CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Gözler Bitcoin grafiğindeki ters omuz baş formasyonunda!

bitcoin haberleri coinajans.com
fairspin_koinmedya

2 gün önce 6500 dolara düşen Bitcoin bu seviyede bulduğu destek ile birlikte keskin bir yükselişe geçti. Bu yükseliş, Bitcoin grafiğinde ters omuz baş formasyonunun oluşmasını sağladı. Buna göre Bitcoin’in yükselişi devam eder mi?


Bitcoin’in dünkü performansı göz kamaştırıcıydı!

Birkaç ay süren uzun bir durağanlık sezonundan sonra volatilite tekrar kripto para piyasalarına geri döndü. Güne dün 7080 dolarda başlayan Bitcoin önce 6878 dolara düştü, sonrasında ise 7280 dolara çıktı. İlerleyen saatlerde  7500 dolar direncini kırmayı başaran Bitcoin bir gün içinde yaklaşık 700 dolarlık fiyat hareketi yaşamış oldu.

Bu son yükseliş hareketi Bitcoin grafiğinde ters omuz baş formasyonunun oluşmasına neden oldu. Analistler, yükselişin sürmesi için Bitcoin’in 7500 dolar direncini kesinlikle kırması gerektiğinin altını çiziyor. Bu arada,  dün 7600 dolara kadar çıkan BTC fiyatları yazım esnasında 7533 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin’in 6000 doların üst seviyelerinde bulduğu destek ile oluşan alım baskısı son haftalarda birkaç kez reddedilen 7400 dolar direncinin de kırılmasını sağladı. Bu destek, ileriki günlerde gerçekleşmesi muhtemel görünen yükseliş hareketi için basamak oluşturabilir.

Twitter dünyasının ünlü kripto para analistlerinden The Cryptomist, takipçileri ile paylaştığı son tweet’inde teknik göstergelere göre Bitcoin’in uzun vadeli bir dip yaptığını iddia etti. The Cryptomist, yükseliş hareketi ile birlikte BTC fiyatlarının 11k dolara çıkmasını beklediğini belirtti.

Bitcoin grafiğindeki ters omuz baş formasyonu teyit edilir mi?

Analistlerin yakın vade için yoğunlaştığı seviye 7500 dolar direnci. Bu seviyenin üzerinde gerçekleşecek olası sert bir kırılma Bitcoin grafiğindeki ters omuz baş formasyonunu da teyit edecektir. Bu da, The Cryptomist’in işaret ettiği uzun vadeli dip seviyesinin gerçek olduğuna işaret eder. (Bitcoin ne zaman dip yapacak?)

Diğer bir kripto para analisti Galaxy ise, son tweet’inde 7500 dolar seviyesinin Bitcoin fiyatları için önemine dikkat çekerek “7500 doları kır, şova başla!” dedi.

Bitcoin dün, gün içinde inanılmaz bir performans sergileyip 6800 dolardan 7500 doların üzerine çıkmayı başardı. Ancak BTC fiyatlarının uzun zamandır beklenen yükseliş hareketine başlayabilmesi için 7500 dolar seviyesinin üzerinde kalıcı olması gerekiyor.

Önümüzdeki saatlerde boğaların bu yükselişi destekleyip desteklemedikleri az çok belli olacaktır. Yükselişin başlaması, son hareket ile birlikte Bitcoin grafiğinde oluşan ters omuz baş formasyonunun da doğrulanması anlamına gelecek. (Bitcoin 2019 bitmeden 10000 dolar yükselebilir mi?)

Kaynak

İlgili Haberler

Rusya Merkez Bankası’ndan İtiraf: “Bitcoin’i Yasaklayamayız”

Coin Ajans

Usta Analist Kasım’da Patlayacak 4 Altcoin’i ve Bitcoin’in Göreceği Seviyeleri Açıkladı!

5 Kasım BTC, ETH, XRP, BCH, LINK, BNB, LTC, DOT, ADA ve BSV Fiyat Analizi

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası