CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Gana ulusal kripto para birimi e-Cedi’yi çıkarıyor

kripto para haber coinajans
fairspin_koinmedya

Gana ulusal kripto para birimi e-Cedi’yi çıkarıyor. Gana Merkez Bankası Başkanı Ernest Addison, yakın zamanda kripto paralar hakkında yasal bir düzenleme yapacaklarını ve ulusal kripto para birimlerini çıkartacaklarını açıkladı.


Gana ulusal kripto para birimi e-Cedi’yi gün yüzüne çıkarıyor

 

Kripto para birimleri her geçen gün daha fazla insan tarafından keşfedilerek kullanılmaya başlıyor. Haliyle merkez bankaları yaşanan bu gelişmelere kayıtsız kalmayarak gelecekte global ekonomide çok daha faal şekilde kullanılacağı düşünülen kripto paralar için altyapı çalışmalarını sürdürüyor. Kripto paralara yönelik yaşanan son gelişme ise Batı Afrika ülkesi Gana’dan geldi.

Gana Merkez Bankası Başkanı Ernest Addison salı günü katıldığı Yıllık Bankacılık Konferansı’nda önemli açıklamalarda bulundu. Addison konuşmasında, Gana’nın kripto paralara yönelik yasal düzenlemeler üzerinde çalıştığını ve yakın zamanda e-Cedi ismini verdikleri ulusal kripto para birimi projelerini hayata geçirebileceklerini duyurdu.

İlgili haber: Dünya Ekonomi Forumu küresel stabil coin makalesi

Gana ulusal kripto para e-Cedi’yi

Ernest Addison:

”Gana Cumhuriyeti olarak, son yıllarda dijitalleşme alanında büyük ilerlemeler kaydettik. Özellikle bankacılık sektöründe yaşanan bu dijitalleşmeyi iliklerimize kadar hissediyoruz. 2017 yılında 982 milyon dolar olan mobil para transferi hacmimiz 2018 yılında 1.4 milyar dolara çıkarak %70 oranında artış gösterdi. 2019 verilerinde bu artışın çok daha fazla olacağını düşünüyoruz.

Ayrıca son yıllarda kripto para sektörü önemli bir aşama kaydetti. Öyle görünüyor ki yakın gelecekte bu sektör çok daha önemli yerlere gelecek. Bizde Gana Merkez Bankası olarak bu gelişmeleri yakından takip ederek, ülkemizi kripto paralara uyumlu hale getirmeye çalışıyoruz.

Şu an üzerinde çalıştığımız pilot bir proje var. Yerel para birimimiz Cedi’yi blockchain teknolojisine uyarlayarak e-Cedi olarak sisteme sunmaya çalışıyoruz. ”

Kripto para sektöründen en son haberler için bizleri takip etmeye devam edin.

KAYNAK

İlgili Haberler

Çakma Satoshi yine saldırıyor, bu sefer hedef DeFi TAKİP ET

Güney Kore Merkez Bankası Dijital Para Çalışmalarını Hızlandırdı

Milyonluk Bitcoin adresleri 20,000’i geçti

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası