deposu olarak kullandığını iddia edebilirsiniz. Çünkü fiat para birimine olan güvenlerini kaybettiler. Negatif getirili tahvillere yatırım yapamayacaklarını da biliyorlar. Altın konusunda da pek emin değiller. “

Saylor, altının modasının geçtiğine ve Bitcoin için büyük bir rakip olmadığını iddia ediyor.

2021-2025 Bitcoin (BTC) fiyat tahmini

2022 yılı Bitcoin (BTC) fiyat tahmini nedir?

PlanB ve Anthony Pompliano’ya göre 2021 yılında Bitcoin BTC 100K seviyesine çıkacak.
Citibank’a göre 318K gibi bir fiyata çıkacak.

2022 yılı Bitcoin (BTC) fiyat tahmini nedir?

Walletinvestor’a göre 23,107.30 dolar,
LongForecast’a göre 26,520 dolar
Digitalcoin’e göre 60,947.24 dolar
Tim Draper 2022 gelmeden fiyatın 250K olacağını tahmin ediyor.
Pantera Capital CEO’su 2022 yılı için Bitcoin fiyatını 356K olarak öngörüyor.
Adam Back’e göre Bitcoin iki yıl içinde 1 trilyon dolar olacak

2023 yılı Bitcoin (BTC) fiyat tahmini nedir?

Walletinvestor’a 25,088.80 dolar
LongForecast’a göre 24,535    dolar
Digitalcoin’e göre 59,671.40 dolar

2024 yılı Bitcoin (BTC) fiyat tahmini nedir?

Walletinvestor’a göre  27,064.20 dolar
LongForecast’a göre 67,193 dolar
Digitalcoin’e göre 33,935.94

2025 yılı Bitcoin (BTC) fiyat tahmini nedir?

Walletinvestor’a göre  28,351.10 dolar
Digitalcoin’e göre 41,704.25 

Sonuç

Bitcoinin sürekli bir ilerleme gösterdiği bir gerçek ancak Bitcoin fiyat tahminleri uzun vadede ciddi kazançlar vaat etse de, her yatırımcı mutlaka kendi öz araştırmasını yapmakla sorumludur.

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Morningstar’dan yatırımcılara Bitcoin eğitimi! TAKİP ET

Coinajans.com

Bitcoin ralli yüzde 300 kâr gösteren sinyaller veriyor TAKİP ET

ABD’li yatırımcılar Bitcoin için: Yüksek riskli ama… TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası