CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Gizemli Balina, Bu Seviyelerde Bitcoin’e Devasa Satış Duvarları Ördü!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Bitcoin’in son zamanlardaki yükseliş hareketi, yoğun bir yatay ticaret dalgasına yakalandı. Boğalar 19.000 dolardaki direnci aşmak için güç toplarken BTC konsolide oluyor. Buradaki satış baskısının yoğun olduğu biliniyor. Analistlere göre,  alıcılar arasında muazzam güç belirtileri var ve bu kısa vadede yükselişin yakın olduğunu gösterebilir. 

Boğalar BTC’yi bu seviyenin üzerine çıkabilirlerse, lider kripto parayı tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkarmadan önce 19.300 dolar civarında bir dirençle karşılaşabilirler. Popüler bir trader, bu seviyede satış siparişleri veren bir Bitcoin “ayı balinası” olduğunu belirtti. Bununla birlikte analistler, yakın zamanda Bitcoin’in bu direncin üzerine çıkmasını ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasını bekliyor.

Analistlere göre, Bitcoin şimdi 19.000 doları hedefliyor

Yazım sırasında Bitcoin, 18.300 dolarlık bugünkü fiyatıyla marjinal bir şekilde işlem görüyor. BTC kısa süre önce 2020’nin en yüksek seviyesini 18.950 dolar olarak belirledi. 19.000 doların üzerinde güçlü bir kırılma, BTC’yi tüm zamanların en yüksek seviyelerine fırlatabilir. Çünkü analistlere göre, 19.000 dolarlık bölgedeki direnç, 20.000 dolardan önce görülen son dirençtir. 

BTC, tüm zamanların en yüksek seviyelerini gördüğünde medya döngüsü ve bireysel “FOMO”nun fiyatı daha da yükseğe taşıması muhtemel. Analistlere göre, Bitcoin fiyatındaki mevcut güç nedeniyle, bu seviyenin üzerinde temiz bir kırılma yakın gibi görünüyor. Yeni tüm zamanların en yüksek seviyesi belirlendiğinde Bitcoin, bir fiyat keşif moduna girebilir ve analistlere göre, bu da önemli ölçüde daha fazla yükseliş görmesine neden olabilir.

LedgerStatus: 19.300 dolarda ciddi satış duvarları ören bir “Bitcoin ayı balinası” var

Popüler bir analist olan LedgerStatus, Bitcoin’in yakın vadede nereye yönelebileceği konusundaki düşüncelerini paylaşıyor. Analist, BTC’de tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru bir hareket izlediğini açıkladı.

Ayrıca analist, 19.300 dolarda ciddi satış duvarları ören bir “ayı balinası” olduğunu da vurguluyor. Boğaların bu satış emirlerini geçmesi biraz zaman alsa da analistlere göre, bu direnç kırıldığında kripto para hızla yükselebilir. Analist konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

BTC analizi: Bitcoin ayı balinası 19,3 bin dolarda dinleniyor ve mısırlarından kurtulmaya ihtiyacı var. Ama daha da önemlisi, yapmamız gereken tüm zamanların zirvesine sahibiz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Bitcoin 14.800 Doları Aştı: Sırada Tüm Zamanlar Rekoru mu Var?

Küresel Pandemi Bitcoin ve Altcoin Kullanımını Nasıl Etkiledi?

Coin Ajans

Uzmanlar Açıkladı: FED’in Likidite Operasyonu Bitcoin ve Altcoin’leri Nasıl Etkileyecek?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası