CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Güçlü Formasyon Kuran Bitcoin 7.000 Doların Üzerinde! İşte Analistlere Göre Sıradaki Hamle

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – Bitcoin fiyatı, finansal piyasalarda giderek artan düşüş eğilimi ve uzun süredir aşırı korkunun yaşandığı bir kripto piyasasına rağmen 7.000 doların üzerine çıktı.

Stoklar depolandıktan ve petrol negatifin altına düştükten sonra, kripto paraların da bu düşüşü takip edeceği beklentisi vardı, ancak artan bir üçgen oluşumu, lider kripto para birimini daha yüksek seviyelere taşımaya yardımcı oldu. Ancak soru hala devam ediyor: Sıradaki hamle nereye doğru olacak?

Artan Üçgende Hedefe Ulaşıldı, Bitcoin Fiyatı 7.000 $’ı Geri Kazandı

Bitcoin fiyatı, 1 saatlik zaman diliminde artan bir üçgen oluşumunu tamamladı ve 7.000 doların üzerine doğru güçlü bir hareket gerçekleştirdi. Yükselen üçgenler genellikle yükseliş paternleridir ve formasyonun yüksekliğine göre eşit bir artışa yol açar.

Dakikalar içinde, Bitcoin bu yazının yazıldığı an itibariyle 100 $’ın biraz üzerinde yükselerek 7100 $’ ın biraz altından işlem görüyor ve şu anda genel direnci 7,100 $ ila 7,200 $ arasında kazanmak için mücadele ediyor.

Güçlü Formasyon Kuran Bitcoin 7.000 Doların Üzerinde! İşte Analistlere Göre Sıradaki Hamle 3

Boğa hareketi, geçtiğimiz ay Kara Perşembe günü belirlenen düşük seviyelerden toparlanmaya devam eden borsaya paralel bir görüntü çiziyor. Borsa ile korelasyon kriptoda devam ediyor, ancak borsa ekonomiye eklenen her bir teşvik artışı turuyla toparlanmaya devam ederse, bu Bitcoin için iyi olabilir.

Bununla birlikte, kripto analistleri hala varlık sınıfları arasındaki korelasyonda nihai bir kırılma olacağına işaret ediyor.

btcusd chart bitcoin price

Kripto Para Birimlerinde İzlenecek Seviyeler

Şimdilik, eğer korelasyon devam ederse ve borsa yükselişe devam ederse, Bitcoin bu yılın başlarında kaybedilen en yüksek seviyelere yeniden çıkma girişiminde bulunabilir.

2020’nin başında, Bitcoin 7.000 $’ı geri aldı ve daha sonra hızlı bir şekilde 10.000 $’ın üzerine çıktı, burada kripto para birimi tutunamadı. Bitcoin fiyatı 7.200 $ ve 7.500 $ ‘ın üzerine çıkabilirse 8.000 dolar civarında bir destek tekrarlanabilir, ancak gerçek yükseliş 8.000 $’lık seviyeye gelinmesinden sonra gerçekleşecek.

Bu tür bir hareket, varlığın Mart ayı hareketinin 9.200 dolardan yıkıcı bir çöküşe dönüştüğü 3.800 dolarlık seviyeden sonra yeniden bir yükselişin olacağına işaret edecek.

Piyasa değerine göre lider kripto para birimi hala bu seviyelerin çok üzerinde işlem görüyor ve Mart ortasında belirlenen aşırı düşüklerden neredeyse iki katına çıkıyor. Bununla birlikte, Bitcoin’in halving etkinliği ile birlikte fiyat hareketinin olduğundan daha fazla yükselmesi bekleniyor.

5,500 $ ‘ın altında Bitcoin ticareti yerine, varlığın Mayıs 2020’ye kadar kuzeyde bir yerde 55,000 $’ a doğru işlem yapması bekleniyordu. Halving etkinliğine 3 haftadan az kaldı ve şimdi sadece 7 bin dolar seviyelerinden işlem görüyor.  

Durgunluk yaklaşırken işler Bitcoin fiyatı için kasvetli görünüyor, ancak doların devalüasyonu Bitcoin’in bu en karanlık saatte parlamasına yardımcı olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

Forbes Analisti: “Umutsuz Yatırımcılar Yakında Bitcoin Satışlarına Başlayacak”

Coin Ajans

5 Aralık BTC, ETH, XRP, LTC, BCH, LINK, DOT, ADA, BNB ve XLM Fiyat Analizi

Doğru Tahminleriyle Ünlenen Analist: Bitcoin Bu Seviyeyi Kırarsa 100 Bin Dolara Gider!

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası