CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Güncel Bitcoin Cash (BCH) teknik analizi, BCH Dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği TAKİP ET

Ethereum haberleri coinajans.com.jpg
huobi_koinmedya

Bu yazımızda sizlere Bitcoin Cash (BCH) teknik analizi, BCH dolar paritesi, BCH canlı fiyat grafiği konusunda bilgi vermeye çalışacağız.


04 Haziran – Bitcoin Cash (BCH) teknik analizi

BCH / USD bu seviyeyi kırarsa etkili yükseliş kapıda

4 Haziran tarihinin Bitcoin Cash (BCH) teknik analizine bir bakalım. Bitcoin Cash Perşembe günü Asya oturumunun sonuna doğru yeşil renkte yer alıyor.

Fiyat 253.17 $’dan (açılış değeri) sonra 257 $’ dan işlem görerek günde % 1.82 arttı.

Artış yönünde, 260 $’lık bir gün içi yüksek seviye oluştu (acil direnç). Başlıca kripto para birimlerinin çoğu Bitcoin ve Ethereum hariç yeşil renkte yer alıyor.

koinmedya_brave

BCH / USD, 50 günlük SMA desteği ile 200 günlük SMA direnci arasında dans ediyor.

Bu haftanın başlarındaki kırılma, 260 doların altındaki kayıplarla sonuçlanan 270 dolarlık kazançları sürdüremedi. Teknik açıdan bakıldığında, mevcut eğilim boğaların lehinedir.

01 Haziran - Bitcoin Cash teknik analizi

Yükseliş momentumunu desteklemek, RSI’nın aşırı alım bölgesine doğru hareketini gösteriyor.

koinmedya_brave

MACD aynı zamanda pozitif bölgede oturmaktadır. MACD’nin üzerindeki küçük bir yükseliş eğilimi, boğaların Bitcoin Cash’i 260 doların üzerine çekmeye hazır olduğunu gösteriyor.

Satıcıların ilgi kazanması durumunda, 50 günlük SMA, artan trend çizgisi ve % 23.6 Fibonacci düzelme seviyesinde destek bekleniyor.

Artış yönünde, 270 $’ı kırmaya yönelik başka bir girişim, 300 $’a yönelik kazançların anahtarı olabilir. Bu arada, yatırımcılar başka bir kırılma ortaya çıkmadan önce 260 dolar civarında konsolidasyona hazır olmalı.

01 Haziran – Bitcoin Cash (BCH) teknik analizi

14 Haziran tarihinin Bitcoin Cash (BCH) teknik analizine bir bakalım. Piyasa değeri açısından 5. en büyük altcoin için, ayın sonunda oldukça sönük fiyat hareketleri kaydedildi.

Bitcoin Cash, yüzde 4,5’lik küçük bir düşüşle mevcut işlem fiyatını 242 dolara getirdi. Yazım sırasında, BCH’nin piyasa değeri 4.4 milyar dolar ve 24 saatlik işlem hacmi 3.3 milyar dolar.

BCH’nin fiyatı şu anda desteğe yani 235 dolar seviyesine çok yakın durumda. Eğer işler kötüleşmeye devam ederse kripto para yakında bir sonraki desteği 226 $’ı test edebilir.

Bitcoin cash teknik analiz

Eğer yükseliş trendi başlasaydı BCH’nin fiyatı 257 $’lık direncin üstesinden gelmek zorunda kalacaktı.

EMA şeridi BCH’nin şu anki alım satım fiyatının altına düştü ve muhtemelen destek sunacak.

Bununla birlikte, MACD göstergesine göre düşüş eğilimi oluştu ve önümüzdeki günlerde Bitcoin Cash’in fiyatını daha da düşürebilir.

Bitcoin Cash ekosistemindeki gelişmeler açısından, koinin blockchain’e yeni özellikler ekleyen bir yükseltme yoluyla yeni opcode desteği uygulayacağı belirtildi.

28 Mayıs -Bitcoin Cash (BCH) teknik analizi

28 Mayıs tarihinin Bitcoin Cash (BCH) teknik analizine bir bakalım. Kripto para dünyasının beşinci sırada yer alan koini olan Bitcoin Cash 217 dolar-255 dolar aralığında işlem görmeye devam ediyor.

Boğalar 25 Mayıs’ta bu aralığın desteğini aldı ve şimdi fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarmaya çalışıyor.

Boğaların başarılı olması durumunda fiyatın 255 dolar ve 280 dolar seviyesine doğru hareket etmesi mümkün olacak.

Bitcoin cash teknik analiz

Bu nedenle traderların stop seviyesi olarak  217 doları baz almaları ve fiyat yükseldikçe stop seviyelerini daha yüksek seviyelerde takip etmeleri tavsiye ediliyor.

İlginizi çekebilir: Güncel Bitcoin Cash Rehberi: BCH nedir, fiyat beklentileri, gelecek tahminleri?

Bitcoin Cash hareketli ortalamalardan ve 217 doların altına doğru düşerse bu görünüm geçersiz kılınacaktır.

Bu seviyenin altında fiyatın 200 dolara düşmesi de söz konusu olabilir.

25 Mayıs – Bitcoin Cash (BCH) teknik analizi

25 Mayıs tarihinin Bitcoin Cash (BCH) teknik analizine bir bakalım.Bitcoin Cash, desteği 220 dolardan test ettikten sonra yükseliş momentumunu yeniliyor.

BCH / USD, kırılma seviyesi olan 240 dolar ve 250 dolara ilerlemek için 230 dolarlık kırılma direncinin eşiğinde yer alıyor.

Bitcoin Cash, destek bölgesinden 220 ila 225 dolar arasında sıçradı. Diğerleri gibi bu kripto para, hafta sonu seansı sırasında aşağı yönlü hareketi genişletti. Flaş kazasından önce, azalan trend çizgisi direncinin üzerinde düzeltme yapılmaya çalışıldı, ancak boğalar başarısız oldu.

BCH / USD boğaları şu anda % 2.62 kazanç elde ediyor. 222,85 dolar açılış fiyatından, fiyat 228 dolar seviyelerinde dans ediyor.

Bitcoin cash

Uygulanan teknik göstergelere göre, Bitcoin Cash’in satıcı sıkışıklığını yakın vadede 230 dolara düşürmesi muhtemel.

Hafta sonu aşırı satış seviyelerinden RSI artış trendi ortalamanın üzerinde yer alıyor. Aşırı alım yönünde devam eden eylem, daha fazla alıcıyı pazara katılmaya da teşvik edecek. Bu, MCAD’ın yükseliş eğilimi ile birleştiğinde toparlanmanın resimde olduğunu ve Avrupa ve Amerika oturumlarında daha fazla fiyat hareketinin beklendiğini göstermektedir.

Artış yönünde, 230 doların üzerinde bir kırılma, 240 dolara doğru kazançların yolunu açabilir. Dahası, azalan trend çizgisi direncinin üstesinden gelinirse, daha büyük bir kırılmanın 250 dolara yaklaşması bekleniyor. Olumsuz yönde destek sırasıyla 225 dolar ve 220 dolar olarak bekleniyor.

21 Mayıs – Bitcoin Cash (BCH) teknik analizi

Bitcoin Cash boğalarının olası kayıp seviyeleri olan 230 $ ve 200 $’a fiyatı düşürmeye engel olmak için her ne pahasına olursa olsun 240 $ desteğini savunma görevi bulunuyor.

Bitcoin Cash, üçgen modelinden olası bir kırılmaya bakıyor; orta vadede hedef 280 dolar olarak belirlendi.

Bitcoin Cash, Asya oturumu sırasında Perşembe günü biraz yeşil renkte yer alıyor. Fiyat hareketini Mart ayının en düşük seviyesinden 132 $’a çıkardıktan sonra BCH, 280 $’ın üzerinde kazanç elde edemedi.

Bunun yerine, fiyat 240 dolar civarında daralmaya devam ediyor. Yazım sırasında, BCH / USD yüksek volatilite ile birlikte artan bir düşüşün ortasında 240.20 $’dan işlem görüyor. Bu, Bitcoin Cash’in 250 dolarlık direnç bölgesine karşı mücadelenin aksine yakın gelecekte çökeceği anlamına geliyor.

Bitcoin cash teknik analizi

Günlük grafik simetrik bir üçgenin oluşumunu açıkça göstermektedir ve Bitcoin bu modelin tepesinde işlem görmektedir. Bununla birlikte, fiyat üçgen desteğe daha yakındır, bu da boğaların 240 doların altındaki kayıpları önleme görevine sahip olduğu anlamına gelir. Bu şekilde 230 $ ve 200 $  seviyesine düşüşleri önlemeye yardımcı olabilirler.

Kapak tarafında, fiyat yön değiştirir ve üçgen direncini temizlerse, sırasıyla 280 $ ve 300 $ seviyelerini hedefleyen bir kırılma olasılığı bulunuyor.  Mart ayındaki çöküşünden bu yana BCH / USD sadece bir kez 280 $’ın üzerine çıktı. Başka bir girişim, 300 doların üzerinde kazançlar ve hatta Şubat ayının en yüksek seviyesi olan 500 dolar civarında olabilir.

18 Mayıs – Bitcoin Cash (BCH) teknik analizi

Bitcoin Cash, yaygın kripto para birimi kazançları arasında 245 $ ve 250 $ dahil olmak üzere birçok engeli aşmaktadır.

BCH / USD 255 dolar seviyesinde duvara tosladı ancak alıcılar fiyatı 250 doların üstünde tutmaya niyetlidir.

Bitcoin Cash Pazartesi günü toparlanma aşamasında. Fiyat eylemi hafta sonu 230 ila 235 dolar aralığında destekleniyor. Destekteki yoğun alıcı tıkanıklığı, Bitcoin’i yukarı çekti. Başlangıçta, Bitcoin Cash direnç azalan trend çizgisinin üstesinden geldi. 4 saatlik aralıkta 50 SMA’daki satış baskısının yanı sıra 100 SMA’nın 245 dolardan temizlenmesi için bir mücadele vardı.

Bitcoin cash teknik analizi

Yazım sırasında, BCH / USD gün içi en yüksek seviyesinden 255 $’a geriledi.

Satıcılar boğalara karşı ivme kazanıyor gibi görünüyor. Bu nedenle, 250 dolar seviyesinde  kısa vadeli destek alamazsa, BCH 100 SMA’ya (245 $) destek seviyesine doğru geri çekilebilir.

Teknik açıdan bakıldığında, küçük bir geri çekilmeye rağmen alıcılar üstünlüğü elinde tutuyor. RSI aşırı alımdan reddedildi ve şu anda destek arıyor. 60 MACD’ye bakıldığında, boğaların özellikle BCH’yi 250 doların üzerinde tutabilecekleri takdirde fiyatın bir süre daha kontrol altında olması muhtemel.

14 Mayıs – Bitcoin Cash (BCH) teknik analizi

Bitcoin Cash, fiyat hareketine rağmen gün içi en yüksek seviye olan 241 doların üzerinde tutunamadı.

BCH / USD, 50 günlük SMA ile 200 günlük SMA arasında dar bir aralıkta yatay işlem yapmaya devam edecek gibi görünüyor.

Avrupa seansı başlarken Bitcoin Cash satış baskısıyla mücadele ediyor.

Bitcoin Cash (BCH) teknik analizi Güncel Bitcoin Cash (BCH) teknik analizi, BCH Dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

 

239 $ seviyesinde bir açılış oturumundan BCH sadece 241 $’lık gün içi seviyelerine ulaşmayı başardı. Kripto, yükselen bir düşüşün ortasında 238 $ değerinde yer alıyor.

Günlük grafiğe bakıldığında, Bitcoin Cash’in hemen olumsuz tarafı 50 günlük SMA tarafından destekleniyor. Artış yönünde ise, 200 günlük SMA 270 $ seviyesinde kazanç elde etmeye devam ediyor. BCH / USD de yükselen trend çizgisinin altında işlem görüyor.

Teknik olarak, yanlamasına ticaretin sahne alması muhtemeldir. RSI 50’de yatay, bu da alıcıların 50 günlük SMA desteğinde fiyatı tutma enerjisine sahip olduğunu gösteriyor. Ancak, Elliot Wave Osilatörünün gösterdiği gibi düşüş baskısını görmezden gelemeyiz. Diğer bir deyişle, BCH’nin kısa vadeli desteği olmasına rağmen, yukarı yönlü hareket sınırlı kalmaya devam edecek.

Bitcoin Cash gün içi anahtar seviyeleri

Spot oranı: 237 $

Bağıl değişiklik: -1.82

Yüzde değişimi: -0,75

Düşük seviye: 234,20 $

Yüksek seviye: 241,09 $

Trend: Ayı eğilimi

08 Mayıs – Bitcoin Cash (BCH) teknik analizi

Bitcoin Cash fiyatı, ABD Doları karşısında 275 dolar direnç alanını test ettikten sonra aşağı yönlü bir düzeltme başlattı.

Fiyat 260 dolarlık desteğin altına düştü, ancak 235-240 dolarlık destek bölgesinin üzerinde kaldı.

BCH / USD paritesinin 4 saatlik grafiğinde 244 dolar civarında destekle büyük bir yükseliş eğilimi çizgisi yer alıyor.

Parite 235 dolarlık desteğin üzerinde olduğu sürece yukarı yönlü hareketine devam edecek gibi görünüyor.

Bitcoin Cash fiyatı, ABD Doları karşısında 240 dolar seviyesinin üzerinde pozitif bir bölgede işlem görüyor.

BCH / USD kurunun 265 dolar ve 275 dolara tırmanması için 256 dolar direncini aşması gerekiyor.

Bitcoin Cash Fiyat Analizi

Geçtiğimiz hafta, Bitcoin Cash fiyatı ilgi kazandı ve ABD Doları karşısında 240 dolar ve 250 dolarlık direnç seviyelerinin üzerine çıktı. BCH fiyatı 265 dolar seviyesini bile aştı ve aşağı yönlü bir düzeltmeye başlamadan önce 276 dolar seviyesine kadar çıkarak işlem gördü.

265 dolar seviyesinin ve 55 basit hareketli ortalamanın (4 saat) altında bir kırılma oldu. Fiyat 250 dolarlık desteği bile kırdı ve 236 dolar gibi düşük bir seviyede işlem gördü. Şu anda fiyat yükseliyor ve 245 dolar seviyesinin üzerinde işlem görüyor.

Son düşüşün % 23,6 Fib geri çekilme seviyesinin üzerinde 276 dolardan 236 dolara kadar bir düşüş oldu. Ancak, Bitcoin Cash fiyatı şu anda 255 dolar ve 256 dolar seviyelerine yakın engellerle karşı karşıya kalıyor.

Son zamanlarda 276 dolar dan 236 dolara gerileyen % 50 Fib geri çekilme seviyesi önemli bir direnç bölgesi olarak işlev görüyor. Fiyat 255 dolarlık direnç bölgesini kırarsa yükselişe devam edebilir. Bir sonraki direnç seviyesi boğaların 275 dolar ve 280 dolar seviyelerinde bir testi hedefleyeceği 265 dolar seviyesine yakın bir bölgede yer alıyor.

Azalan yönde, BCH / USD paritesinin 4 saatlik grafiğinde 244 dolara yakın destekle oluşan büyük bir yükseliş trendi çizgisi yer alıyor. Ana destek şu anda 235 dolar seviyesine yaklaşıyor.

Fiyat 235 dolarlık desteğin üzerinde kalmazsa, 224 dolar seviyesine doğru düşmeye devam edebilir. Herhangi bir kayıp, fiyatı 202 dolar destek bölgesine yönlendirebilir.

Bitcoin Cash teknik analizi

Grafiğe bakıldığında, Bitcoin Cash fiyatı, 235 doların üzerindeki birkaç önemli desteğin üzerinde açıkça işlem görüyor. Bu nedenle, 255 dolar ve 260 dolar seviyelerinin üzerinde bir kırılma şansı yüksek.

Teknik Göstergeler

4 saat MACD – BCH / USD için MACD şu anda yükseliş bölgesinde ivme kaybediyor.

4 saat RSI (Göreceli Güç Endeksi) – BCH / USD için RSI düşüyor ve 50 seviyesine yaklaşıyor.

Anahtar Destek Seviyeleri – 240 dolar ve 235 dolar.

Anahtar Direnç Seviyeleri – 256 dolar ve 275 dolar.

04 Mayıs – Bitcoin Cash teknik analizi

Popüler altcoinlerden biri olan Bitcoin forku Bitcoin Cash (BCH), son bir buçuk aylık zaman diliminde 200 ila 280 dolar arasında geniş bir aralıkta işlem görüyor. Bir varlığın bir fiyat arılığı içerisinde ticaret yapmasının yatırımcılar için sağladığı en güzel fayda, destekten hemen çıkıp satın almak ve fiyat dirençten düşerse onu satışa çıkarmaktır.

Boğalar, kripto para dünyasının 5. Sırada yer alan kripto para birimini 280 dolar seviyesindeki genel direncin üzerine taşımak için mücadele ediyor. Ayılar 10 günlük EMA seviyesi olan 248 doların altına fiyatı düşürür ve düşüşü devam ettirirse fiyatın 220 dolara ve bunun altında 200 dolara düşme olasılığı bulunuyor.

Bitcoi Cash grafik

Tersi bir harekette, 10 günlük EMA’dan hemen çıkma, düşüşler meydana gelirken satın alma sinyalini veriyor ve aralığın üzerinde bir kırılma olasılığını artırıyor. Fiyat aralığın üzerinde kapanırsa ivme kazanacak ve 350 dolara yükselecek.

4 saatlik grafik, ayıların agresif bir şekilde menzil direncini 280 dolar olarak savunduğunu gösteriyor. BCH / USD kuru, 250 doların altına doğru bir düşüş ve tamamlanabilecek olası bir azalan üçgen deseni oluşturma sürecinin ilk aşamasında yer alıyor.

Bitcoin cash teknik analiz

Bu düşüş modelinin kilit hedefi 224 dolar. Bu nedenle, yatırımcılar 250 doların altında meydana gelebilecek bir kapanışta short pozisyonlar başlatabilir ve düşüş trendinin hemen üzerinde bir stop loss seviyesi tutabilirler.

236 dolar seviyesinde güçlü bir destek yer alıyor. Ayılar bu desteğin altına düşmeye çabalarsa, kısmi karlar rezerve edilebilir ve pozisyonun geri kalanındaki stop seviyeleri başa başa gelebilir. Bu kısa ticarete ancak genel duyarlılığın olumsuz olması durumunda teşebbüs edilmelidir.

Tersi bir hareket durumunda, eğer fiyat 250 dolara geri yükselir ve düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarsa, boğalar bir kez daha fiyatı aralığın üzerinde taşımaya gayret gösterecek. Boğalar başarılı olursa, yükseliş trendi ivme kazanacak.

Bu nedenle, eğer yatırımcı hissi yükselişe devam ederse, traderlar long pozisyonlar başlatmadan önce fiyatın 280 dolar üzerinde kapanmasını bekleyebilirler. İlk kısa vadeli fiyat hedefi 310 dolar ve üstünde 330 dolar seviyeleri.

Bitcoin Cash fiyat grafiği – 30 Nisan

Yazının yazıldığı sırada Bitcoin Cash’in grafiğine bir bakalım. Kripto para birimi Bitcoin Cash  259 dolar seviyesi üzerinden işlem görüyor.

Kripto para kotasyonları 55 adet hareketli ortalama üzerinde işlem görüyor. Bu, Bitcoin Cash piyasasında yükseliş eğilimi anlamına geliyor.

Şu anda, kripto para birimi teklifleri Bollinger Bantları gösterge bantlarının orta kenarına yakın hareket ediyor.

Bitcoin Cash tahminin bir parçası olarak, 235 dolar seviyeli bir test bekleniyor. BCH / USD büyümesini ve yükseliş trendinin daha da gelişmesini sürdürme girişimini nerede bekleyebiliriz.

Bu hareketin amacı 260 seviyesine yakın bir alandır. Bitcoin Cash için muhafazakar satın alma alanı, 234 dolar seviyesinde Bollinger Bantları gösterge şeridinin alt sınırına yakın bir yerde bulunuyor.

Bitcoin Cash grafik, Bitcoin Cash analiz, Bitcoin Cash fiyat grafiği, Bitcoin Cash fiyat analizi, Bitcoin Cash teknik analiz

Bitcoin Cash fiyatının büyümesine devam etme seçeneğinin iptali, Bollinger Bantları gösterge şeritlerinin alt kenarının bozulması olacaktır.

Yanı sıra hareketli bir ortalama 55 ile dönem ve 224 alanının altında parite kapanışı olması gerekiyor. Bu, mevcut trendde BCH / USD düşüş eğilimi yönünde bir değişiklik olduğunu gösterecektir.

Bollinger Bantları gösterge bantlarının üst sınırının bozulması durumunda, kripto para biriminin düşüşünün hızlanmasını beklemeye değer.

30 Nisan 2020’de Bitcoin Cash (BCH / USD) tahmini ve analizi 255 dolar test seviyesine işaret ediyor. Böyle bir durumun neye işaret ettiğini anlamak çok önemli.

Daha fazla büyümenin 260 dolar seviyesinin üzerindeki alana devam etmesi bekleniyor. Muhafazakar satın alma alanı 234 dolar alanının yakınında bulunuyor.

Büyümenin dökümü kripto para birimi seçeneği 224 seviyesinin dökümü olacaktır. Bu durumda, düşüşün devam etmesini beklemeliyiz.

Bitcoin Cash analiz – 30 Nisan

Bitcoin Cash, 50 günlük SMA’nın üzerinde işlem görüyor. Bu seviye helen bir kırılma olabileceğini  gösteren bir işaret.

240 $ ile 250 $ arasındaki konsolidasyon kısa vadede merkezi alabilir ancak 300 $ ‘a bir kırılma olması muhtemeldir.

Bitcoin Cash grafik, Bitcoin Cash analiz, Bitcoin Cash fiyat grafiği, Bitcoin Cash fiyat analizi, Bitcoin Cash teknik analiz

Direnci 240 dolardan ele aldıktan sonra BCH / USD, satıcıların üstesinden gelmeye odaklandı ve 250 dolara çıktı.

Bununla birlikte, gün içi yükseliş 245 $ ile elde edildi ve bu da yükseliş momentumunu geçici olarak durdurdu. Bitcoin Cash de 50 günlük SMA’nın üzerinde işlem görüyor. Ayrıca alıcıların ters tarafı ile yapılmadığını gösteren önemli bir gösterge bu.

250 doların (ikinci direnç bölgesi) ve 270 günlük (üçüncü direnç) 200 günlük SMA’nın üzerinde bir kırılmanın, fiyatı 300 dolara doğru artıracağı açık.

BCH / USD Şubat ayında 500 dolara yakın işlem gördü ve hala daha yüksek seviyelerde toparlanma potansiyeline sahip. Ancak gelinen noktada değerinin yüzde 50 aşağısında yer aldığını da hatırdan çıkarmayalım.

RSI ve MACD’ye göre, önümüzdeki oturumlarda Bitcoin Cash konsolidasyonu ve 240 $ ile 250 $ arasındaki fiyat istikrar kazanabilir.

Konsolidasyon ayrıca 250 $ ve 270 $’lık bir saldırıya hazırlanırken daha fazla boğaların pazara katılmasına izin verecektir.

Hem RSI hem de MACD sırasıyla 60 ve 0.0’da (ortalama çizgi) yatay hareket halindedir.

Bitcoin Cash fiyat grafiği – yarılanma sonrası yorum

Yarılanma sonrası Bitcoin Cash ölüm spiraline girebilir mi? Bir analist, BCH hesaplama gücündeki çöküşe dikkat çekiyor. Öyle görünüyor ki madenciler Bitcoin Cash’i terk ederek diğer blockchainlere geçiş yapıyor.

Yarılanma sonrası Bitcoin Cash ölüm spiraline girebilir mi?

Önde gelen kripto para analistlerinden Mati Greenspan, Twitter üzerinden Bitcoin Cash hesaplama gücünün (hash rate) halving olayı sonrasında kapitülasyona başladığını söyledi.

Greenspan’ın tweetine göre, 8 Nisan’daki Bitcoin Cash blok ödülü yarılamasından sonra BCH madenciliği artık kazanç sağlamıyor. Sonuçta madenciler de Bitcoin (BTC) ağına geçiş yapıyorlar. Tam da lider kripto paranın halvingine sayılı günler kala. BTC blok ödülü yarılamasının Mayıs’ta olması bekleniyor.

Mati Greenspan (@MatiGreenspan) tweetinde şöyle diyor: “Bitcoin Cash hash rate kapitülasyonu. 8 Nisan’daki halving sonrası artık BCH madencşliği kârlı değil ve madenciler de BTC’ye geçiyor.”

Mati, tweetinde bir de Bitcoin Cash hesaplama gücü grafiği de paylaştı. Burada açık bir şekilde madencilerin başka blockchainlere geçişi sonucu hash oranının çöküş yaptığı görülüyor. Halving, blok ödülünü yarıya indirdi. Madenciler şimdi blok başına 12.5 BCH yerine 6.25 BCH alıyor. Sonuçta bununla madencilerin geliri de yüzde 50 azalmış oldu.

Yarılama sonrası Bitcoin Cash ölüm spiraline girebilir mi? Bir analist, BCH hesaplama gücündeki çöküşe dikkat çekiyor. Öyle görünüyor ki madenciler Bitcoin Cash’i terk ederek diğer blockchainlere geçiş yapıyor.

BCH hash rate – Yarılama sonrası Bitcoin Cash ölüm spiraline girebilir mi?

Bitcoin Cash, bir Bitcoin forku. Yani lider kripto para ile aynı hash algoritmasını paylaşıyor. Bitcoin SV (BSV) ise bir Bitcoin Cash forku. Bunun da hash algoritması aynı. BSV hesaplama gücü de halving olayından kısa süre sonra çökmüştü.

İlgili haber için bakınız: Bitcoin, BCH yarılanma şablonunu takip eder mi?

Yarılama sonrası Bitcoin Cash ölüm spiraline girebilir mi? Şu an buradaki çöküşün kesin sebebi bilinmiyor da diyenler var. Çünkü madenciler diğer blockchainlere geçiş yapıyor olabilir. Diğer bir varsayım ise hash oranı izleme araçlarının halving sonrası etkilenmiş olabileceği. Bu blockchainlerde her 10 dakikada bir bir blok üretilir. Hash oranı da bu bloklar üzerinden hesaplanıyor.

Greenspan ise BTC halving olayından sonra BCH hash oranının yeniden yükselme ihtimali olduğunu da kabul ediyor. Bu sefer Bitcoin yarılaması sonrası madenciler yeniden Bitcoin Cash’e dönüş yapabilirler.

Aşağıdaki grafikte de görebileceğiniz gibi Bitcoin Cash, ağabeyi olan Bitcoin’e karşı mücadele ediyor. Fiyat, önceki dalga destek bölgesine yakın 0.300 destek bölgesine doğru gidiyor.

Bitcoin Cash grafik, Bitcoin Cash analiz, Bitcoin Cash fiyat grafiği, Bitcoin Cash fiyat analizi, Bitcoin Cash teknik analizGrafikteki ana destek seviyesi, grafiğin altındaki 0.0260’a yakın kırmızı destek seviyesidir. Fiyat zaten 4 kez seviyesinden sıçradı ve seviyeye herhangi bir mola bitcoin nakit için sorun büyü olabilir.

Göreceli güç endeksi göstergesi de şu anda oldukça depresif görünüyor. Buna ek olarak, fiyat 55 ve 200 hareketli ortalamalar altında da işlem görüyor.

Bu arada, iki hareketli ortalama, düşüş eğilimi için hazırlanıyor gibi görünüyor. Ayrıca, grafiğin altındaki hacim artışlarından görebileceğiniz gibi, boğalar tam güçle çok düşük olduğunda da ortaya çıkıyor.

Bitcoin Cash fiyat analizi – beklentiler

Bitcoin Cash’de önemli fiyat beklentisi halving ile ilgiliydi. Şimdi Bitcoin Cash yarılanmasını gerçekleştirdi.

Halving’in yan etkileri Bitcoin Cash’i olumsuz etkilemeye devam ediyor. Halving’ten sonra Roger Ver bile Bitcoin Cash madenciliğini terk etti.

Roger Ver bile Bitcoin Cash madenciliğini terk etti

Bitcoin Cash halving’inden sonra blok başına dağıtılan ödül sayısı 12.5’ten 6.25’e geriledi. 1 blok kazan madencilerin kazandıkları ödül, güncel fiyatlarla yaklaşık 3 bin dolardan 1,500 dolara geriledi. Düşen ücretler karşılığında madenciler Bitcoin Cash’i terk etmeye başladı. Bu nedenle Bitcoin Cash işlemleri yüzde 80 oranında yavaşlamaya başladı. Bitcoin Cash hash oranları, aşağıdaki grafikte görüleceği üzere ciddi biçimde azalıyor.

Bitcoin Cash madenciliğini

İlgili haber için bakınız: Bitcoin fırtına öncesi sessizlik modunda mı?

Bitcoin Cash’in ardındaki güçlü isimlerden Roger Ver ve Roger Ver yönetimindeki Bitcoin Cash madencilik havuzu (BTC.com) da Bitcoin Cash’i terk etti. Yaşanan Bitcoin Cash halving’i bizlere deneysel olarak önemli bir sonucu gösterdi: Madenciler aşırı esnek bir çalışma koşullarına sahipler. Yani istedikleri zaman madencilik yaptıkları kripto paraları terk edebiliyorlar. Bu durum madencilerin kullandıkları madencilik donanımlarının farklı kripto paraların madenciliği yapmaya elverişli olduğunu gösteriyor.

Halving nedeniyle kripto para madenciliği endüstrisinde ciddi rekabetin yaşanabileceğini gördük. Ancak 13 Mayıs’taki Bitcoin halving’inden sonra bu geçişkenliğın azalmasını bekleyebiliriz.

Roger Ver’in piyasadan ayrılması ile Bitmain’in Bitcoin Cash madenciliği içerisindeki tekeli oldukça arttı. Bu durum aşağıdaki haber linkinde belirtildiği üzere 51 saldırısı ihtimalini arttırıyor.

İlgili haber için bakınız: Bitcoin Cash hash gücü çakıldı: % 51 saldırısı kapıda mı?

Aşağıdaki grafikte Bitcoin Cash’in hash oranlarının havuzlara göre dağılımını görüyoruz. BTC.com’un ayrılmasında sonra 51 saldırısı ihtimalinin ne kadar arttığı gözleniyor.

Bitcoin Cash (BCH) teknik analizi Güncel Bitcoin Cash (BCH) teknik analizi, BCH Dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

Bitcoin Cash teknik analiz

BCH, iki kez geri döndükten sonra 250 dolarlık direnci kırdı. 250 dolardaki sert direnç boğaların direnci kırma yeteneğini etkisiz hale getiremedi ve netice itibariyle boğalar savaştan başarıyla çıktı.

Bitcoin Cash (BCH) teknik analizi Güncel Bitcoin Cash (BCH) teknik analizi, BCH Dolar paritesi ve canlı fiyat grafiğiGeçtiğimiz bir hafta boyunca, alıcılar fiyatı direnç seviyesinin üzerine çıkarmak için 240 doların üzerinde destek verdiler. Muhtemelen 240 doların üzerinde güçlü bir sıçrama, 260 dolarlık direnci kırmaya itecektir. Alıcılar 250 dolarlık direncin üzerinde başarılı olursa ivme 280 dolara kadar çıkabilir. Ancak, boğalar olumlu hareket edemezse, satıcılar 240 doların altına düşebilir. BCH’nin 210 dolarlık desteğe düşmesi muhtemel.

Bitcoin Cash (BCH) teknik analizi Güncel Bitcoin Cash (BCH) teknik analizi, BCH Dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

BCH şu anda günlük stokastiklerin % 80’inin üzerindedir. Bu, 256 dolardan pazarın zaten aşırı satın alındığını ima ediyor. Bu aynı zamanda fiyatları aşağı çekmek için bölgede satıcıların ortaya çıkacağı anlamına geliyor. Mevcut durumla birlikte, alıcıların 260 dolarlık direnci kırması pek olası değil. Bu arada, EMA’lar yatay olarak düzdür ve kripto para biriminin yanlara doğru hareket ettiğini gösterir.

Anahtar Direnç Bölgeleri: 440 $, 480 $, 520 $.

Anahtar Destek Bölgeleri: 200 $, 160 $, 120 $.

Bitcoin Cash için bir sonraki aşamaya baktığımızda piyasa aşırı alım bölgesine ulaştığı için Bitcoin Cash düşüş eğilimi gösterebilir. Bu arada, BCH’nin 240 $ ve 280 $ dirençlerini kırması pek olası değil. Stokastik zaten bir U dönüşü yapıyor; bölgedeki satıcıların erken ortaya çıkması anlamına gelebilir.

İsterseniz buraya kadar verdiğimiz teknik analiz sonrasında gelin hep birlikte Bitcoin Cash’in ne olduğuna bir bakalım.

Bitcoin Cash nedir?

Bitcoin cash, Ağustos 2017’de Bitcoin hard forkundan oluşturulan bir kripto para birimidir. Bitcoin Cash, blokların boyutunu artırır ve daha fazla işlemin gerçekleştirilmesini sağlar.

Kripto para birimi Kasım 2018’de başka bir forkdan geçti ve Bitcoin Cash ABC ve Bitcoin Cash SV’ye (Satoshi Vision) ayrıldı. Bitcoin Cash, orijinal Bitcoin Cash istemcisini kullandığı için Bitcoin Cash olarak adlandırılıyor.

Bitcoin ve Bitcoin Cash

Bitcoin ve Bitcoin Cash arasındaki farkın felsefi oolduğunu belirtelim.

Bitcoin mucidi Satoshi Nakamoto tarafından önerildiği gibi, Bitcoin’in günlük işlemler için kullanılan eşler arası bir kripto para birimi olması gerekiyordu. Yıllar geçtikçe, ana akım çekiş gücü kazandıkça ve fiyatı arttıkça, Bitcoin para birimi yerine bir yatırım aracı haline geldi.

İlgili haber için bakınız: Yeni başlayanlar için kripto para rehberi: Nedir, nereden alınır, ne zaman alınmalı, nelere dikkat edilmeli?

Blockchain, artan işlem sayısını işleyemediği için ölçeklenebilirlik sorunlarına tanık oldu. Bitcoin’in blok zincirindeki bir işlem için onay süresi ve ücretleri arttı.

Bunun nedeni, bitcoin için 1 MB’lık blok boyutu sınırlamasıydı. İşlemler kuyruğa girdi, onay bekleniyor, çünkü bloklar işlemlerin boyutundaki artışı kaldıramadı.

Bitcoin Cash, blokların boyutunu 8 MB ile 32 MB arasında artırarak durumu düzeltmeyi ve böylece blok başına daha fazla işlemin işlenmesini öneriyor.

Bitcoin’de blok başına ortalama işlem sayısı 1.000 ila 1.500 arasındadır. Eylül 2018’de yapılan bir stres testi sırasında Bitcoin Cash’in blok zincirindeki işlem sayısı, blok başına 25.000’e yükseldi.

İlgili haber için bakınız: Free Bitcoin! Bedava kripto para veren siteler hangileri? Bedava Bitcoin ve ETH için bilmeniz gerekenler

Roger Ver gibi Bitcoin Cash’in büyük savunucuları, Nakamoto’nun orijinal bir ödeme hizmet vizyonunu blok boyutunu artırmak için bir neden olduğunu ifadelendiriyor.

Onlara göre, bitcoin’in blok boyutundaki değişiklik, bitcoin’in günlük işlemler için bir araç olarak kullanılmasını sağlayacak ve Visa gibi sınır ötesi işlemleri işlemek için yüksek ücret talep eden çok uluslu kredi kartı işleme organizasyonlarıyla rekabet etmesine yardımcı olacak.

Bitcoin Cash başka bir açıdan da bitcoin’den farklıdır. Blok başına daha fazla işlemi barındırmak için önerilen başka bir çözüm olan Ayrılmış Tanık (SegWit) içermez.

SegWit, yalnızca bir bloktaki bir işleme ilişkin bilgileri veya meta verileri tutar. Tipik olarak, bir işleme ilişkin tüm detaylar bir blokta saklanır.

İdeolojik ve blok boyutu farklılıkları dışında, Bitcoin ve Bitcoin Cash arasında birkaç benzerlik vardır. Her ikisi de yeni kripto paralar çıkarmak için Proof of Work (PoW) konsensüs mekanizmasını kullanıyor.

Ayrıca dünyanın en büyük kripto para madencisi olan Bitmain’in hizmetlerini de paylaşıyorlar. Bitcoin Cash arzı, Bitcoin ile aynı rakam olan 21 milyon ile sınırlıdır.

Bitcoin Cash, aynı zorluk algoritmasını (Acil Durum Zorluk Ayarlaması (EDA)) kullanarak başladı ve bu da her 2016 blokta veya kabaca iki haftada bir zorluğu ayarlıyor.

Madenciler, Bitcoin ve Bitcoin Cash arasında madencilik faaliyetlerini değiştirerek bu benzerlikten yararlandı. Madenciler için karlı olsa da, uygulama pazarlarda Bitcoin Cash arzının artmasına zarar verdi. Bu nedenle, Bitcoin Cash, madencilerin kripto para birimini oluşturmasını kolaylaştırmak için EDA algoritmasını revize etti.

Bitcoin Cash’in Tarihçesi

2010 yılında, Bitcoin’in blok zincirindeki bir bloğun ortalama boyutu 100 KB’den azdı ve bir işlem için ortalama ücret birkaç sentti. Bu, blok zincirini, tamamen ucuz işlemlerden oluşan ve sistemini sakat bırakabilecek saldırılara karşı savunmasız hale getirdi.

Böyle bir durumu önlemek için, bitcoin’in blok zincirindeki bir bloğun boyutu 1 MB ile sınırlıydı. Her blok, her 10 dakikada bir oluşturularak birbirini takip eden işlemler arasında yer ve zaman sağlar. Bir blok oluşturmak için gereken boyut ve zaman sınırlaması, bitcoin’in blok zincirinde başka bir güvenlik katmanı ekledi.

İlgili haber için bakınız: Haftanın önemli Bitcoin/BTC haberleri: Bitcoin’de beklentiler, yorumlar, analizler ve fiyat tahminleri

Ancak bu güvenceler, bitcoin, potansiyeli ve platformundaki geliştirmeler hakkında daha fazla farkındalık temelinde ana akım çekiş kazandığında bir engel olduğunu kanıtladı. Bir bloğun ortalama boyutu Ocak 2015’e kadar 600K’ya yükseldi. Bitcoin kullanan işlemlerin sayısı arttı ve onaylanmamış işlemlerin artmasına neden oldu. Bir işlemin onaylanması için geçen ortalama süre de arttı.

Buna paralel olarak, işlem onayı ücreti de artmış ve bitcoin için bir argüman olarak pahalı kredi kartı işleme sistemlerine yönelik argüman zayıflamıştır. (Bitcoin’in blok zincirindeki işlem ücretleri, kullanıcılar tarafından belirlenir. Madenciler, kârı en üst düzeye çıkarmak için genellikle daha yüksek ücretli işlemleri kuyruğun önüne iter.)

Geliştiriciler tarafından sorunu çözmek için iki çözüm önerildi: ortalama blok boyutunu artırmak veya bir işlemin belirli bölümlerini blok zincirine daha fazla veri sığdırmak için hariç tutmak. Bitcoin’e güç veren algoritmanın geliştirilmesinden ve sürdürülmesinden sorumlu olan Bitcoin Çekirdek ekibi, blok boyutunu artırma önerisini engelledi.

Bu arada, esnek blok boyutuna sahip yeni bir kriptopara oluşturuldu. Ancak Bitcoin Unlimited olarak adlandırılan yeni kriptopara hacklendi ve ilgikazanmak için mücadele etti ve günlük işlemler için bir para birimi olarak uygulanabilirliği hakkında şüphelere yol açtı.

İlk öneri ayrıca bitcoin topluluğundan keskin ve çeşitli tepkiler aldı. Madencilik devi Bitmain, AsicBoost madencisinin satışlarını etkileyeceği için Segwit uygulamasını bloklar halinde desteklemekten çekiniyordu.

İlgili haber için bakınız: Bitcoin Halving, BTC’yi PARANIN KRALI yapabilir mi?

Makine, madencilerin daha az enerji kullanarak kripto madenciliği için hash gücü üretmeleri için bir “kısayol” sunan patentli bir madencilik teknolojisi içeriyordu.

Bununla birlikte, Segwit, makineyi kullanarak Bitcoin madenciliğini daha pahalı hale getirir, çünkü işlemin yeniden düzenlenmesini zorlaştırır.

Bir kelime savaşının ve madencilerin ve kripto para birimi topluluğundaki diğer paydaşların pozisyonlarının dışına çıkan Bitcoin Cash, Temmuz 2017’de başlatıldı.

Her Bitcoin sahibi, eşit miktarda Bitcoin Cash aldı ve mevcut koinlerin sayısını çoğalttı. Bitcoin Cash, kripto para borsalarında 900 dolarlık etkileyici bir fiyata piyasaya çıktı.

Coinbase ve Itbit gibi büyük kripto para borsaları, Bitcoin Cash’i boykot etti ve borsalarında listelemedi.

Bitcoin Cash (BCH) teknik analizi Güncel Bitcoin Cash (BCH) teknik analizi, BCH Dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

Ancak dünyanın en büyük kripto para madenciliği platformu Bitmain’den hayati destek aldı. Bu, Bitcoin Cash başlatıldığında kripto para birimi borsalarında ticaret yapmak için para tedarikini sağladı.

Kripto para birimi coşkusunun zirvesinde, Bitcoin Cash’in fiyatı Aralık 2017’de 4.091 dolara yükseldi.

Paradoksal olarak, Bitcoin Cash’in kendisi, Bitcoin’den ayrılması nedeniyle bir yıldan fazla bir süre sonra bir çataldan geçti. Kasım 2018’de Bitcoin Cash, Bitcoin Cash ABC ve Bitcoin Cash SV’ye (Satoshi Vision) ayrıldı.

Bu seferki anlaşmazlık, bitcoin’in blok zincirine akıllı sözleşmelerin kullanımını içeren ve ortalama blok boyutunu artıran önerilen protokol güncellemelerinden kaynaklandı.

Bitcoin Cash ABC orijinal Bitcoin Cash istemcisini kullanıyor, ancak blok zincirindeki işlemleri, bir bloktaki işlemleri belirli bir siparişe yeniden düzenleyen Canonical Transaction Order Route (CTOR) gibi çeşitli değişiklikler içerir.

Bitcoin Cash SV, orijinal Nakamoto olduğunu iddia eden Craig Wright tarafından yönetiliyor. Ödeme işlemlerine yönelik bir platformda akıllı sözleşmelerin kullanılmasını reddetti.

En son hard forktan önceki drama, 2017’de Bitcoin Cash’i Bitcoin’den çatallamadan önceki dramaya benzetiyordu. Ancak, fork ve mevcut token sayısı nedeniyle kripto para birimi ekosistemine daha fazla fon aktığı için son gülen oldu. Yatırımcılar çoğaldı. Lansmanından bu yana, her iki kripto para birimi de kripto borsalarında saygın değerler elde etti.

Önemli Noktalar

Bitcoin Cash, Bitcoin’in bir dalıdır ve Ağustos 2017’de orijinal kripto para biriminin blok zincirindeki hard forkun bir sonucudur.

Bitcoin Cash, Kasım 2018’de bir forkdan geçti ve Bitcoin Cash ABC ve Bitcoin Cash SV’ye (Satoshi Vision) ayrıldı. Bitcoin Cash ABC’ye şimdi Bitcoin Cash deniyor.

Bitcoin Cash, daha fazla işlemi tek bir bloğa sığdırmak ve günlük işlemler aracı olarak işlev görmek için Bitcoin’e kıyasla daha büyük bir blok boyutuna sahip olmayı planlıyor.

Felsefi farklılıklarına rağmen, Bitcoin Cash ve Bitcoin birkaç teknik benzerlik paylaşıyor. Aynı fikir birliği mekanizmasını kullanıyorlar ve tedariklerini 21 milyona çıkardılar.

Bitcoin Cash Hakkında Endişeler

Bitcoin Cash, selefi üzerinde birkaç iyileştirme sözü verdi. Ancak henüz bu vaatleri yerine getirmedi.

En önemlisi blok boyutu ile ilgilidir. Bitcoin Cash’in blok zincirinde mayınlanan ortalama blok boyutu, Bitcoin’in blok zincirindeki bloklardan çok daha küçüktür.

Daha küçük blok boyutu, daha büyük bloklar aracılığıyla daha fazla işlem yapılmasını sağlayan ana tezinin henüz teknik olarak test edilmediği anlamına gelir.

Bitcoin için işlem ücretleri de önemli ölçüde düştü ve bu da günlük kullanım için Bitcoin Cash’e uygun bir rakip haline geldi.

Günlük işlemler için bir ortam haline gelme niyetinde olan diğer kripto para birimleri, Bitcoin Cash’in orijinal hedeflerine bir kırışıklık daha ekledi.

Yurtiçinde ve yurtdışında örgütler ve hükümetlerle projeler ve ortaklıklar belirlediler. Örneğin, Litecoin, etkinlik organizatörleri ve profesyonel derneklerle ve Dash gibi diğerleriyle ortaklık kurduğunu açıkladı ve Venezuela gibi sorunlu ekonomilerde zaten ilgi kazandığını iddia etti.

Bitcoin’den ayrılması oldukça yüksek profilli olmasına rağmen, Bitcoin Cash çoğunlukla kripto topluluğunun dışında bilinmemektedir ve henüz benimsenme hakkında büyük duyurular yapmamıştır.

Blockchain’deki işlem seviyelerine dayanarak, Bitcoin hala rekabetinde önemli bir liderliğe sahiptir.

Bitcoin Cash’in blok zincirindeki ikinci fork, geliştirici havuzunu yönetmeyle ilgili sorunları da vurgulamaktadır. Havuzun büyük bir bölümünün Bitcoin Cash’in orijinal vizyonunu seyrelttiğini düşünmesi, gelecekte daha fazla bölünmeye kapı açması nedeniyle rahatsız edici.

Akıllı sözleşmeler, tüm kripto para birimlerinin temel bir özelliğidir. Bununla birlikte, Bitcoin Cash’in işlemler veya sadece ödeme sistemleri için akıllı sözleşme dahil etmek için bir platform haline gelip gelmediği görülüyor.

Bitcoin Cash’in de açıkça tanımlanmış bir yönetişim protokolü bulunmuyor. Dash ve Vechain gibi diğer kripto para birimleri, oy hakları veren ayrıntılı yönetim protokollerini geliştirmiş ve ana hatlarıyla belirtmiş olsa da, Bitcoin Cash’in geliştirilmesi ve tasarımı geliştirme ekipleriyle merkezileşmiş gibi görünüyor.

Bu nedenle, önemli miktarda kripto para birimine sahip olmayan yatırımcıların oy haklarına sahip oldukları veya kripto para biriminin gelecekteki yönünde söyledikleri belirsizdir.

Bitcoin Cash fiyat beklentileri – ne dediler?

Bu bölümde şimdiye kadar Bitcoin Cash fiyatıyla alakalı beklentilere odaklanmak istiyoruz. Teknik analizden sonra bir de kişilerin beklentilerini öğrenmek sizler için çok iyi olacak. bu yorumlardan bir tanesi teknik analizle Ocak ayında yapılmıştı. Söylenenler şu şekildeydi.

Bitcoin Cash yükseliş döngüsünün işaretlerini sergiliyor. BCH piyasasında neler olup bittiğine bakalım. Kripto paranın hem dolar hem de Bitcoin ile olan pariteleri bize bir fikir verecek.

Bitcoin Cash yükseliş döngüsüne başlamış olabilir!

Teknik indikatörlerin artan boğa durumuna işaret etmesine rağmen Bitcoin Cash (BCH) hala yükselen kanalın içinde işlem görmeye devam ediyor.

BCH/USD piyasası kilit seviyeler

Direnç seviyeleri: 300 dolar, 335 dolar ve 340 dolar
Destek seviyeleri: 225 dolar, 220 dolar, 215 dolar

Bitcoin Cash yükseliş döngüsünün işaretlerini sergiliyor. BCH piyasasında neler olup bittiğine bakalım. Kripto paranın hem dolar hem de Bitcoin ile olan pariteleri bize bir fikir verecek.BCHUSD günlük grafiği

BCH/USD paritesi dün erken saatlerde 238.16 dolardan 272.44 dolara yükselmişti. Aslında 6 Kasım’dan bu yana ilk defa 268 dolara kadar çıkıp, 270 dolar seviyesinin üzerinde işlem görmeyi başardı. Tabii hemen ardından da ayı düzeltmesi geldi. Fiyat kanalın üst kenarı civarında işlem görüyor. Hem 9 günlük hem de 21 günlük MA’lar artan bir boğa durumuna işaret ediyor.

İlgili haber için bakınız: Bitcoin Cash ne vadediyor? – Bütün özellikleri

Şimdi de BCH/USD grafiğine bakalım. Burada paritenin 266.18 dolardan işlem gördüğünü görebiliriz. Eğer piyasa daha fazla düşerse, coin hareketli ortalamaların altına gerileyebilir. O zaman da 225 dolar, 220 dolar ve 215 dolar desteklerine doğru hareket eder. Bu durumda kanalın altına geçiş yapar. Ancak güçlü bir alım baskısı olursa fiyatı 280 dolar direnç seviyesine taşıyabilir.

Buna rağmen, 290 dolarda işlem yaparken, boğaların oyunu sürdürmesi sonucu fiyatı 300 dolar, 335 dolar ve 340 dolar direnç seviyelerine taşıyabilirler. Burada RSI (14) indikatörü de aşırı alım bölgesinin köşesinde işlem görüyor. Bu da daha fazla ayı düzeltmesinin ortaya çıkabileceğine işaret ediyor.

İlgili haber için bakınız: Altcoin enkazında ayakta kalabilen nadir coin: ChainLink

BCH/BTC piyasası

Bu arada Bitcoin ile kıyaslandığında, günlük grafiğe bakarsak, son haftaların işlemlerinden sonra boğalar BCH işlemlerine büyük bağlılık göstermiş görünüyorlar. Son pozitif işaretlerin ardından, eğer alıcılar baskıyı daha fazla sürdürebilirse, trend yükselmeye devam edebilir.

Bitcoin Cash yükseliş döngüsünün işaretlerini sergiliyor. BCH piyasasında neler olup bittiğine bakalım. Kripto paranın hem dolar hem de Bitcoin ile olan pariteleri bize bir fikir verecek.BCHBTC günlük grafiği

Yine de eğer boğalar kanalın üst kenarını kırmayı başarırlarsa, fiyat 3500 SAT ve 3600 SAT seviyelerindeki dirençlere ulaşır. Başka bir ifadeyle, yeniden test paritenin 9 günlük hareketli ortalama ve destek seviyeleri 3000 SAT ile 2900 SAT’ın altına inmesine yol açabilir. Bunun ışığında, MACD sinyal çizgisi de pozitif tarafa geçti ve boğa momentumu için itme gücü sağlayabilir.

Bitcoin SV ve Bitcoin Cash halving ile bu iki blockchainin madencileri, zaten kötü olan gelir durumlarında büyük kayıp yaşayacak. Her iki blockchain de bu yıl Bitcoin’den önce halving yapacak.

Bitcoin Cash halving madenciler için kötü haber

Madenciliğin kazançlı bir faaliyet olması gerekir. Madencilerin de belirli donanımlar çalıştırarak kripto para kazanmaları beklenir. Ancak Bitcoin SV (BSV) and Bitcoin Cash (BCH) madenciliği böyle bir kârlılıktan çok uzak olduğunu kanıtladı.

Bitcoin’den (BTC) ayrılan bu iki blockchainin madencileri, çok zorlu bir durumda sadece chaini desteklemek için fedakarlık yaparak çalışıyorlar. Buna ek olarak her iki blockchain de ucuz işlemleri teşvik ediyor ki bu da madenciler için çok düşük ücretler anlamına geliyor.

İlgili haber için bakınız: Bitcoin halving 2020’de kripto piyasasını sarsacak

Ceteris Paribus (@ceterispar1bus) şöyle diyor: “BCH ve BSV madencileri son 24 saatte 300 dolardan daha az kazandı. Halving sonrası yeni kazılmalar toplamda $600K’dan $300K’a düşecek. Madenciler zaten irrasyonel bir şekilde bu chainlerde kayıpla çalışıyor. Her iki halving de BTC’den önce yaşanacak.”

İşlem ücretleri madencilerin kazançlarının çok küçük bir bölümünü oluşturuyor. Çoğu blockchainler de önemsiz ölçüde kesinti ücretlerine sahip. Madenciler en büyük ödülü çözdükleri blok başına aldıkları coinler ile elde ediyorlar. Bitcoin ağında bile ücretler günlük 200,000 dolar civarında ve blok ödülünün sadece küçük bir kısmına denk geliyor.

Kesinti ücretleri BSV ve BCH ağlarında ise çok daha düşük. Dahası, bu ağlarda çalışan madencilerin daha yüksek kapasiteli donanımlar alması gerekiyor. Bu blockchain ağlarının daha büyük bloklar oluşturma çabaları madenciler ve düğümlerin omuzlarına daha fazla yük koyuyor.

İlgili haber için bakınız: Bitcoin Cash ne vadediyor? – Bütün özellikleri

Kaynak

Kaynak

Kaynak

Kaynak

Kaynak

Kaynak

Kaynak

Kaynak

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Halving sonrası büyük Bitcoin rallisine hazır mısınız? TAKİP ET

2020 Ethereum fiyat tahmini TAKİP ET

Belirsizlik zamanlarındaki en iyi Bitcoin yatırım stratejisi nedir? TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası

bitcoin
Bitcoin (BTC) 79,806.15 0.31%
ethereum
Ethereum (ETH) 2,604.98 0.37%
tether
Tether (USDT) 7.62 0.19%
ripple
XRP (XRP) 1.76 0.76%
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) 1,638.86 1.40%
bitcoin-cash-sv
Bitcoin SV (BSV) 1,115.15 1.20%
litecoin
Litecoin (LTC) 335.95 2.02%
eos
EOS (EOS) 19.45 1.28%
binancecoin
Binance Coin (BNB) 182.65 2.87%
tezos
Tezos (XTZ) 16.32 9.07%
cardano
Cardano (ADA) 0.626708 3.32%
chainlink
Chainlink (LINK) 67.27 0.71%
stellar
Stellar (XLM) 0.539537 0.07%
monero
Monero (XMR) 684.17 2.45%
tron
TRON (TRX) 0.189534 0.20%
ethereum-classic
Ethereum Classic (ETC) 37.60 3.64%
neo
NEO (NEO) 147.57 4.72%
dash
Dash (DASH) 521.27 3.40%
iota
IOTA (MIOTA) 1.83 1.77%
zcash
Zcash (ZEC) 404.97 0.85%
nem
NEM (XEM) 0.806952 1.44%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 0.020195 0.70%
ontology
Ontology (ONT) 4.95 1.02%
basic-attention-token
Basic Attention Token (BAT) 1.72 5.83%
maker
Maker (MKR) 3,514.37 2.81%
digibyte
DigiByte (DGB) 0.210125 3.60%
vechain
VeChain (VET) 0.097009 1.06%
0x
0x (ZRX) 2.87 0.50%
lisk
Lisk (LSK) 9.15 1.41%
icon
ICON (ICX) 3.22 4.90%
qtum
Qtum (QTUM) 17.54 1.04%
augur
Augur (REP) 103.03 2.73%
ravencoin
Ravencoin (RVN) 0.108350 2.74%
zilliqa
Zilliqa (ZIL) 0.106840 2.33%
hive
Hive (HIVE) 1.24 3.63%
holotoken
Holo (HOT) 0.003890 0.50%
verge
Verge (XVG) 0.031009 0.26%
power-ledger
Power Ledger (POWR) 0.610753 2.00%