CoinAjans.com
ico

Galatasaray’ın Taraftar Tokeni “$GAL” Arzı Başladı! TAKİP ET

Galatasaray’ın Taraftar Tokeni “$GAL” Arzı Başladı!
TAKİP ET 1
huobi_koinmedya

$GAL Taraftar Tokenına sahip taraftarlar 

Galatasaray’ın Türk Telekom Stadı’nda sahaya çıkış marşını seçecek!

bybit_koinmedya

Galatasaray Taraftar Tokeni Gal Geliyor!

Taraftar etkileşim ve oylama platformu Socios.com, ilk Galatasaray oylamasını taraftar token arzı ile birlikte başlatıyor! Dünyanın dört bir yanındaki Cimbom taraftarları, bu oylama ile Galatasaray’ın Türk Telekom Stadı’nda resmi sahaya çıkış marşını seçecek

$GAL taraftar tokenini kullanan taraftarlar, ilk oylamaya katılmaya hak kazanacak ve 5 seçenekten birini marş olarak seçecek. Oylamaya sunulan 5 seçenek ise şöyle:

 

Re Re Re Ra Ra Ra

Çocukluk Aşkımsın

Kupalara Layıksın

Şereftir Seni Sevmek

Şampiyonsun Galatasaray

Sadece $GAL sahibi taraftarlar oy vermeye hak kazanacak. Taraftarlar, Galatasaray Taraftar tokenlerına Socios.com üzerinden ulaşabilecek.

Taraftarlar ayrıca her katıldıkları oylamada ödül puanlar kazanacak. Bu puanlar, onlara daha sonra VIP bölümden maç izleyebilme, takım oyuncuları ve efsane isimlerle bir araya gelmek gibi eşsiz ve özel deneyimler yaşama hakkıyla birlikte takım için üretilen özel ürünlere sahip olma imkanı da sağlayacak. $GAL miktarına ve uygulama içi işlem ve aktif olma oranına bağlı olarak taraftarlar daha fazla ödül puanı kazanabilecek.

Tüm oylamaların güvenli ortamda düzenlenecek ve katılımın tamamı blokzincir üzerinden kaydedilecek ve değiştirilemez olarak uygulanacak. Böylelikle Galatasaray taraftarları gönül rahatlığıyla oy vererek anketlere katılabilecek ve sonuçlar her zaman şeffaf olacak.

Yüzbinlerce adet Chiliz $CHZ ve limitli sayıda $GAL taraftar tokenı Ocak ayında uygulama içi “artırılmış gerçeklik tabanlı “Token Avı – Token Hunt” ile ücretsiz olarak dağıtılmıştı.

Günlük “Token Avı” sırasında $CHZ toplayan taraftarlar bu tokenları $GAL Taraftar Token satın almakta da kullanabilecek.

gal Galatasaray’ın Taraftar Tokeni “$GAL” Arzı Başladı!

Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Dorukhan Acar açıklamada bulundu“Milyonlarca Galatasaraylı’nın taraftar oylamalarıyla sesini duyurabileceği ve aynı zamanda da kulüplerine gelir yaratabileceği bir sistemi sunmaktan gurur duyuyoruz. Gelişen teknolojileri göz ardı etmeyen ilklerin kulübü Galatasaray olarak Fransa, İspanya, İtalya ve İngiltere’den küresel rakiplerimiz ile birlikte Taraftar Tokenı sistemini başlatmak bize büyük bir heyecan veriyor. Dijital dönüşüm vizyonumuzun bir parçası olarak blokzincir teknolojisini efektif olarak kullanan dünyanın öncü kulüplerinden biri olmak bizim için önemli bir adım olacak.”       “

 

Socios.com CEO’su ve Kurucusu Alexandre Dreyfus $GAL  arzına dair açıklamalarda bulundu:

“Socios.com’daki Galatasaray taraftarlarının heyecanı ve coşkusu eşi benzeri görülmemiş bir duygu. İlk oylamayı başlatmaktan ve bu tutkulu taraftarları hayranı oldukları kulüple daha da yakınlaştırmaktan gurur duyuyorum.

Socios.com, Galatasaray ve taraftarları arasındaki bağı daha da güçlendirerek, Galatasaray ile aralarında emsalsiz bir ilişki kurmalarını sağlayacak.”

 

Chiliz Hakkında

Chiliz, spor ve eğlence platformları için dijital bir para birimidir. Dünyanın ilk ölçeklenebilir, token kullanımına müsait, oylama platformu olan ve taraftarların tuttukları spor takımına ilişkin oylama haklarını alıp satabildikleri ve kullanabildikleri Socios.com’un arkasındaki itici güçtür. Chiliz projesi, Binance, OK Blockchain Capital ve Ceyuan Ventures da dahil olmak üzere Asya’nın önde gelen kripto fonlarından ve dünyanın en büyük kripto para birimi borsalarından 66 milyon $ tutarında fon sağlamıştır. Chiliz, 2012 yılında kurulmuş global bir spor ve eğlence kuruluşu olan Malta merkezli Mediarex Grubuna aittir.

Socios.com, blokzincir teknolojisi vasıtasıyla futbol kulüplerinin dijital dönüşümü gerçekleştirmelerine yardımcı olmaktadır. Socios.com, hem Ethereum blok zincirindeki ERC20 kullanım token’i hem de Binance Chain’de BEP-2 token’ı olan Chiliz token’i ($CHZ) tarafından işletilmektedir. Taraftar Tokenları, bir kulübe veya ekibe özel olup şifreli, sabit oylama defterine ve oylama hakları sahipliğine erişim sunan, sonlu, dijital bir varlıktır.  Token’lerin kullanıldığı taraftar oylama platformu, izin verilen ayrı bir yan zincir üzerinde işleyen Taraftar Tokenları’nı kullanmaktadır. Taraftar Tokenları, miktar olarak sınırlı olup, misli kalemlerdir; yani, maliklik hakları alınıp satılabilir ve fiyatı piyasa tarafından belirlenir. Platform, spor kulüplerine taraftarlarıyla daha kolay bütünleşmelerinde ve taraftarlardan gelir elde etme konusunda çok önemli bir yatırım aracıdır. Önde gelen bası büyük futbol kulüplerinin taraftarların önderliğindeki yönetim yapıları veya “sosyal çevreleri” bu girişime ilham kaynağı olmuştur. “Socios 2.0” olarak adlandırılan platform, en basit haliyle bu yönetim modelinin dijitalleşmesi anlamındadır.

Chiliz Token ile ilgili daha fazla bilgiye resmi sitelerinden ulaşabilirsiniz

İlgili Haberler

Galatasaray’ın Taraftar Tokeni “$GAL” Arzı Başladı!

Coin Ajans

SEC ilk ‘uyumlu ICO’ satışını onayladı-Bu ne anlama geliyor?

Coin Ajans

Kripto paralarının geleceğine Asya yön verecek, ABD değil

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası