CoinAjans.com
Ethereum Haberleri

Güncel Chainlink (LINK) Teknik Analizi, Link Dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği TAKİP ET

Ethereum haberleri coinajans.com.jpg

Kripto para piyasalarının en popüler altcoinlerinden Link için güncel Chainlink teknik analizi, Link/USD paritesi ve Chainlink fiyat grafiği için lütfen haberimizin içeriğine bakınız.


08.06.2020 (Pazartesi) tarihli Chainlink teknik analizi, Chainlink fiyat grafiği ve Link/USD paritesi

Chainlink geçtiğimiz hafta 4.25-4.60 dolarlık koridor içerisinde dalgalandı. Yazının kaleme alındığı saatte 4.35 dolardan işlem görüyor. Mevcut hali ile Chainlink, rekor değerinin sadece 60 cent uzağında. Kısa sürede Link, yeni bir ATH’ye ulaşabilir.

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Chainlink oracle hizmeti sayesinde reel dünya ile blockchain dünyasını birleştiriyor. Chainlink’in bu teknolojisi birçok firma tarafından talep görüyor. Aşağıda Chainlink oracle hizmetinden destek alan firmaları görüyoruz.  

koinmedya_brave

Chainlink (LINK) Teknik Analizi, Link Dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

Link/USD paritesi

Aşağıda canlı Chainlink fiyat grafiği ve güncel Link/USD paritesi veriliyor.

Chainlink fiyat grafiği ve analizi

Rakesh Upadhyay’ın güncel uzun ve kısa vadeli Chainlink teknik analizine göz atıyoruz.

Chainlink Mart ayından beri düzenli biçimde fiyatlarını arttırıyor. Geçtiğimiz hafta başında 4.60 dolar seviyesinden ret yiyen fiyatlarda kısmi bir düzeltme yaşansa da Chainlink yeni direnç testi için moment topluyor.

koinmedya_brave

Chainlink (LINK) Teknik Analizi, Link Dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği Günlük fiyatlar 10 dönemlik hareketli ortalama seviyesi ile kısa dönemli negatif trend (sarı grafik) arasında sıkıştı. Eğer fiyatlar 10 MA’lık desteği kaybederse 4.11 dolara kadar gerileyebilir.

Aşağıdaki grafikte ise 4 saatlik ortalama fiyatlardaki değişimi görüyoruz. Fiyatların 4 saatlik grafikte de görünümü pozitif. RSI değerleri aşırı satım bölgesine yaklaşıyor olması yeni bir pump’ın habercisi olarak okunabilir.

Chainlink (LINK) Teknik Analizi, Link Dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği Kaynak

04.06.2020 (Perşembe) tarihli Chainlink teknik analizi

Mayıs ayı boyunca genelde 3.8 dolar bandında seyreden Chainlink, 2 Haziran tarihinde 4.60 dolar bandına kadar yükseldi. Yazının kaleme alındığı saatte ise 4.40 doların üstünde işlem görüyor. Mayıs ayındaki direnç seviyesi olan 4 doları güçlü biçimde delen Link, yatırımcılarına yeni bir ATH için ümit veriyor.

Lütfen Bkz: Haftanın önemli Ethereum haberleri: Ethereum tahminleri ve Ethereum haber sayfası

Link/USD paritesi

Link/USD paritesi Perşembe gününü 4.40 doların üstünde kapattı.

Chainlink fiyat grafiği ve analizi

Haziran ayının ilk günlerinde Emin Gün Sirer ve Kevin Sekniqi tarafından kurulan AVA blockchain’inin veri akışı için Chainlink ile entegre hale geldiği duyuruldu. Son günlerde Tezos ve AVA gibi birçok platform Chainlink’ten altyapı hizmeti aldığını açıkladı. Bu tür iş ortaklıklarının piyasaya duyurulmasının ardından Link fiyatları kalkışa geçti.   

Aşağıda Chainlink teknik analizini görüyoruz.

Chainlink (LINK) Teknik Analizi, Link Dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

Spot fiyatlar yaklaşık bir haftadır Bollinger Bandlarının üst seviyesinde hareket ediyor. Link/USD paritesinin direnç hattında seyretmesi bir düzeltmenin habercisi olarak okunabilir.

Aşağıdaki grafikte ise Chainlink günlük fiyatları için hesaplanan MACD ve Stokastik Osilatörünü görüyoruz. MACD değerleri fiyatlarla beraber paralel bir artış sergiliyor. Fakat Stoch değerler trend değişimi bölgesinde.

Chainlink (LINK) Teknik Analizi, Link Dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

ChainLink, yeni bir ATH öncesi 4 dolara doğru bir düzeltme yaşayabilir. 

Kaynak

30.05.2020 (Cumartesi) tarihli Chainlink teknik analizi

Chainlink tekrardan 4 doların üstüne çıktı ve 10 Mart’tan beri en yüksek değerine ulaştı. Bu sayede Link, Korona Salgının neden olduğu kayıplarını tamamen giderdi. Chainlink, Mayıs ayı içerisinde 4’üncü kez 4 dolarlık direnci kırdı. Umarız bu sefer 4 doların üstünde tutunabilir.

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Link/USD paritesi

Chainlink Mayıs ayını 4 doların üstünde kapattı.

Chainlink fiyat grafiği ve analizi

Chainlink teknik analizi için ilk olarak Bollinger Bandlarına (BB) göz atıyoruz. Fiyatlar günlük Link/USD paritesinden elde edildi. Chainlink BB’nin üst sınırına denk gelen 4.15 dolarlık direnç seviyesi ile mücadele ediyor. BB’ye göre destek seviyesi ise 3.6 dolar bandında oluşuyor.

Chainlink (LINK) Teknik Analizi

Fiyatlar 100 ve 50 dönemlik hareketli ortalama (MA) seviyesinin üstünde hareket ediyor. Ayrıca 18 Mayıs’ta 50 MA, 100 MA’yı keserek üste çıktı. Chainlink fiyatlarında uzun vadede yükselen trend devam ediyor.

MACD, değerleri uzun süredir yatay seyrediyor. Eğer ilerleyen süreçte fiyatlar 4 doların üstünde tutunursa MACD grafiğinin pozitif trende döndüğüne şahit olacağız.

Chainlink (LINK) Teknik Analizi

Ancak Stoch osilatörü trend değişim bölgesini ihlal etti. Fiyatlarda hafif bir düzeltmeye şahit olabiliriz.

Kaynak

Eski tarihli Chainlink teknik analizleri

28.05.2020 (Perşembe) tarihli Chainlink teknik analizi

Kripto paraların son 1 yıllık performansına baktığımızda şüphesiz en iyi performans sergileyen kripto paraların başında Chainlink geliyor. Geçen yılın Mayıs ayında Chainlink fiyatları yaklaşık 1 dolar civarında işlem görüyordu. Şimdi ise Link dolar karşısında neredeyse 4 kat daha değerli ve 3.8 doların üstünde işlem görüyor.

Son aylarda Chainlink, Tezos ve Kadena gibi projelerle iş ortaklıkları geliştiriyor. Link blockchain’i bu projelerle reel ekonomiden güvenli biçimde veri aktarım hizmeti sunuyor. Bu açılımların fiyatlarda yeni bir boğa koşusu başlatma ihtimali var.

Link/USD paritesi

Link/USD paritesi Perşembe gününü 4 dolar bandında kapattı. 

Chainlink fiyat grafiği ve analizi

Bugün Link/BTC paritesindeki değişimleri analiz ediyoruz. Chainlink, 2019 yılının ikinci yarısından beri Bitcoin karşısında ciddi değer kazanıyor. Aşağıdaki grafikte haftalık Link/BTC paritesindeki değişimi görüyoruz. Link/BTC paritesinin yükselen koridor içerisindeki hareketi dikkat çekiyor. 

Chainlink teknik analizi, Chainlink fiyat grafiği ve Link/BTC paritesiLink/BTC paritesi bu koridor içerisinde hareketine devam ederse uzun vadede Chainlink, 0.00055 BTC’lik (5 dolar) seviyeyi test edebilir.

Aşağıdaki grafikte ise Link/BTC paritesindeki günlük değişimi görüyoruz. Fiyatlarda son ay içerisinde çift dip formu (W formu) dikkat çekiyor. Orta vadede fiyatların yukarıdaki grafikte belirtilen direnç alanına çıkması bekleniyor.

Chainlink teknik analizi, Chainlink fiyat grafiği ve Link/btc paritesiUzun ve orta vadede Chainlink/BTC paritesinin yükselen trend sergileyeceğini bekleyebiliriz. 

Kaynak

26.05.2020 (Salı) tarihli Chainlink teknik analizi

Chainlink Mayıs ayı içerisinde 3 kez 4 doların üstünü gördü ancak 4 doların üstünde tutunacak momente henüz ulaşamadı. Yazının kaleme alındığı saatte Link/USD paritesi 3.8 doların etrafında konsolide oluyor.

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Link/USD paritesi

Link/USD paritesi Salı gününü 3.8 doların üstünde kapattı. 

Chainlink fiyat grafiği ve analizi

Bugünkü haberimizde Michael Fasogbon’un Chainlink teknik analizine göz atıyoruz. Fasogbon’a göre Chainlink için kritik değerler şu şekilde oluşuyor:

Direnç seviyeleri: $4.3, $4.5 ve $4.9

Destek seviyeleri: $3.3, $3, $2.52

Chainlink teknik analizi, Chainlink fiyat grafiği ve Link/USD paritesi

Chainlink fiyatları Mart ayının ortasından beri devam eden yükselen koridorun dışına çıkmaya başladı. Bu açıdan değerlendirildiğinde Fasogbon’a göre Link fiyatlarında yükselen trend değişim gösterebilir. Ancak uzun vadeli trendin negatife dönüşeceğini iddia etmek için henüz erken. Chainlink’in hala 3.8 dolar civarında bulunması, yeni bir 4 dolarlık direnç testi ihtimalini güçlü biçimde masada tutuyor.

Bu arada Glassnode, Chainlink ile ilgili önemli bir veriyi paylaştı. Bu veriye göre kripto para borsaları cüzdanlarından tutulan Link miktarı azalıyor. Borsalarda tutulan Chainlink bakiyenin azalması, Link fiyatları için iyiye yorumlanabilir. Zira borsadaki coinler her zaman satışa hazır bekliyor.

Chainlink işlem hacmi

Kaynak

24.05.2020 (Pazar) tarihli Chainlink teknik analizi

Chainlink Mayıs ayında 3’üncü kez 4 doların üstüne çıktı ama 4 doların üstünde tutunmada başarılı olamıyor.  20 Mayıs’ta Chainlink tam 4 doların üstüne çıkmıştı ki Satoshi Nakamoto ile bağlantılı olduğu iddia edilen adresten 50 BTC’lik bir transferin gerçekleşti. Bu olayın ardından Bitcoin fiyatlarındaki düzeltme ile beraber Chainlink de 4 doların altına geriledi.

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Bitcoin’in bugün 9 bin dolar ve altına gerilemesi ile Chainlink de tekrardan 4 doların altına geriledi. Aşağıdaki grafikte Chainlink’in Mayıs ayındaki performansını görüyoruz. Kısaca Chainlink’in Mayıs ayındaki talihsizliği Bitcoin’deki düzeltmeden hemen önce pump yapması oldu.

Chainlink teknik analizi, Chainlink fiyat grafiği ve Link/USD paritesi

BTC/USD ve LINK/USD pariteleri arasına güçlü bir ilişki olmasına rağmen uzun vadede Chainlink, Mart ayından beri Bitcoin karşısında da değer kazanıyor.  

Chainlink teknik analizi, Chainlink fiyat grafiği ve Link/BTC paritesi

Link/USD paritesi

Link/USD paritesi Pazar gününü 3.8 dolar civarında kapattı. 

Chainlink fiyat grafiği ve analizi

Bugün Rakesh Upadhyay’ın Chainlink teknik analizini görüyoruz. RSI değerlerin hafif bir negatif eğilime rağmen yatay bir seyir gözleniyor. Bu yatay seyir Chainlink için arz ve talep değerlerinin kısmi bir denge oluşturduğunu gösteriyor. Chainlink’in Mayıs ayında Nisan ayına nazaran nispi bir istikrar kazandığını görüyoruz.

Chainlink teknik analizi, Chainlink fiyat grafiği ve Link/USD paritesiLink fiyatları Mayıs ayında oluşan destek trend çizgisinin üzerinde hareketini devam ettiriyor.

20.05.2020 (Çarşamba) tarihli Chainlink teknik analizi

Chainlink tekrardan 4 doların üstünde. Eğer Link, 4 doların üstünde tutunmayı başarırsa Chainlink yatırımcılarını yeni bir ATH  bekliyor olabilir.

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Chainlink içinde bulunduğumuz ay içerisinde bugün 2’inci kez 4 doların üstüne çıktı. En son 9 Mayıs’ta 4 doların üstüne çıkmıştı. Bu tarihte Bitcoin fiyatlarında yaşanan güçlü düzeltme Link fiyatlarını da olumsuz etkiledi ve çok kısa 4 doların üstünde kaldı. Chainlink’in bugünkü performansı kaderini etkileyecek gibi.

Chainlink fiyat grafiği ve analizi

Bugün Ali Martinez’in Chainlink teknik analizi ve Chainlink fiyat grafiğine göz atıyoruz. Link 0.236’lık Fib direncini kırmış gözüküyor. Eğer bu direnç seviyesinin üstünde tutunabilirse Link/USD paritesinin karşılaşağı bir sonraki direnç seviyesi 5 dolara denk geliyor.

Chainlink teknik analizi, Chainlink fiyat grafiği ve Link/USD paritesi

Link’te güçlü alım sinyallerini yansıtan önemli bir teknik değişimi ise 50 ve 100 dönemlik hareketli ortalama (MA) seviyelerinde görüyoruz. 50 MA, birkaç gün öncesinde 100 MA’yı keserek üste çıktı.

Günlük fiyatlarda bu değişimi Chainlink fiyatlarında en son Kasım 2019 ve Şubat 2020 tarihlerinde görmüştük. Bu dönemde Chainlink sırasıyla %25 ve %60’lık prim artışı yaşadı.  

Chainlink teknik analizi, Chainlink fiyat grafiği ve Link/USD paritesi

Şimdi de benzer performansı Chainlink’te görebiliriz.

Link golden cross’undan sonra olumlu diğer gelişmeyi ise aşağıda MACD değerlerinde görüyoruz. MADC, değerleri de Chainlink fiyatlarının 4 doların üstüne çıkmasının ardından MACD eğimi negatiften pozitife değişim gösteriyor.

Chainlink teknik analizi, Chainlink fiyat grafiği ve Link/USD paritesi

Ancak yazının kaleme alındığı saatte piyasalarda kısmi bir düzeltme yaşanıyor. Buna rağmen Link, 4 doların üstünde tutunabiliyor. 

Kaynak

19.05.2020 (Salı) tarihli Chainlink teknik analizi

Chainlink oracle hizmetleri sayesinde reel ekonomideki verileri blockchain sistemine aktarabiliyor. Chainlink’in bu hizmeti reel ekonomiden birçok şirketin ilgisini çekmeye başladı. En son Güney Kore merkezli sosyal medya aracı Kakao, Klaynt blockchain’i için Chainlink’ten destek alacağını duyurdu.

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Bu tür gelişmeler kısa vadede olmasa da uzun vadede Chainlink fiyatlarına olumlu yansıyacaktır.

Chainlink fiyat grafiği ve analizi

Bugün Chayanika Deka’nın Chainlink teknik analizi ve Chainlink fiyat grafiğine bakıyoruz. Chainlink 18 Mayıs’ta (dün) 3.94 doları gördükten sonra düzeltme yaşayarak 3.61 dolara kadar geriledi. Neyse ki gelen tepki alımları fiyatları tekrardan 3.80 dolara taşıdı.

Lütfen Bkz: Haftanın önemli Ethereum haberleri: Ethereum tahminleri ve Ethereum haber sayfası

Deka, parabolik SAR noktalarından hareketle Chainlink fiyatlarını analiz ediyor. Parabolik SAR analizine göre noktalar fiyatların altına oluşuyorsa fiyatlarda değer artışı bekleniyor. Tersine noktalar fiyatların üstünde beliriyorsa bu durumda fiyatlarda bir düşüş bekleniyor. Aşağıdaki Chainlink grafiğinde SAR noktalarının Chainlink fiyatlarının üstünde oluştuğu gözleniyor. Yani Deka, fiyatlarda bir düşüş beklentisinde.

Chainlink teknik analizi, Chainlink fiyat grafiği ve Link/USD paritesi

Awesome Osilatöründen de düşüş trendi sinyalleri geliyor.

Kaynak

17.05.2020 (Pazar) tarihli Chainlink teknik analizi

Chainlink’te yazının kaleme alındığı saatte %2’nin üzerinde değer artışı yaşanıyor. Bu sayede Link fiyatları tekrardan 3.8 bandına çıktı.

Link ve ADA son haftalarda gösterdikleri performansa göre CoinMarketCap sıralamasında sürekli yer değiştiriyor. Chainlink piyasa değerini 1.332 milyar dolara çıkardı. 

Yakın zamanda Coinbase Pro’da listelenmeye başlayan Chainlink, Coinbase Pro’da listelenen 17 şanslı kripto para arasına girdi. CoinMarketCap’te binlerce kripto para olmasına rağmen Coinbase’de sadece 18 kripto para listeleniyor. Chainlink’in Coinbase Pro’daki işlem hacmi bugün 6 milyon doların üstünde.

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Coinbase Pro, regüle edilmiş bir borsa  ve birçok derecelendirme kuruluşu tarafından en güvenilir borsa seçildi. Bu nedenle birçok kripto para, Coinbase Pro’da listelenmek istiyor ve bu bir prestij meselesi haline geldi. Tron’un CEO’su Justin Sun, 2019 3’üncü çeyreğinde ilk hedeflerinin Coinbase Pro’da listelenmek olduğunu belirtmesine rağmen hala Coinbase’de listelenmiyor.  Ayrıca CoinMarketCap sıralamasında Chainlink’e göre üst sıralarda olan Bitcoin SV ve BNB de Coinbase Pro’da listelenmiyor.

Şimdilik Coinbase Pro’da listelenmenin fiyatlar üzerinde kısa vadede olmasa bile uzun vadede olumlu sonuçları olacaktır.

Link/USD paritesi

Chainlink Pazar gününü 3.75 doların üstünde kapattı.

Chainlink fiyat grafiği ve analizi

Chainlink, tüm zamanların rekorunu 13 Mart krizinin hemen öncesinde yaşamıştı ve 4.95 dolara kadar değerini arttırdı. 13 Mart’taki krizden Nisan ayına kadar ciddi bir fiyat artışı yaşayan Link fiyatlarında Mayıs ayından itibaren bir durağanlık gözleniyor.

Lütfen Bkz: Kaldıraçlı işlemler rehberi: Bitcoin short ve long nedir? Margin işlemler nasıl açılır? Detaylı anlatım

Sapan değerleri ihmal ettiğimizde Link/USD paritesinin 3.57-3.92 koridoru içerisinde dalgalandığını görüyoruz. Bu koridorun üst ve alt sınırları, Link için direnç ve destek seviyelerini belirliyor. Bollinger Band’larındaki kritik değerlerle grafikteki koridorun sınırları bu konuda kesişiyor.

Dünkü haberimizde Yaz Sheikh’in Chainlink teknik analizini paylaşmıştık. Sheikh, ChainLink desteği olarak 3.47 doları işaret ediyor.

Chainlink teknik analizi, Chainlink fiyat grafiği ve Link/USD paritesi

Mayıs ayındaki durağanlığın etkisi ile MACD değerlerinin eğiminin yumuşak bir geçiş göstererek negatife döndüğü gözleniyor.

16.05.2020 (Cumartesi) tarihli Chainlink teknik analizi

Kısa dönemli Chainlink hareketlerine baktığımızda Link’in 11 Mayıs’tan beri 3.58-3.83 dolar aralığında oluşan koridor içerisinde dalgalandığını görüyoruz. 15 Mayıs’ta kısa süreliğine 3.83 dolarlık direnç seviyesini aşarak bir ara 4 dolara kadar yükseldi. Ancak Link, yeteri kadar alım desteği elde edemiyor. Aşağıda Link/USD paritesindeki 4 saatlik değişimi görüyoruz.

Chainlink teknik analizi, Chainlink fiyat grafiği ve Link/USD paritesi

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Link/USD paritesi

Link/USD paritesi Cumartesi gününü 3.75 doların üstünde kapattı.

Chainlink fiyat grafiği ve analizi

Aşağıda Yaz Sheikh’in Chainlink teknik analizi ve Chainlink fiyat grafiği veriliyor. Uzun vadeli perspektifte 4.05 (1.272 Fib değeri) ve 3.46 (0.382 Fib değeri) dolar seviyeleri Link için kritik değerleri veriyor. Yani uzun vadeli direnç seviyesi 4.05 dolar ve destek seviyesi ise 3.46 dolar.

Chainlink teknik analizi, Chainlink fiyat grafiği ve Link/USD paritesiFiyatlar 4.05’i geçerse ChainLink’te 13 Mart’tan beri devam eden boğa yürüyüşü kaldığı yerden devam edebilir. Bu durumda sırasıyla karşılaşacağımız direnç seviyeleri $4.22, $4.34 ve 1.618 Fib değerine denk gelen $4.54 seviyesi olacaktır.

Lütfen Bkz: Kaldıraçlı işlemler rehberi: Bitcoin short ve long nedir? Margin işlemler nasıl açılır? Detaylı anlatım

Aksi durumda $3.46’lık destek seviyesini kaybedilirse fiyatların 200 dönemlik üssel hareketli ortalamaya (200 EMA) kadar yani $2.90’a kadar düşme olasılığı ortaya çıkacaktır.

Aşağıdaki grafikte ise Link/BTC paritesindeki değişimi görüyoruz. Nisan ayının ortalarına kadar Link, Bitcoin karşısında ciddi değer kazanıyordu. Ancak bu tarihten sonra kazınımlarının bir kısmını kaybetti. Link/BTC paritesinin 0.00037 BTC’ye kadar gerime ihtimali var.

Chainlink teknik analizi, Chainlink fiyat grafiği ve Link/USD paritesiKaynak

13.05.2020 (Çarşamba) tarihli Chainlink teknik analizi

2020 yılı içerisinde neredeyse %200’lük değer artışı yaşan Chainlink, 13 Mart’taki krizde 1.5 dolara kadar geriledi. Ancak bu tarihten sonra Mayıs ayına kadar fiyatlarda düzenli bir artış yaşandı. Mayıs ayında Link/USD paritesi aşırı dalgalı seyrediyor.

Chainlink teknik analizi, Chainlink fiyat grafiği ve Link/USD paritesiLütfen Bkz: Kaldıraçlı işlemler rehberi: Bitcoin short ve long nedir? Margin işlemler nasıl açılır? Detaylı anlatım

Chainlink fiyat grafiği ve analizi

Pazartesi günü 3.41 dolara kadar gerileyen ChainLink fiyatları tekrardan 3.7 doların üstüne çıktı. Bugünkü haberimizde Hollandalı ünlü analist Michael van de Poppe’nin Chainlink teknik analizi ve Chainlik fiyat grafiğine yer veriyoruz.

Chainlink teknik analizi, Chainlink fiyat grafiği ve Link/USD paritesi

Poppe, bir sonraki alım baskısı ile Chainlink’in kolaylıkla 4.6-4.8 dolar aralığına kadar yükselebileceğine inanıyor. Poppe, bunun için Link fiyatlarının 3.4 destek seviyesinin üstünde tutunmasını şart koşuyor.

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

IOMAP modeline göre kısa vadede Chainlink için 3.4 dolar seviyesinde destek oluşurken 3.78 dolayında direnç oluşuyor. 4,230’den fazla adres 17.3 milyondan fazla 3.45 dolardan Link tutuyor.

Chainlink teknik analizi, Chainlink fiyat grafiği ve Link/USD paritesiKaynak

11.05.2020 (Pazartesi) tarihli Chainlink teknik analizi

Chainlink 9 Mayıs’ta güzel bir hamle göstererek 4.2 dolar seviyesine kadar yükselmişti. Ancak Bitcoin ve kripto para piyasalarında yaşanan düzeltmenin etkisi ile Chainlink fiyatlarında da ciddi bir değer kaybı yaşandı. Yazının kaleme alındığı saatte Chainlink, 3.7 doların üstüne çıkmaya çalışıyor.

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Link/USD paritesi

Pazartesi gününü oldukça dalgalı geçiren Link, 3.41 dolara kadar geriledi.

Chainlink fiyat grafiği ve analizi

Bugünkü haberimizde Michael Fasogbon’un Chainlink teknik analizi ve Chainlik fiyat grafiğine yer veriyoruz. Fasogbon, uzun vadeli kritik destek ve direnç seviyelerini şu şekilde belirtiyor:

Kritik direnç seviyeleri: $4, $4.26, $4.5

Kritik destek seviyeleri: $3.47, $3, $2.63

Lütfen Bkz: Haftanın önemli Ethereum haberleri: Ethereum tahminleri ve Ethereum haber sayfası

Çoğu kripto paralar önemli destek seviyelerini yitirmesine rağmen Chainlink 3.47 doların üstünde tutunuyor. Aşağıda günlük Link fiyatlarındaki değişimi görüyoruz. Link/USD paritesi Mart ayından beri devam eden uzun vadeli yükselen koridorun içerisinde dalgalanmaya devam ediyor. Fiyatlar orta vadede karar aşamasında ve yönüne kara verecek. Fiyatlarda düzeltme devam eder ve Link 3.47’lik desteği kaybederse kısa sürede 3 dolara kadar gerileyebilir.

Chainlink teknik analizi, Chainlink fiyat grafiği ve Link/USD paritesi

Yukarıda fiyatların karar aşamasında olduğu belirtildi. Boğalar Chainlink ile devam derse bu durumda ciddi pump’lar üst üste gelebilir. Zira 9 Mayıs’ta bunun bir örneğini gördük.

Aşağıdaki grafikte ise Chainlink/BTC paritesindeki değişimi görüyoruz.

Chainlink teknik analizi, Chainlink fiyat grafiği ve Link/BTC paritesi

Link, Eylül 2019’dan beri Bitcoin karşısında değer kazanıyor. Chainlink, Bitcoin karşısında yeni bir rally’ye hazırlanıyor ve kısa sürede 45000 SAT değerine ulaşabilir.

Kaynak

10.05.2020 (Pazar) tarihli Chainlink teknik analizi

Bitcoin ve altcoinlerde ciddi bir düzeltme yaşanıyor ve bu düzeltmeden Chainlink de üstüne düşeni aldı. Dün 4.2 dolara kadar çıkan Link fiyatları, bugün 3.57 dolara kadar geriledi. Yazının kaleme alındığı saatte ise Link, 3.75-3.80 dolar bandında konsolide oluyor.

Aslında Bitcoin’de ve kripto para piyasalarında bugün yaşanan düzeltmede Chainlink için pek değişen bir şey olmadı ve fiyatlar Cuma günü seviyesine geri döndü. İlginç olan şu ki piyasadaki düzeltmenin ardından Chainlink, CoinMarketCap sıralamasında 11’inci sıraya yükseldi. Çünkü 11’incilik tahtının eski sahibi Stellar’daki düzeltme daha şiddetli.

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Chainlink’in Bitcoin karşısında son 3 dündür değer kazanması ise dikkatlerden kaçmıyor. Aşağıda LINK/BTC paritesindeki değişimi görüyoruz.

Chainlink teknik analizi, Chainlink fiyat grafiği ve Link/BTC paritesi

Link/USD paritesi

Chainlink geçen haftayı 3.7 doların altında kapattı.

Chainlink fiyat grafiği ve analizi

Aşağıda Crypto Patel’in LINK/BTC paritesinden hareketle gerçekleştirdiği Chainlink teknik analizi veriliyor. Crypto Patel haftalık LINK/BTC paritesindeki değişimi veriyor. Chainlink, Mayıs 2019’dan beri yükselen koridor içerisinde Bitcoin karşısında sürekli değer kazanıyor.

Chainlink teknik analizi, Chainlink fiyat grafiği ve Link/USD paritesi

Crypto Patel analizine göre Chainlink Haziran ayı içerisinde 0.0007 BTC seviyesine kadar yükseliyor. Bu seviye bugünkü BTC/USD paritesine göre 6.12 dolara denk geliyor.

Lütfen Bkz: Haftanın önemli Ethereum haberleri: Ethereum tahminleri ve Ethereum haber sayfası

Kısaca Link, dolar karşısında değer kaybederken Bitcoin karşısında güçleniyor.

Kaynak

İlgili Haberler

Bitcoin ile blockchain aynı şey mi? Aralarındaki fark ne? TAKİP ET

20 yıl sonra BTC neye benzeyecek? (2. Bölüm) Kendine sigortalı bir iş bul!!! TAKİP ET

Huobi Türkiye TRON Kurucusu ve CEO’su Justin Sun’ı 3.000 JST (JUST) ödüllü bir soru cevap oturumunda ağırlıyor TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası

bitcoin
Bitcoin (BTC) 78,980.53 4.69%
ethereum
Ethereum (ETH) 2,591.54 8.52%
tether
Tether (USDT) 7.56 0.11%
ripple
XRP (XRP) 1.75 6.07%
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) 1,612.24 6.19%
bitcoin-cash-sv
Bitcoin SV (BSV) 1,099.47 5.63%
litecoin
Litecoin (LTC) 328.83 7.70%
eos
EOS (EOS) 19.12 5.63%
binancecoin
Binance Coin (BNB) 177.60 11.80%
tezos
Tezos (XTZ) 15.27 10.40%
cardano
Cardano (ADA) 0.610828 9.83%
chainlink
Chainlink (LINK) 66.73 9.34%
stellar
Stellar (XLM) 0.536462 8.21%
monero
Monero (XMR) 679.12 3.71%
tron
TRON (TRX) 0.190668 8.18%
ethereum-classic
Ethereum Classic (ETC) 36.58 5.55%
neo
NEO (NEO) 151.75 17.16%
dash
Dash (DASH) 513.68 4.99%
iota
IOTA (MIOTA) 1.84 9.15%
zcash
Zcash (ZEC) 400.25 8.18%
nem
NEM (XEM) 0.812772 6.56%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 0.019710 6.55%
ontology
Ontology (ONT) 4.85 11.50%
basic-attention-token
Basic Attention Token (BAT) 1.64 9.07%
maker
Maker (MKR) 3,460.13 5.70%
digibyte
DigiByte (DGB) 0.199926 12.76%
vechain
VeChain (VET) 0.095806 13.29%
0x
0x (ZRX) 2.78 8.58%
lisk
Lisk (LSK) 9.14 9.84%
icon
ICON (ICX) 3.12 9.59%
qtum
Qtum (QTUM) 17.23 11.42%
augur
Augur (REP) 101.57 7.93%
ravencoin
Ravencoin (RVN) 0.108072 8.65%
zilliqa
Zilliqa (ZIL) 0.106259 11.76%
hive
Hive (HIVE) 1.25 5.70%
holotoken
Holo (HOT) 0.003907 13.80%
verge
Verge (XVG) 0.030691 13.26%
power-ledger
Power Ledger (POWR) 0.615340 9.62%