CoinAjans.com
Litecoin Haberleri

Grayscale kripto para portföyü güncellendi: Sizce hangi kripto paraların portföy payı düştü? TAKİP ET

litecoin haberleri coinajans
huobi_koinmedya

Ünlü yatırım şirketi Grayscale’in kripto para portföyü güncellendi. Bazı kripto paraların portföy içerisindeki payı azalırken bazılarının da arttı. Bu değişimi nasıl yorumlamalıyız?


Grayscale kripto para portföyü güncellendi

Yatırım piyasalarındaki asimetrik bilgiden dolay bazı yatırımcılar ve işletmeler diğerlerine nazaran daha çok kazanabiliyor. Özellikle yatırım şirketleri kendi bünyesinde onlarca finansal danışman, veri uzmanı ve veri mühendisi istihdam edebiliyor. Bu geniş kadro, finansal verileri sürekli inceleyerek ve kompleks istatistiksel analizler gerçekleştirerek ortak yatırım kararında bulunuyor. Bu yatırım şirketleri veri tabanlarına ulaşım için aylık binlerce dolar ödemelerde de bulunabiliyor.

Biz bireysel yatırımcılar ise benzer altyapıya sahip olmadığımızdan dolayı dev yatırım şirketlerine göre birkaç adım geriden geliyoruz. Yatırım şirketleri lehine gelişen bu durumu asimetrik bilgi kavramı ile açıklayabiliriz.

Ancak bireysel yatırımcılar, aradaki bu farkı yatırım şirketlerinin kararlarını takip ederek bir nebze de olsa kapatabilir. 4 milyar doların üstünde kripto para varlığa sahip olan Grayscale, kripto para portföyünü değiştirdi. Bazı kripto paraların oranını arttırırken bazılarının oranını ise azalttı.

koinmedya_brave

Grayscale portföyünde 5 kripto para tutuyor: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Bitcoin Cash (BCH), ve Litecoin (LTC). Grayscale kripto para portföyündeki Bitcoin ve Ethereum fonlarının payını arttırırken Ripple, Litecoin ve Bitcoin Cash’in payını azalttı.

kripto para portföyü Grayscale kripto para portföyü güncellendi: Sizce hangi kripto paraların portföy payı düştü?

Grayscale en çok Ethereum oranını arttırdığı dikkat çekiyor. Ethereum’un Grayscale portföyündeki oranı %2.1’lik artış gösterdi. Grayscale portföyünde payı ençok düşen kripto para ise %1.6 ile XRP oldu.

Aşağıdaki tabloda ise Grayscale kripto para portföyünün farklı türev ürünlere dağılımını görüyoruz.

koinmedya_brave

kripto para portföyü Grayscale kripto para portföyü güncellendi: Sizce hangi kripto paraların portföy payı düştü?Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

LTC halving hash gücünü paramparça etti – Litecoin’e güven azalıyor mu?

Coin Ajans

Zilliqa coin rehberi: ZIL coin nedir, Vitalik Buterin’in neden övüyor? TAKİP ET

CTO’dan ağır dram içeren açıklama: “Tether tokenler çok popüler kıyamadık” TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası