CoinAjans.com
Altcoin Teknik Analiz

Güncel Enjin rehberi: ENJ Coin nedir, geleceği var mı? TAKİP ET

Altcoin Teknik Analizleri coinajans.com

Enjin Coin (ENJ coin) nedir? Enjin blockchain ağı dijital oyunların ötesinde finansal çözüm önerileri de getiriyor. Para ve veri transferlerinde hızlı ve güvenli bir alt yapı hizmeti sunuyor.


Enjin Coin  (ENJ coin) nedir?

 

enjin-coin-nedir-enj-coin-nedirENJIN Coin’de, 2019 yılı içerisinde heyecan verici değer artışları yaşadı. 24 Şubat 2019’da 3,6 cent’ten işlem gören ENJ coin, iki hafta içerisinde değerini yüzde 600’a yakın arttırarak 25 cent’e kadar yükseldi. Proje ilk 50’e girdi.

Enjin Coin yazının güncellendiği 23 Ocak 2020 tarihinde CoinMarketCap verilerine göre 8,6 cent’ten işlem görüyor. Sıralamada ise 68’inci sırada.

koinmedya_brave

2009 yılında kurulan Enjin, ilk arzını 2017 yılında gerçekleştirdi. Bir oyun platformu olarak kurulan Enjin kısa sürede 20 milyonun üstünde kullanıcı sayısına ulaştı. Enjin’in sahip olduğu blockchain ağı kripto varlıkların ticaretine, birikimine, yönetimine ve değişimine izin vermektedir. Enjn platformu üzerinde dijital oyun oynayıcıları aynı zamanda para da kazanabiliyor.

İlginizi çekebilir: Güncel Bitcoin ve Kripto Para Analiz Rehberi / Uzmanların Strateji ve Taktikleri: Nasıl yatırım yapılır, ne zaman alınır, ne zaman satılır?

 

Samsung Galaxy S10 Enjin Coin ‘i destekliyor

2019 yılında Enjin coin için en önemli gelişme hiç şüphesiz Güney Koreli çok uluslu şirketler grubu Samsung’un Enjin’i desteklemesi oldu. Samsung, Galaxy S10 akıllı telefonunu, kripto para birimleri için soğuk ve sıcak cüzdan özelliği ekleyerek piyasaya sürdü.

Cüzdan özellikleri ile ilgili detayları, sürüm sırasında belirtilmedi. Ama platformda Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ejin (ENJ) gib kripto para birimlerinin yanı sıra Comee olarak bilinen blockchain tabanlı bir sosyal medya platformunun destekleneceği biliniyor. Bu haberin arsından Enjin Coin bir gecede % 85 civarında prim yaptı.

Enjin fiyatı, Samsung Galaxy S10’a desteklendiğinin duyulmasından bu yana katlanarak arttı. Enjin Coin, Samsung haberinden önce 1000 Satoshi’de işlem görürken, 5050 Satoshi’ye çıktı. 23 Ocak 2020 tarihinde ise ENJ, 1039 Satoshi’den işlem görüyor.

Enjin ayrıca Unity için blockchain yazılım geliştirme kitinin (SDK) testnet versiyonunun lansmanını yaptığını duyurdu. Şirkete göre, Unity Technologies ile yapılan ortaklığın ardından Enjin’in bu ayın sonunda Oyun Geliştiricileri Konferansında testnetin tanıtımını yapması bekleniyor.

Unity dünyanın en önemli oyun geliştirme platformudur. Enjin’in piyasaya sunduğu SDK kiti hala beta aşamasında ve bu da Enjin Coin’e uzun vadede muazzam bir kitlesel kabul sağlayabilir.

ENJ Coin için önemli istatistikler

Enjin, en yüksek değerini 7 Ocak 2018’de 49,3 cent’e çıkarak yaşadı ve 9 Mart 2019’da ise 25 cent’e çıkarak ikinci bir zirve değerini gördü. Ancak 9 Mart 2019 tarihi Bitcoin cinsinden ENJ Coin’in 6 bin Satoshi ile ulaştığı en yüksek değerdi.

Toplam Enjin arzı: 1 milyar

Piyasada işlem gören koin miktarı: 799 milyon

Enjin Coin’in yaklaşık yüzde 80’i piyasaya sürülmüş durumda. Bu oran ile ENJ, Ripple ve Stellar gibi kripto paralara göre daha iyi konumda.

En yüksek ENJ coin değeri (ATH): 0,49 dolar, 7 Ocak 2018.

Son 90 günde en yüksek değer: 10 cent

Son 90 günde en düşük değer: 4,7 cent

Aşağıdaki grafikte Enjin coin fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Lütfen Bkz: Güncel Chainlink  (LINK) rehberi: Link coin nedir?

ENJ Coin için 2019 yılında yaşanan en önemli gelişme Enjin’in ABD merkezli Binance.US’da listelenmesi oldu. Enjin, CoinMarketCap’te 68’inci sırada listelenmesine rağmen Binance.US’da listelenen 26 kripto paradan birisi.

Enjin coin nasıl çalışır?

Enjin, oyun dünyasında oldukça yaygın kullanılan Minecraft topluluğunu kendisine hedef olarak alıyor. Topluluk için bir web sitesi oluşturucu özelliği sunuyor ve yerleşik bağış sistemi, çeşitli oyuncular grubu için fon sunucuları yardımcı olacaktır. Bu web sitesi oluşturucusunun tüm CMS’si, oldukça ilginç olan Minecraft meraklılarına göre özel olarak uyarlanmıştır.

Ayrıca başka bir oyunda bir lonca için bir web sitesi oluşturmak, bunu kullanıcının aklınızda tutmak da mümkündür. Minecraft’a birkaç kez, Enjin’in sitesinde değinilirken, World of Warcraft, Star Citizen ve Final Fantasy guild’leri için kolayca kullanılabilir. Birtakım şeyleri bir adım ileriye götürmek isteyenler için, Enjin’in ekosistemi de bir klan web sitesi barındırma hizmeti sunuyor. Bu hem dostça hem de çok sayıda heyecan verici fırsatlar sunan eSportlar için de geçerlidir.

Proje, oyun dünyasında oldukça popüler hale geldi. Web sitesinde, bu platformun üzerine kurulmuş herhangi bir sitenin anında 19 milyondan fazla oyuncunun oyuna çekileceğini iddia ediliyor. Bu platform 300 bini aşkın oyun üyeye sahip bu Enjin coin’in kolaylıkla adaptasyon gösterebileceğine işaret ediyor.

Güncel ENJ coin grafiği

Paylaşım için teşekkürler

Paylaşımlarınız bize güç veriyor…

İlgili Haberler

Güncel WazirX WRX coin rehberi: WazirX coin yorum – haber ve fiyat tahmini TAKİP ET

Ripple fiyatı yükselişe kaldığı yerden devam edebilir!

Coin Ajans

2000 dolarlık şok düşüşten sonra Bitcoin geri dönmeye hazırlanıyor! TAKİP ET

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası