CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Grayscale Bitcoin fonunda önemli bir kilometre taşı daha! TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com

Grayscale’in yönetimi altındaki varlıkların toplam değeri günden güne artıyor! Dünyanın en büyük kripto varlık yönetim şirketi, önemli bir kilometre taşını daha geride bıraktı.

Grayscale Bitcoin ve kripto varlık fonu artıyor!

Kurumsalların akın ettiği en büyük Bitcoin yatırım şirketlerinden biri olan Grayscale‘in yönetimindeki kripto varlıkların toplam değeri 50 milyar doları aştı! 

Bitcoin’in fiyatı dün (14 Nisan) tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşırken; Grayscale’in toplam AUM (Yönetim Altındaki Varlıklar) değeri de kayda değer bir artış görerek 50 milyar doların üzerine çıktı.

Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) fonu 41 milyar doları aşarken, Ethereum Trust (ETHE) da yaklaşık 7,4 milyar dolara yükseldi. Bu arada son zamanlarda şirketin yalnızca BTC ve ETH portföyünde değil; aynı zamanda, diğer varlıklarında da önemli ölçüde artış görüldü.

Grayscale krito varlık fonu neden yükseliyor?

Grayscale son zamanlarda, Chainlink (LINK), Basic Attention Token (BAT), Decentraland (MANA), Filecoin (FIL) ve Livepeer (LPT) gibi bazı kripto paraları da Trust yatırım ürünleri listesine ekledi.

koinmedya_paradex
Bitcoin ne kadar yükselecek? Fon yönetimi şirketi Grayscale Investments, şu an Bitcoin (BTC) ile ilgili çok boğa öngörülerde bulunuyor.

Firma bu entegrasyona, mart başında piyasa geneline konsolidasyonun hakim olduğu bir dönemde, farklı kriptolara yatırım yapmayı talep eden büyük bir müşteri kitlesi olduğunu fark ettikten kısa bir süre sonra karar verdiğini belirtiyor.

Şimdi de şirket, yönetimi altındaki toplam varlıkların (AUM) değerinin ilk kez 50 milyar doların üzerine çıktığını bildirdi. Esasen bu rakam, Grayscale için önemli bir kilometre taşıydı.

Nitekim kripto paralara yönelik ilgi ve talep arttıkça, firmanın toplam AUM’ değeri de hızla büyüyor. 9 Nisan’da Grayscale’in varlıklarının toplam değeri 24 saatten kısa bir süre içinde 1 milyar dolardan fazla arttı.

Firmanın CEO’su Michael Sonnenshein, akredite yatırımcılar ve müşteriler daha fazla kripto paraya yatırım yapmak istediği için trust ürün grubunu büyüttüklerini belirtti.

Kurumsal yatırımcıların Bitcoin talebi artarken; bu arada dünya çapında ünlü Bitcoin madencilik şirketleri büyük Antminers alımları yapıyor. Örneğin; Riot Blockchain, kripto madencilik şirketi Bitmain’den toplam 138.5 milyon dolarlık 42.000 S19 Antminers satın aldı.

“koinmedya_binance”

Yazımızı yayına hazırladığımız sırada, piyasa geneline yükseliş hakim. BTC yaklaşık 63.000$’dan, Ethereum ise 2.500 dolara yakın bir seviyeden işlem görüyor. 

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Bloomberg analisti, Bitcoin için bir sonraki hedef tahminini yaptı

Şok iddia: Elon Musk, büyük bir Bitcoin balinası olabilir mi?

Bitcoin fiyat yükselişini tetikleyen 3 önemli neden! TAKİP ET

Coinajans.com

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası