CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Google Pay ve Apple Pay kripto para alım ve harcama özelliği

kripto para haber coinajans
koinmedya_googlenews

Google Pay ve Apple Pay kripto para alım ve harcama özelliği sektör için daha fazla kullanıcı anlamına geliyor. Coinbase, bu dijital cüzdan ve ödeme hizmetleri aracılığıyla kullanıcılarına daha fazla kripto kullanabilme ve alma imkanı sunuyor.


Google Pay ve Apple Pay kripto para alım ve harcama özelliği getirdi

Coinbase kullanıcıları şimdi Google Pay ve Apple Pay kripto para ödeme geçidini kullanarak ödemeler yapabilecek. İngiltere ve Avrupa Birliği ülkelerindeki kullanıcılar Google Pay kullanabilirler. ABD’deki kullanıcılar ise Apple Pay üzerinden bu işlemleri gerçekleştirecek. Google Pay ve Apple Pay, bu özellik nedeniyle yüksek kayıt istatistikleri kaydediyor.

Kripto piyasası son zamanlarda düşüş yaşıyor. Buna rağmen şirketler kullanıcıları kripto para birimlerini alma konusunda teşvik için sıkı çalışıyor. Coinbase, 2019’da İngiltere’deki kullanıcılar için Visa kart çıkarmıştı. Bununla kullanıcılara kripto paralar ile mobil ödeme imkanı sağlayan ilk şirket olmuştu. Şimdi ise cep telefonları üzerinden kripto alımı çok daha kolay oluyor.

koinmedya_brave

Bir Visa Principal üyesi olan Coinbase, bir ödeme aracı olarak Google Pay’i kullanmaya başladı. Popüler internet tarayıcısı olan Opera ise ödeme şirketi Wyre ile işbirliğine başladı.

İlgili – Coinbase toplu Bitcoin işlemleri başlattı – Ücretlerde %50 tasarruf sağlıyor

Bu adımlar niye gerekli?

Bildiğiniz üzere kripto para piyasası bugünlerde düşüş trendinde. Bundan dolayı kullanıcılar değeri düşen kripto paraları almaya daha fazla ilgi göstermeye başlıyor. Alım ilgisi Altın’dan kriptoya kaymaya başladı. Google’ın verilerine göre “Bitcoin al” (Buy Bitcoin) aramaları “Altın al” aramalarını geçti.

Böyle bir durumda kullanıcıların kripto para alım ve işlemlerine daha kolay erişimi sağlanabilmeli. Coinbase zaten Nisan 2019’da böyle bir adım atmış ve Visa Principal üyesi olarak kendi Visa kartını çıkarmıştı. Bu kart hem kredi hem de debit kartı olarak iş görebiliyor ve kripto para ile harcamalara imkan sağlıyor.

İlgili – Bitsa ön ödemeli kripto karta Monero (XMR) desteği eklendi

Coinbase kullanıcıları, kripto cüzdanlarındaki kripto paralar ile günlük 12,000 dolara kadar günlük ihtiyaçları ile harcamalar yapabilir. Harcama sırasında kripto para anında ilgili fiat paraya dönüştürülüyor.

Google Pay ve Apple Pay kripto para alım ve harcama özelliği kullanıcı sayısını nasıl etkileyecek? İkinci en çok kullanılan dijital cüzdan Google Pay’in 2020’de kullanıcı tabanını 100 milyona çıkarması bekleniyor. Apple Pay’in ise şu an 220 milyonluk bir kullanıcı tabanı var.

Kaynak

İlgili Haberler

IOTA kurucusu hack kayıpları için elini cebine attı

Coin Ajans

Elon Musk’ın fütürizmi: Mars ekonomisi kripto paralarla mı sağlanacak?

Kripto para hırsızları “yok artık” dedirtti: Nintendo oyununa gizlemişler!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası