CoinAjans.com
Bitcoin Teknik Analiz

Grafik kendini tekrarlarsa Bitcoin kısa vadede 10000 dolara çıkabilir

bitcoin teknik analiz coinajans.com
fairspin_koinmedya

Bitcoin kısa vadede 10000 dolara yükselebilir! Popüler bir kripto para analistine göre, BTC grafiği bir kez daha kendini tekrarlayabilir. Peki Bitcoin, bu sefer hangi döngüyü tekrarlayacak?


Bitcoin kısa vadede 10000 dolara yükselebilir!

Kripto para piyasası bir kez daha, ayıların saldırısına uğradı ve son bir hafta içinde, Bitcoin fiyatı %15‘in üzerinde değer kaybetti. Ayılar tüm piyasayı kontrol altına aldı ve BTC fiyatını 8.000$’ın ve ardından 7.000$’ın altına düşürdü.

BTC’nin neredeyse bir günde elde ettiği %42‘lik bir artıştan sadece bir ay sonra gerçekleşen bu son fiyat düşüşü, boğaları kırılma noktasına itti. Ve bazı analistlere göre kripto para piyasası yeniden kapitilasyon evresine girdi.

Peki Bitcoin, kısa vadede 10000 doları yeniden görebilecek mi?

Bitcoin capitulation (teslim olma) evresinde!

Bitcoin capitulation (teslim olma / pes etme) evresine girdi. Peki tam olarak, nedir bu evre? Aslında bu dönem, uzun süren ayı piyasalarında kaçınılmaz bir son olarak karşımıza çıkar. Burada, büyük bir satış çılgınlığı yaşanır ve yapılan sayısız işlem sonucu volatilite artar.

Yüksek hacimli panik satışları piyasayı çöküşe doğru götürse de iyi tarafı şu ki; fiyatların, gelecek akümülasyon süreci için önemli olan dip seviyeleri bulmasına yardımcı olur.

Bazıları Bitcoin’in son günlerde yaşadığı durumun bundan ibaret olduğunu ifade ediyor. Twitter’daki popüler traderlerden biri olan Bitlord da, “capitulation” evresinden bahsederek, piyasadaki çöküş yüzünden, Bitcoin işlemlerine ara verdiğini söylüyor.

Ancak şunu da belirtmeliyiz ki, bu evre uzun vadeli düşüş dönemini birdenbire tersine çevirmez. Fiyatlar, uzun bir süre yatay seyreder, tıpkı 2015 yılında olduğu gibi. Bu kez de grafik, kendini tekrarlarsa, Bitcoin kısa vadede 10000 dolara yükselebilir.

Bununla birlikte, hala pozitif düşünen analistler çok fazla. Birkaç hafta önce 8.000$ ‘dan 6.000$’a doğru gerçekleşen son düşüşü doğru tahmin eden Twitter’da Velvet olarak bilinen analist de bunlardan biri.

Eski düşüş tahminlerine rağmen, kartların, Bitcoin boğalarının lehine açılmaya başladığını kabul ederek, oldukça pozitif bir tahminde bulundu.

Bunu daha detaylı açıklamak için dün, Bitcoin’in son beş aylık fiyat hareketlerini gösteren bir grafik yayınladı. Velvet, Bitcoin’in şu anki fiyat hareketinin, 2015 sonunda olduğu gibi göründüğünü, yani BTC’yi 1.000$’dan 20.000$’a taşıyan boğa piyasasından yalnızca birkaç ay öncesine benzediğini belirtti.

“Bitcoin kısa vadede 10.000 dolar olabilir!”

Biraz daha açacak olursak, aylık RSI 2015’in sonlarında olduğu gibi 50’nin hemen üzerinde yer alırken, BTC uzun vadeli boğa piyasasının dışında kalmak üzere. 

Ve ona göre grafikler kendini tekrarlarsa, bu kez de Bitcoin kısa vadede, 2020’nin başında 10.000$’ı ve sonrasında çok daha yüksekleri görecek.

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

İlgili Haberler

Bitcoin grafiğindeki alçalan bayrak hangi seviyelere işaret ediyor?

Coin Ajans

Bitcoin’in kısa vadede yükseliş hedefi neresi?

Coin Ajans

Bitcoin fiyat analizi: Bitcoin önemli direnç noktası 5,965 doları aşabilecek mi?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası