CoinAjans.com
Bitcoin Bitcoin Haberleri

Güncel Bitcoin teknik analizi: İşte BTC’de rallinin devam edeceğine işaret eden veriler! TAKİP ET

bitcoin haberleri coinajans.com

Bitcoin fiyatında başlayan momentum boğaların lehine devam ediyor. Ve şimdi teknik göstergeler, daha büyük bir rallinin yakın oduğuna dair işaretler veriyor.

Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatı ne olur?

Bitcoin (BTC) fiyatı son 24 saat içinde, USD karşısında 40.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı. En büyük kripto paranın fiyatı, 42.650 dolarlık direnç bölgesinin üzerinde daha da hızlanabilir.

İlgili: Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2022- 2025

Bitcoin teknik analizi: Bitcoin fiyatı yeni bir düşüş daha yapar mı?

İlgili: Blockchain analiz platformundan yükselişe işaret eden yeni Bitcoin metrikleri!

Bitcoin yükseliş momentumu kazandı!

Son 24 saat içinde Bitcoin fiyatında neler oldu?

Bitcoin fiyatı, 38.500 dolar seviyesinin üzerinde gerçekleştirdiği kapanışın ardından, büyük bir ralli başlattı. En büyük dijital varlığın fiyatı, yükseliş ivmesi kazandı ve 40.000 dolarlık bölgeyi ve 100 saatlik basit hareketli ortalamayı aşmayı başardı.

Yukarı yönlü bu hareket, fiyatın 41.200$’lık direncin üzerine çıkmasına yardımcı oldu. Hatta parite, 42.694$’a kadar yükseldi.

Şimdi ise fiyat, bir sonraki hamleye hazırlanıyor ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın oldukça üzerinde işlem görüyor.

Ayrıca, BTCUSD paritesinin saatlik grafiğinde 41.600 dolar civarındaki destekle oluşan önemli bir yükseliş trendi çizgisi var. Parite aynı zamanda 37.324 dolarlık yerel dip bölgesinden 42.694 dolarlık yerel zirveye doğru gerçekleşen son yükseliş hareketinin %23.6 Fib geri çekilme seviyesinin oldukça üzerinde işlem görüyor.

İlk direnç 42.650 dolar seviyesinin yakınında yer alırken; bir sonraki büyük direnç, 43.200 dolarlık bölgeye yakın. Dolayısıyla 43.200 dolarlık bu direnç seviyesinin üzerinde gerçekleşecek yukarı yönlü net bir kırılma, yeni bir ralliyi tetikleyebilir. Bu durumda, boğalar, 45.000 dolarlık direnç bölgesini test etmek isteyebilir.

İlgili: Elliot ustasından heyecan veren yeni Bitcoin ve AVAX tahmini

Bitcoin fiyat grafiği

Güncel Bitcoin teknik analizi: İşte BTC fiyatında rallinin devam edeceğine işaret eden veriler!

 

Bitcoin fiyatı yeniden düşer mi?

Bitcoin 42.650 doların üzerinde yeni bir yükseliş hareketi başlatamazsa, satıcılar devreye girerek, aşağı yönlü bir düzeltmeye gidebilir.

Bu durumda aşağı yöndeki ilk destek, 41.600 dolar bölgesine yakın olabilir. İlk büyük destek ise şu an için, 40.000 dolarlık bölgenin yakınında görülüyor.

Burası aynı zamanda, 37.324 dolardan 42.694 dolara doğru devam eden yukarı yönlü hareketin %50 Fib geri çekilme seviyesine de yakın. Bu nedenle daha fazla kayıp, 39.500 dolarlık destek bölgesine ve 100 saatlik basit hareketli ortalamaya doğru bir düşüş hareketine neden olabilir. Dahası boğalar 39.500 doları koruyamazsa, yakın vadede keskin bir düşüş gerçekleşebilir.

İlgili: İlgili: Ünlü analist Bitcoin ve Ethereum için yeni hedefleri açıkladı! 

BTCUSD paritesi için önemli teknik göstergeler – destek ve direnç seviyeleri:

 • Saatlik MACD (Moving average convergence divergence – Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması- Üstel hareketli ortalamaların ilişkisini basit bir şekilde ortaya koyan teknik bir gösterge): BTCUSD paritesi için saatlik MACD, şimdi yükseliş bölgesinde ivme kazanıyor.
 • Saatlik RSI Saatlik RSI (Relative Strength Index – Göreceli Güç Endeksi): BTCUSD paritesi için saatlik RSI, şu anda 50 seviyesinin üzerinde.
 • Önemli destek seviyeleri: 41.600$, 40.000$
 • Önemli direnç seviyeleri: 42.650$, 43.200$, 45.500$

Sonuç olarak kısaca;

 • Bitcoin, 40.000 dolarlık direnç bölgesinin üzerinde güçlü bir yükseliş hareketi başlattı.
 • En büyük dijital varlığın fiyatı şimdi, 40.000 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın oldukça üzerinde işlem görüyor.
 • BTCUSD paritesine ait saatlik grafikte (Kraken) 41.600 dolar civarında destekle oluşan kritik bir yükseliş trendi çizgisi var.
 • Parite, yakın vadede 42.650 dolarlık direnç bölgesini aşarsa, daha büyük bir ralli yapabilir.

İlgili: Bitcoin kurumsal sermaye girişi ilk kez pozitif bölgede!

Kaynak

 

 

Bitcoin düzeltmeleri hakkında bilmeniz gereken 5 gerçek

 • Yükselen trend düzeltmeden daha uzun sürüyor
bitcoin teknik analiz
 • Düzeltmeler gayet normal
bitcoin teknik analizi
 • Neredeyse her çeyrek dönemde bir düzeltme yaşandı
btc teknik analizi
 • Çeyrek dönemlerin sonuna dikkat!
bitcoin teknik analizi

 


Bitcoin teknik analizi gerekli mi?

Bitcoin teknik analizi bize fiyatın hangi yöne doğru gittiği konusunda çok önemli bilgiler sunar. Esasen Bitcoin teknik analizi yapmak, para kazandırması bir yana, düşüşlerde az kaybetmek için çok önemlidir.


Bullish Engulfing – Yutan Boğa formasyonu nedir?

Bitcoin teknik analizi

Engulfing iki mumdan oluşan bir dönüş formasyonudur. Yani yükseliş veya düşüş trendlerinin sonunda ortaya çıkar. Düşüş trendinin sonunda oluşursa ilk mum kırmızı ikinci mum yeşil olur. Yükseliş trendinin sonunda oluşursa tam tersi olur.

Bullish (Boğa yutan) Engulfing, bir düşüş trendinin bittiğine ve yükselişin başlayacağına işaret eden bir formasyondur. En belirgin özelliği ikinci mumun, ilk mumun gövdesini yutması, yani kaplamasıdır. Şöyle ki; ikinci mum, ilk mumdan daha aşağıda (veya yukarıda) açılır ve ilk mumdan daha yukarıda (veya aşağıda) kapanır.


Bearish-Bullish Engulfing – Yutan Ayı-Boğa formasyonu nedir?

Engulfing iki mumdan oluşan bir dönüş formasyonudur. Yani yükseliş veya düşüş trendlerinin sonunda ortaya çıkar. Düşüş trendinin sonunda oluşursa ilk mum kırmızı ikinci mum yeşil olur. Yükseliş trendinin sonunda oluşursa tam tersi olur.
Bearish (Ayı yutan) Engulfing, bir yükseliş trendinin bittiğine ve düşüşün başlayacağına işaret eden bir formasyondur.


Evening star (akşam yıldızı) formasyonunu nedir?

Evening star, üç çubuklu bir düşüş formasyonudur. En güvenilir mum formasyonlarından biri olarak kabul edilen akşam yıldızı, yükselen bir trendin sonunda ortaya çıkar. 
Uzun bir yükseliş mumunun (beyaz mum) ardından küçük gövdeli ve bir öncekine kıyasla uzun gölgeli beyaz veya siyah bir mum oluşur. Sonrasında gelen üçüncü mum ise düşüş mumudur. Üçüncü mum ilk mumun gövdesinin içinde yer alır.

 

Bitcoin ne kadar? BTC – USD – TRY canlı grafik

 

Çift dip formasyonu nedir? Bitcoin grafiğinde oluşan bu formasyon ne anlama geliyor?

Çift dip formasyonu, Çift tepe formasyonunun simetriği olarak bilinir. Fiyatların dip yaptığı seviyelerde oluşur. Grafikte ‘’W’’ harfine benzer bir şekil oluşur. Birinci dipte işlem hacmi en yüksek seviyededir.
Birinci dipten gelen alımlarla piyasada yükseliş görülür; fakat bu yükseliş sırasında işlem hacmi daralmaya devam eder. İkinci dibin en alt seviyesinden itibaren hacim fiyat ile birlikte yeniden yükselmeye başlar. Genellikle 2. dip 1.dibin biraz üzerindedir. Çift dip formasyonunda 2. dip ilkine göre daha yumuşak fiyat hareketleriyle oluşabilir. Çift dip formasyonunda 2. dipten dönen fiyatlar direnç seviyesini geçerken işlem hacminin de yükselmesi beklenir.

 

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Sonuç Şaşırtıyor: Efsanevi Analistin “Astroloji Analizi” Bitcoin’in Sıradaki Adımını Belirledi!

Coin Ajans

Kurumsallar hala Bitcoin’e ilgi duyuyor mu?

Coin Ajans

Bitcoin’de 2.800 Dolar Görülecek mi? İşte İki Usta Traderın Öngörüleri

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası