CoinAjans.com
Kriptopara Haber

Grayscale, bir aydır tek Bitoin bile almıyor: Şirketten açıklama

kripto para haber coinajans

Kripto para alanındaki en büyük yatırım şirketlerinden biri olan Grayscale, özellikle geçen ay üretilen Bitcoin miktarından daha fazlasını satın aldığı haberleriyle gündeme geliyordu.

ABD merkezli Grayscale, Digital Currency Group bünyesinde faaliyet gösteriyor. Yönetimi altında 4 milyar doların üzerinde kripto para bulunan şirket, kurumsal yatırımcıların dolaylı yoldan kripto para yatırımı yapmalarına imkan tanıyor. Bugün Grayscale müşterilerinin yüzde 80’inden fazlasını kurumsal yatırımcılar oluşturuyor.

Şirket tarafından açıklanan son rapora göre Grayscale’e her hafta 70 milyon dolarlık yatırım yapılıyor. Bunların büyük çoğunluğu Bitcoin’e giderken geçtiğimiz günlerde son çeyrekte toplamda 900 milyon dolardan fazla para girişi olduğu bildirildi.

Öte yandan ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’na (SEC) Bitcoin alımlarını bildirmek zorunda olan Grayscale, 25 Haziran’dan beridir herhangi bir açıklama yapmadı. Şirket en son o gün 20 bin BTC’lik bir alım yaptığını ilan etmişti.

Konuyla ilgili CoinTelegraph’a bir açıklama yapan Grayscale yetkilisi, Bitcoin alımlarındaki durmanın geçici olduğunu ve idari sükunet döneminden dolayı yaşandığını belirtti:

“Grayscale Bitcoin Trust özel plasmanı için idari sükunet dönemindeydik. Grayscale, 10 Temmuz Cuma itibari ile katılıma açık.”

Grayscale’deki alımlar özellikle Mayıs ayında gerçekleşen blok ödülü yarılanması (halving) sürecine yaklaşılırken büyük artış göstermiş, bu sonrasında da devam etmişti. Halving sonrası Grayscale Bitcoin Trust’a para girişleri, aynı dönemde yeni üretilen Bitcoin’in sayısını geçmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

Bitcoin fiyatı ile birlikte Grayscale’in varlıkları da inanılmaz bir rekor kırdı!

Taylor Swift’i Kullanarak Kötü Amaçlı Madencilik Yazılımı Yüklediler!

Coin Ajans

Şok haber! Ripple DeFi alanına giriyor! TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası