CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Güçlü Sinyal Belirdi! İşte Popüler İndikatöre Göre Altın, Bitcoin ve Borsanın Rotası!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin – Altın, Bitcoin ve borsa odaklı rota nereye doğru olacak. Zenginlik ve güvenli liman varlıklarının orijinal mağazası olan Altın, son zamanlarda durgunluk arttıkça yedi yılın en yüksek seviyesini gördü. Ancak en yüksek seviyeye ulaşıldığında kar alımı başladı ve geri çekilme meydana geldi.

Bununla birlikte, uzun vadeli bir eğilim bulma göstergesi, aylık zaman dilimlerinde yeşil bir şekilde döndü ve potansiyel olarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ve on yıllık boğa koşusuna altını taşıdı.

Göstergeye Göre Altın Son On Yılın Boğa Koşusu İçin Hazırlanıyor

Bu hafta, altın bir önceki boğa piyasasında direnç kazanmaya başlamadan önce 1.747 $ ‘a yükseldi ve fiyatta bir düşüş söz konusu oldu.

Kıymetli metal, büyük bir durgunluk meydana gelmesi korkusundan dolayı artıyor ve yatırımcıların hisse senetlerini, kripto para birimlerini altın veya nakit paraya çevirmelerine neden oluyor.

Güçlü Sinyal Belirdi! İşte Popüler İndikatöre Göre Altın, Bitcoin ve Borsanın Rotası! 5

Altın, ilk çıkış sırasında güçlü bir darbe aldı, ancak hızla mevcut fiyatlara geri döndü. Aslında, Super Guppy isimli uzun vadeli bir eğilim bulma göstergesi aylık zaman dilimlerinde yeşile döndü ve değerli metal için genişletilmiş bir boğa piyasasına işaret etti.

Bitcoin Altın Borsa: Super Guppy Altında Boğaya İşaret Etti

Super Guppy, aylık XAUUSD fiyat listelerinde yeşile döndü ve uzun bir yükseliş trendi olduğuna işaret etti.

Gösterge bu şekilde en son yeşile döndüğünde, altın 400 doların altında işlem gördü ve on yıl süren bir yükseliş trendi başladı. Büyük Durgunluk, koronavirüsün yaptığı gibi ekonomiyi ele geçirdiği için 2008’de kısa ömürlü bir düzeltme oldu.

Ancak altın hızla toparlandı ve tıpkı ekonominin toparlanmaya başlamasıyla birlikte Eylül 2011’de tüm zamanların en yüksek değeri olan 1.900 doların üzerine çıktı.

Altın bundan sonra bir ayı piyasasına girdi, ancak yeni bir boğa piyasası iki yıldan daha iyi bir süredir bir yükselişe hazırlanıyor.

Bu yıl başında Çin ve ABD arasında küresel ticaret gerilimleri artmaya başladığında, altın fiyatları yavaş ve istikrarlı bir şekilde artmaya başladı. Son zamanlarda, durgunluk korkusu arttıkça altın yükseliyor ve sadece Nisan ayında % 7’nin üzerinde büyüme gerçekleştirdi.

Bitcoin ve Borsa’nın Rotası

Bitcoin, varlığın genç tarihindeki en büyük korelasyon içerisinde borsa ile sıkı bir korelasyon gösteriyor.

Tarihsel olarak doğru bir satış sinyali sadece üç büyük ABD hisse senedi endeksinde tetiklendi, bu da sadece tüm pazarlarda başka bir büyük satışa neden olmakla kalmadı, aynı zamanda Bitcoin ve kripto pazarının geri kalanının birlikte düşmesine neden olabilir.

Bitcoin fiyatı şu anda önemli bir dirençle mücadele ediyor, kripto piyasasında son derece korkutucu duyguların en büyük gerginliğiyle karşı karşıya. Zira corona virüsü ile başa çıkması gereken küresel ekonomik durumlar söz konusu.

Ancak önümüzde bir de halving etkinliği var. Kimileri halving’den sonra Bitcoin’i 55.000 dolara sürükleyecek bir ralli beklentisi içerisinde.

Bitcoin fiyatı şu an stok-akış modelinin öngördüğü yüksek rakamın yanına dahi yanaşmıyor. Geçen ay Kara Perşembe çöküşü sırasında Bitcoin 3.800 dolara düştü.

Bitcoin ve kripto piyasası rekor kırma sırasında ayı piyasasının en derin derinliklerine geri çekildi.

Bitcoin’in düşmesine neden olan borsa ile alışılmadık derecede güçlü bir korelasyondu ve eğer böyle kalırsa başka bir destansı düşüş meydana bile gelebilir.

Güçlü Sinyal Belirdi! İşte Popüler İndikatöre Göre Altın, Bitcoin ve Borsanın Rotası! 6

Dow, NASDAQ ve S&P 500 TD 9 Satışını Tetikliyor

Piyasa zamanlama dahisi Thomas Demark tarafından oluşturulan TD 9 Sıralı göstergesi, S&P 500 (SPX), NASDAQ Tech 100 (NDX) ve günlük Dow Jones Endüstriyel Ortalama genelinde bir TD 9 satışını tetikledi.

Tükenmiş bir yükseliş trendi sergileyen bu fiyat çizelgeleri, Bitcoin ve altcoinler için iyi bir sonuç vermiyor. Daha da kötüsü, Bitcoin ayrıca 3 günlük fiyat listelerinde göstergede 9’a ulaştı.

Güçlü Sinyal Belirdi! İşte Popüler İndikatöre Göre Altın, Bitcoin ve Borsanın Rotası! 7

Bitcoin’in borsa ile korelasyonu devam ediyor ve büyük ABD hisse senedi endeksleri, COVID-19’un neden olduğu karantina koşulları sayesinde önümüzdeki durgunluk ve ekonomik yavaşlama nedeniyle daha da çökmeye karşı savunmasız durumda.

Aslında, Bitcoin fiyatı için işler daha da kötüleşebilir. Kripto para birimleri, adil bir piyasa değeri oluşturulması zor olan yüksek riskli bir varlık sınıfıdır. Bunun yerine, satıcılar ve alıcılar arasındaki pazar dinamikleri varlığı sabit fiyat keşif modunda tutar ve aşırı volatilite sağlar.

Varlık, spekülasyonda başarılı olduğu için panikle de en zor durumlar söz konusu olur. Tarihte hiçbir zaman havada daha fazla paniğin olduğu bir zaman olmadı. Bu durum Bitcoin ve borsayı ciddi çökme riskiyle karşı karşıya bıraktı. Bitcoin iki yılı aşkın bir süredir ayı piyasasında olabilir, ancak hisse senetleriyle ilişkili olduğunu ve hisse senetlerinin genişletilmiş bir düşüş trendine girmek üzere olduğunu söylüyorsa, kripto varlık sınıfı için kıyamet kapıda olabilir.

Bitcoin, altın, borsa bakalım ilerleyen günlerde neler getirecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

Ripple Kâhini Çıldırdı: XRP 25 Doları ve Bitcoin 20.000 Doları Kıracak!

4 Usta Analiste Bitcoin ve Ethereum Tahminleri Soruldu: İşte Sonuçlar…

12 ayda Bitcoin balinaları küçük yatırımcıdan kaç BTC topladı? TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası