CoinAjans.com
Cardano Haberleri

Güncel Ethereum (ETH) Teknik Analizi, ETH Dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği TAKİP ET

cardano haberleri coinajans

Kripto para piyasalarının en popüler altcoinlerinden Ether için güncel Ethereum teknik analizi, ETH/USD paritesi ve Ethereum fiyat grafiği için lütfen haberimizin içeriğine bakınız.


30.05.2020 (Cumartesi) tarihli Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Etheruem yakaladığı alım baskısını 4’üncü gün de devam ettiriyor. 26 Mayıs (Salı) günü 196 dolara kadar gerileyen fiyatlarda %20’nin üstünde değer artışı yaşanıyor. ETH/USD paritesi gün içerisinde 240 doları gördü. Analist Wüsten’in iddiasına göre Ethereum konjonktürel olarak devam eden kış döneminin sonuna geldi ve ETH/USD paritesindeki değer artışı devam edecek.

Lütfen Bkz: Haftanın önemli Ethereum haberleri: Ethereum tahminleri ve Ethereum haber sayfası

 Ethereum (ETH) Teknik AnaliziETH/USD Paritesi

Aşağıda güncel ETH/USD paritesi ve canlı Ethereum fiyat grafiği veriliyor.

koinmedya_brave

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Bugün Eren Sengezer’in Ethereum teknik analizi ve fiyat grafiğine yer veriyoruz. Mayıs ayının ilk haftalarından dar bir alanda dalgalandırmasını sürdüren Ethereum, 8 Mart tarihindeki değerine ulaştı ve tamamen Korona Salgını öncesi dönemine geri döndü.

 Ethereum (ETH) Teknik AnaliziTeknik anlamda RSI değerlerine baktığımızda 70’e yani trend değişim bölgesine yaklaştığını görüyoruz. Ethereum güç toplamak için kısa vadede bir düzeltme yaşayabilir. Bu momentin etkisi ile 250-252 dolar arasında oluşan direnci test edebilir.

250 dolar seviyesi psikolojik bir sınır oluşturuyor. Bu direncin aşılmasıyla güçlü bir Ethereum boğa koşusu başlayabilir. Ethereum’daki güçlü bir alım baskısı altcoinlerin de canlanmasına neden olacaktır.

koinmedya_brave

Kaynak

29.05.2020 (Cuma) tarihli Ethereum teknik analizi

Dünkü analizde Ethereum’da fiyatlar hariç birçok gösterge boğa sezonunda olduğundan ve Mayıs ayında Ethereum fiyatlarının ciddi bir performans gösteremediğinden bahsetmiştik. Ayın bitimine birkaç gün kala Ethereum güçlü bir ivme ile 220 doların üstüne çıktı. Ethereum hem dolar karşısında hem de Bitcoin karşısında değer kazanıyor.

Ethereum’un gösterdiği bu hamle Bitcoin hakimiyet oranında aşağıdaki ilginç görüntünün oluşmasına neden oldu.

Lütfen Bkz: Haftanın önemli Ethereum haberleri: Ethereum tahminleri ve Ethereum haber sayfası

Bir ara Bitcoin hakimiyet oranlarının %70’lere dayandığını görüyoruz. Sonrasında %66’nın altına geriliyor.

Ethereum

Ethereum 220 doların üstünde tutunabilirse önümüzdeki günlerde 250 dolarlık direnci tartışıyor olabiliriz.

ETH/USD Paritesi

Ethereum Cuma gününü 230 doların üstünde kapattı.

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Bugün Yaz Sheikh’in Ethereum teknik analizi ve Ethereum fiyat grafiğine göz atıyoruz. ETH/USD paritesi alçalan üçgen formunu üsten kırarak durağanlıktan yükselen trende geçiş gösterdi.

Ethereum fiyatlarının teknik anlamda karşılaşacağı ilk direnç seviyesinin 225 dolar olduğunu görüyoruz. Sonrasında ise 230 dolara denk gelen 1.414 Fib değerlerinde bir direnç hattı göze çarpıyor. RSI değerleri ise aşırı alım bölgesine giriyor.

Ethereum teknik analiziETH/BTC paritesi ise yazının kaleme alındığı saatte 0.02330 BTC seviyesinde. Ethereum Bitcoin karşısında Mayıs ayının ortasından beri yakaladığı ivmeyi devam ettiriyor.

eth/btc paritesi

Sheikh, ETH/BTC paritesinin kolayca 0.025 BTC’ye kadar hızlıca çıkabileceğini düşünüyor.

Kaynak

28.05.2020 (Perşembe) tarihli Ethereum teknik analizi

Mayıs ayını bitirmek üzereyiz ve içinde bulunduğumuz ayda Ethereum’dan Nisan ayındaki gibi bir performans göremedik. Ethereum genel olarak Mayıs ayını durağan geçirdi ve fiyatlar çoğunlukla 200-210 dolar koridoru içerisinde dalgalandı.

Ethereum’da fiyatlar hariç birçok gösterge boğa sezonunda. Bazı analistler bu göstergelerden hareketle Ethereum fiyatlarının değerinin altında olduğunu düşünüyor. Aşağıda Ethereum performansını yansıtan 4 farklı gösterge görüyoruz: Ethereum Gelişim Aktivitesi (Development Activity), Ethereum Gaz Kullanımı (Gas Used), Ethereum yaşa göre yatırım (Mean Dollar Invested Age) ve Madenci Hesapları (Miners Balance).

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Ancak bu göstergelerdeki olumlu atmosfer henüz fiyatlara yansımış değil.

ETH/USD Paritesi

ETH/USD paritesi Perşembe gününü 210 doların üstünde kapattı. 

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Aşağıda Aayush Jindal’ın Ethereum teknik analizi ve saatlik Ethereum fiyat grafiğini veriyoruz. Ethereum 100 saatlik hareketli ortalama (MA) seviyesine denk gelen 205 dolarlık direnç seviyesini kırarak pozitif yönde sinyaller veriyor. ETH/USD paritesi kısa sürede 210 doları tekrardan test edebilir.

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesiEthereum 196 doları gördükten sonra 10 dolarlık değer artışı ile 206 dolara kadar çıktı. Jindal’a göre Ethereum 210 direncini test etmeden önce 200 dolara kadar bir düzeltme yaşayarak moment toplayacak ve 210 dolarlı test edecek.

Ether, %23.6’lık Fib değerlerine denk gelen 209-210 dolar seviyesinde beliren direnç bölgesini kırarsa uzun vadeli yeni bir yükseliş trendi başlayabilir. Aksi taktirde Mayıs ayını Ethereum durağan biçimde geçirmiş olacak.

Saatlik MACD verileri pozitif eğimini kaybederek yatay seyirde hareket etmeye başladı.

Kaynak

Geçmiş tarihli Ethereum teknik analizi ve Ethereum fiyat grafiği

27.05.2020 (Çarşamba) tarihli Ethereum teknik analizi

Gün içerisinde 200 doların altına gerileyen Ethereum, tepki alımları sayesinde tekrardan 200 doların üstüne çıktı. Benzer şekilde Bitcoin’in de tekrardan 9 bin doların üstüne çıktığını görüyoruz.

Bugün Ethereum fiyatlarını olumlu etkileyebilecek önemli haber Binance borsasından geldi. Binance, Ethereum için opsiyon işlemleri sunmaya başlıyor. İçinde bulunduğumuz ay içerisinde ABD merkezli EriX borsası da Ethereum future işlemleri sunmaya başlayacağını duyurdu. Opsiyon işlemleri ile ilgili aşağıdaki haber linkine göz atabilirsiniz. 

Lütfen Bkz: Binance opsiyon işlemleri 2 kripto para ile başlıyor

ETH/USD Paritesi

Çarşamba gününü Ethereum 200 doların üstünde kapattı.

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Bugünkü haberimizde Yaz Sheikh’in Ethereum teknik analizi ve Ethereum fiyat grafiğine göz atacağız. Sheikh’e göre kritik Ethereum değerleri şu şekilde:

Ethereum destek seviyeleri: $200, $187, $180

Ethereum direnç seviyeleri: $215, $220, $225

Aşağıda ETH/USD paritesindeki günlük değişimi görüyoruz. Fiyatlarda alçalan üçgen formu oluşmaya başladı. Eğer fiyatlar 215 dolara ulaşarak üçgeni üst sınırdan kırarsa 250 dolara giden yolun kapıları açılabilir ve potansiyel bir rally başlayabilir.

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesiKısa dönemde fiyatlar 215 (1.272 Fib değeri) dolarlık direnç seviyesi ile karşılaşıyor.  

RSI değerleri trend değişimi bölgesi sınırında ve dolayısı ile 215 dolarlık direnç testine yakın zamanda şahit olabiliriz.

Kaynak

26.05.2020 (Salı) tarihli Ethereum teknik analizi

Mayıs ayında ETH/USD paritesinde bir durağanlık gözleniyor. Kripto para piyasalarında düzeltme devam ederken Ethereum 200 dolarlık psikolojik sınırın üstünde tutunmak için mücadele ediyor. Ancak Ethereum, Mayıs ayının ikinci yarısından itibaren Bitcoin karşısında değer kazanıyor.

Lütfen Bkz: Önemli Ethereum haberleri: Ethereum tahminleri ve Ethereum haber sayfası

Ethereum yazının kaleme alındığı saatte 0.0227 BTC’den işlem görüyor. 14 Mayıs’tan günümüze ETH/BTC paritesi 0.0200 BTC’den 0.0228 BTC’ye çıkarak %14 değer kazandı.

Ethereum piyasa hakimiyeti ETH/BTC paritesinde değer artışı sayesinde %9’un üstüne çıktı. Aşağıdaki grafikte Ethereum piyasa hakimiyetindeki değişimi görüyoruz.

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

ETH/USD Paritesi

ETH/USD paritesi Salı günü 197 dolara kadar geriledi.

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Bu haberimizde önemli twitter fenomenlerinin Ethereum teknik analizi ve fiyat grafiklerine göz atıyoruz. Günün en dikkat çeken Ethereum analizini Wolf twitter ismi ile ün yapan analist paylaştı. Aşağıda Wolf’un grafiğini görüyoruz.

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

30 bine yakın takipçisi olan Wolf, Ethereum fiyatlarının 2020’nin sonunda 790 dolara kadar çıkabileceğini iddia ediyor.

Wolf başka bir tweet’inde Ethereum fiyatlarının Eylül ayının sonunda 0.0550BTC’ye (490 dolar) kadar çıkabileceğini ileri sürmüştü.

40 binin üzerinde takipçisi olan ünlü analist Jack Sparrow ise Haziran ayının sonunda Ethereun fiyatlarının 0.0350 BTC’yi (315 dolar) bulacağını iddia ediyor.

Kaynak

25.05.2020 (Pazartesi) tarihli Ethereum teknik analizi

Bitcoin 9 bin dolarlık desteğini kaybetti ama Ethereum 200 dolarlık destek seviyesinin üstünde tutunabiliyor. Piyasadaki düzeltmenin devam etmesi durumunda Ethereum 200 dolarlık desteğini kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya kalacak.

Lütfen Bkz: Önemli Ethereum haberleri: Ethereum tahminleri ve Ethereum haber sayfası

Ethereum dolar karşısında değer kaybetmesine rağmen BTC karşısında değer kazanıyor. Yazının kaleme alındığı saatte ETH/BTC paritesi 0.023 BTC’nin üstüne çıktı.

Aşağıda Tomas Salles’in ETH/BTC teknik analizini görüyoruz.

eth/btc paritesiEthereum, Mayıs ayının ortasından beri Bitcoin karşısında gösterdiği performan sayesinde ETH/BTC paritesi 50 ve 200 MA değerlerinin üstüne çıktı. Benzer şekilde MACD değerlerinde de pozitif bir trend gözleniyor.

ETH/USD Paritesi

ETH/USD paritesi Pazartesi gününü 200 doların üstünde kapattı.

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Aşağıda Ethereum teknik analizi ve Ethereum fiyat grafiğini görüyoruz. Ethereum fiyatları 200 dolarlık psikolojik destek seviyesinin tam sınırında ve bu hattı kaybetme riski var.

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Bollinger Bandları teknik anlamda Ethereum için kritik değerleri 190 ve 220 dolar olarak belirliyor. Buna göre;

Ethereum destek seviyesi: 190 dolar.

Ethereum direnç seviyesi: 220 dolar.

Ethereum fiyatları 50 ve 100 dönemli hareketli ortalama seviyelerinin hala üstünde seyrediyor.

Aşağıdaki grafikte ise MACD ve Stoch osilatöründeki değişimi görüyoruz. MACD eğrisi negatif seyretmeye başladı. Eğer fiyatlar 190 dolara kadar gerilerse MACD değerlerindeki negatif eğimin daha da arttığını göreceğiz.

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Kaynak

24.05.2020 (Pazar) tarihli Ethereum teknik analizi

Öncelikle sizlerin ve ailenizin Ramazan Bayramınızı KoinMedya adına kutlarım.

Ethereum gün içerisinde 205-210 dolar arasında kararsız biçimde dalgalanmasını sürdürüyor. Şimdilik 210 dolarlık direnci kırack momentten yoksun. 

Ethereum, Bitcoin karşısında Mayıs ayının ikinci yarısından itibaren değer kazanıyor. Aşağıdaki grafikte ETH/BTC paritesinin 2020 yılı boyunca yaptığı dip değerleri görüyoruz. Dip değerlerdeki yükseliş, uzun vadede Ehereum’un  Bitcoin karşısında değerlenmeye devam edeceği şeklinde yorumlanabilir.

Lütfen Bkz: Önemli Ethereum haberleri: Ethereum tahminleri ve Ethereum haber sayfası

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/BTC paritesi

ETH/USD Paritesi

Ethereum haftayı 205 doların üstünde kapattı. 

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Bugünkü haberimizde Akash Girimath’ın Ethereum teknik analizi ve Ethereum fiyat grafiğine göz atıyoruz.

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Grafikte Ethereum’un 13 Mart’taki krizin ardından ETH/USD paritesindeki değişimi ve minimum noktaları görüyoruz. ETH/USD paritesindeki dip değerler de ETH/BTC paritesinde olduğu gibi yükselen trend gösteriyor.

Fiyat grafiğinin altında Chaikin Money Flow (CMF) değerlerindeki değişimi görüyoruz. CMF değerleri 0’ın üstünde ve pozitif eğimde yükselişini sürdürüyor. Bu açıdan CMF grafiği Ethereum yatırımcılarına satış sinyali vermiyor.

Bu arada Glassnode, 100 ETH ve fazlasına sahip cüzdan sayısındaki değişimi paylaştı. 100 ETH üzeri bakiyeye sahip Ethereum cüzdanı sayısı, yeni bir rekora imza attı. Bu durum bizlere Ethereum yatırımcılarının Ether biriktirmeye devam ettiklerini gösteriyor.

Ethereum walletKaynak

23.05.2020 (Cumartesi) tarihli Ethereum teknik analizi

Ethereum Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin krizini erken atlattı ve tekrardan 200 doların üstüne çıktı. Bu süreçte Ethereum, Bitcoin karşısında kısmen de olsa güç kazandı. ETH/BTC paritesi 0.0225 BTC’ye yükseldi.

Bitcoin halving’inden sonra kripto para piyasalarını bekleyen en önemli olay Ethereum 2.0 güncellemesi. Messari analisti Ryan Watkins’e göre Ethereum 2.0 Bitcoin halving’inden daha da etkili sonuçlar doğurabilir

Lütfen Bkz: Ethereum 2.0 nedir? Ethereum 2.0 ETH fiyatlarını etkileyecek mi? Ethereum 2 hakkında bilmediklerimiz

ETH/USD Paritesi

Ethereum 200 doların üstünde güçlü biçimde tutunmaya devam ediyor. 

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Aşağıdaki grafikte Ethereum teknik analizi ve Erhereum fiyat grafiğini görüyoruz. Cari fiyatlar 50 ve 100 dönemlik üssel hareketli ortalama seviyelerinin üstünde tutunuyor.

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Grafikte 100 EMA ile Bollinger Bandlarının (BB) alt sınırı 185 dolarda kesişiyor ve 185 dolar civarında güçlü bir destek seviyesi oluşuyor.

Ethereum direnç seviyesi ise BB’nin üst sınırı 220 dolara denk geliyor. ETH, en son 30 Nisan’da 220 doların üstüne çıkabildi. Ethereum, Mayıs ayı boyunca 220 doları test edecek momenti henüz bulamadı.

Aşağıdaki grafikte ise MACD ve Stoch Osilatörünü birlikte görüyoruz.

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

MACD değerleri yaklaşık bir haftadır yatay seyirde devam ediyor. Ethereum fiyatlarında yukarı yada aşağı yönlü kararsızlık MACD değerlerindeki yatay seyirde de gözleniyor.

Stoch değerlerinin aşırı alım bölgesine yakın seyretmesi Ethereum’da boğa alımını geciktiriyor.

Kaynak

21.05.2020 (Perşembe) tarihli Ethereum teknik analizi

Bugün kripto para piyasaları gündemini meşgul eden olay, kayıtlara geçen 50 BTC’lik bir transfer. Bazılarımız 50 BTC’lik transfer gündem olacak kadar yüksek meblağ değil ki diye düşünebilir. Ancak bu transferi gündem yaban transfer edilen miktar değil transferin gerçekleştiği adres: 17XiVVooLcdCUCMf9s4t4jTExacxwFS5uh. Bu adresin Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto’ya ait olduğu düşünülüyor. Bu transferin ardından Bitcoin ve Ethereum fiyatlarında bir düzeltme yaşandı. Bitcoin 9,400 doların altına gerilerken Ethereum da 210 dolarlık desteğini kaybetti. Çünkü Satoshi Nakamoto’ya ait olduğu düşünülen bu adreste 1 milyonun üzerinde BTC olduğu düşünülüyor. Ya bu kadar yüksek bakiye piyasaya dump edilirse ne olacak?

ETH/USD Paritesi

Perşembe günü fiyatlar 192 dolara kadar geriledi.

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Bugün Tomas Salles’in Ethereum teknik analizi ve Ethereum fiyat grafiğine göz atacağız.

Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin’leri piyasaya dump edilmeye başlanırsa karşımıza belirgin iki senaryo çıkabilir:

i- Dijital para yatırımcılarının ilgisi Bitcoin’den Ethereum’a yönelebilir.

ii- Bitcoin ile Ethereum dahil tüm kripto paralar çakılabilir.

Aşağıdaki grafikte ETH/BTC paritesindeki değişimi görüyoruz. Bitcoin karşısında Mayıs ayının ilk yarısında değer kaybeden Ethereum, tekrardan değer kazanmaya başladı. Yazının kaleme alındığı saatte ETH/BTC kuru 0.0022 bandında. ETH/BTC kurunun karşılaşacağı kritik direnç seviyesi 0.0245 BTC. Eğer bu direnç kırılırsa Bitcoin karşısında daha güçlü Ethereum ile karşılaşabiliriz.

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesiAşağıdaki grafikte ise ETH/USD paritesindeki değişimi görüyoruz.

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesiEthereum fiyatları 50, 100 ve 200 dönemlik üssel hareketli ortalama (EMA) seviyelerinin üstünde. Ayrıca 200 dolarlık psikolojik destek seviyesinin de üstünde tutunuyor. Mevcut düzeltme uzun vadeli pozitif trendi henüz değiştirmiş değil.

MACD değerleri yatay hareketine devam ediyor.

Kaynak

20.05.2020 (Çarşamba) tarihli Ethereum teknik analizi

Yatırımcı ve veri bilim uzmanı Osha Jha’ya göre Ethereum DEFI platformlarının sağladığı staking hizmetleri, Ethereum’u fonksiyonel bir değer birikim aracı haline getirebilir. Kripto para yatırımcıları, pasif biçimde tutukları Ethereum ve ERC20 token’larını staking platformlarına yatırarak stake gelirleri (faiz ve hisse gelirleri) elde edebiliyor.  

Lütfen Bkz: Haftanın önemli Ethereum haberleri: Ethereum tahminleri ve Ethereum haber sayfası

DEFI platformlarına depozito edilen Ethereum’un değeri 1 milyar dolara yaklaşıyor. Aşağıdaki grafikte DEFI platformlarına depozito edilen Ethereum miktarındaki değişimi görüyoruz.

ethereum defiERC20 stabil coinlerin toplam işlem hacmi ise Ethereum ile yarışıyor. Aşağıdaki grafikte ise ERC 20 stabil coin işlem hacmi (siyah grafik) ve ERC 20 stabil coin toplam piyasa değerindeki değişimi görüyoruz.

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesiOsha Jha, yukarıdaki gelişmelerin Ethereum’u bir fonksiyonel değer birikim aracı haline getireceğini ileri sürüyor.

ETH/USD Paritesi

Ethereum Çarşamba günün son saatlerinde 10 dolarlık bir düzeltme ile 205 dolara kadar geriledi. 

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Ethereum 210 doların üstünde tutunmaya devam ediyor. Aşağıdaki grafikte Ethereum fiyatlarındaki 4 saatlik ortalama değişimi görüyoruz. Ethereum 215 dolarlık direnç reddini yemesine rağmen 210 doların üstünde tutunuyor. Fiyatlar şimdilik istikrarlı gözüküyor ama trend çizgisi kırıldı. Bu nedenle fiyatlarda 200 dolara doğru bir düzeltme yaşanabilir. Bu seviyede 50 SMA ve 100 SMA’ya denk gelen güçlü bir destek beliriyor.

Lütfen Bkz: Ethereum madenciliği rehberi: Ethereum nasıl üretilir? Evde Ethereum mining nasıl yapılır?

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesiAşağıdaki grafikte ise günlük Ethereum fiyatlarındaki değişimi görüyoruz. Bollinger Bantlarının 222 dolara denk gelen üst sınırı, uzun vadede güçlü bir direnç oluşturuyor. Bollinger Bantlarının alt sınırı ile 50 SMA keşişiyor ve 190 dolar civarında uzun dönemli güçlü bir destek şekilleniyor.

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesiKaynak 1, Kaynak 2, Kaynak 3

19.05.2020 (Salı) tarihli Ethereum teknik analizi

Ethereum yazının kaleme alındığı saatte 210 doların üstünde tutunmaya devam ediyor. Analist Dmitriy Gurkovskiy’e göre Ethereum fiyatları uzun vadede pozitif görünüyor ve 240 doları kısa sürede bulabilir. Ethereum long pozisyonlarındaki artış, Gurkovskiy’nin öngörüsünü güçlendiriyor. Ethereum long pozisyonlarında değişimi merak ediyorsanız aşağıdaki haber linkine göz atabilirsiniz.

Lütfen Bkz: Ethereum long emirlerindeki yığılma neyin habercisi?

ETH/USD Paritesi

ETH/USD paritesi günü 210 doların üstünde kapattı.

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Bugün Dmitriy Gurkovskiy’nin Ethereum teknik analizi ve Ethereum fiyat grafiklerine göz atacağız. İlk olarak günlük Ether fiyatlarını görüyoruz.

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesiGrafikte açık biçimde görüleceği üzere Mayıs ayının ilk yarısındaki durağanlığa rağmen ETH/USD paritesi uzun vadede yükselen koridor içerisindeki hareketini sürdürüyor. Fiyatlar 0.618’lik Fib (214 dolar) direnç seviyesini test etti. Bu seviyenin kırılmasıyla Ethereum için bir sonraki hedef 240 dolar.

Günlük ETH fiyatlarından elde edilen MACD değerlerinde ise geçen hafta golden cross gerçekleşti. Endeks değeri pozitife çıkmak üzere.

Aşağıdaki grafikte ise ETH/USD paritesindeki 4 saatlik değişimi görüyoruz. 16 Mayıs’ta ETH, kısa vadeli yükselen trendi alt sınırdan zorlasa da trend eğimi hala pozitif. 4 saatlik Ether fiyatları da %61.8’lik Fib değerlerine denk gelen direnci zorluyor.

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesiStoch değerleri de golden cross formuna yaklaşıyor.

Bu hafta Ethereum işlem hacmi neredeyse tüm zamanların rekorunu kırdı. Bitcoin halving’inden sonra yatırımcıların ilgisi Bitcoin’den Ethereum’a kaymaya başladı.

Kaynak

18.05.2020 (Pazartesi) tarihli Ethereum teknik analizi

Ethereum Asya piyasalarından gelen yoğun alım baskısı ile 217 dolara kadar yükseldi. Yazının kaleme alındığı saatte ETH/USD paritesi 210 doların üstünde tutunuyor. Ethereum en son 3 Mayıs’ta 217 doların üstüne çıkmıştı. ETH/USD paritesi 210 doların üstünde tutunmayı başarırsa Mayıs ayı bitmeden 220 doların üstüne rahatlıkla çıkabilir.

Lütfen Bkz: Haftanın önemli Ethereum haberleri: Ethereum tahminleri ve Ethereum haber sayfası

Bu arada Ethereum son 4 günde Bitcoin karşısında da değer kazanıyor. Ethereum’un Bitcoin karşısında değer kazanmasının etkisini Ethereum toplam piyasa hakimiyetinde de görüyoruz.

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Hali hazırda Ethereum piyasa hakimiyeti %9’un üstüne çıkmak üzere. Nisan ayında Ethereum hakimiyeti %10’un üzerindeydi. Ancak Bitcoin halving etkisiyle yaşanan Bitcoin talebindeki artış ile Ethereum, Mayıs ayının ilk yarısında Bitcoin karşısında değer kaybetti.

Mayıs ayının ikinci yarısında ise ibre Ethereum lehine tersine dönüyor gibi.

ETH/USD Paritesi

Ethereum Pazartesi gününü 210 doların üstünde kapattı.

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

ETH/USD paritesi Mayıs ayı boyunca azalan koridor içerisinde dalgalanmaya devam etti. Son günlerde yaşanan alım baskısı ile Ethereum azalan koridoru üst sınırdan kırmayı başardı.

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesiEthereum fiyatları 100 ve 50 dönemli hareketli ortalama (50 SMA ve 100 SMA) seviyelerinin üstüne çıktı. Uzun vadeli yükselen trend gittikçe belirginleşmeye başladı.

Lütfen Bkz: Güncel Chainlink teknik analizi, Chainlink fiyat grafiği ve Link/USD paritesi

Ethereum fiyatlarındaki değer artışı MACD grafiğinin de yönünü negatiften pozitife çeviriyor.

Kaynak

17.05.2020 (Pazar) tarihli Ethereum teknik analizi

Genel olarak bugün Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere kripto para piyasalarının genelinde değer artışı gözleniyor. Toplam kripto para piyasa değeri 265 milyar doların üstüne çıktı.

Ethereum yazının kaleme alındığı saatte yüzde %2.5’in üzerinde prim artışı ile 210 dolara doğru hareket ediyor.

Lütfen Bkz: Haftanın önemli Ethereum haberleri: Ethereum tahminleri ve Ethereum haber sayfası

Geçtiğimiz Pazar günü yoğun bir satış baskısı, Ethereum fiyatlarını 210 dolar bandından 180 dolara kadar düşmesine neden oldu. 1 hafta içerisinde Ethereum, geçen hafta oluşan doji mumunun etkilerini neredeyse elemine etti.

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Bugün Türkiye saatiyle 15:00 gibi yaşanan ciddi Ethereum alım baskısı ile Stoch Osilatörünün aşırı alım bölgesine girdiğini görüyoruz. Stoch değeri en son 13-14 Mayıs tarihleri arasında aşırı alım bölgesini ihlal etmişti ve ETH/USD paritesinde yaklaşık 15 dolarlık bir düzeltme yaşadı ve 205 dolardan 190 dolara kadar geriledi.

Benzer şiddette bir düzeltme yaşanırsa fiyatların 195 dolarlık desteğe tutunacağı tahmin ediliyor.

ETH/USD Paritesi

Ethereum Pazar gününü 210 doların altında kapattı.

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Bugünkü haberimizde Ethereum ve Bitcoin için önemli olduğunu düşündüğümüz iki makro ekonomik değişkene bakacağız.

Kripto para borsalarından tutulan Bitcoin miktarında ciddi azalmalar gözlenirken Ethereum miktarında Bitcoin’de olduğu gibi ciddi bir azalma gözlenmiyor.  

Aşağıdaki grafikte Bitcoin fiyatları (turuncu grafik) ve borsa hesaplarındaki Bitcoin miktarını (siyah alan) görüyoruz. 2020’nin 3’üncü çeyreğinde Bitcoin fiyatları artarken kripto para borsalarında tutulan Bitcoin miktarı ciddi biçimde azalma gösteriyor. Bu durum Bitcoin yatırımcılarının borsalardan Bitcoin’lerini çekerek hodl ettikleri şeklinde yorumlanabilir.

Lütfen Bkz: Güncel Chainlink teknik analizi, Chainlink fiyat grafiği ve Link/USD paritesi

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Ethereum için hazırlanan benzer grafiği ise aşağıda görüyoruz. Bitcoin’deki değişimden farklı olarak borsalardaki Ethereum miktarında ciddi bir azalma yaşanmıyor.

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

2020’nin 3’üncü çeyreğinde Ethereum fiyatları artarken (gri grafik) borsalarda tutulan Ethereum miktarında (siyah alan) ciddi değişim yaşanmıyor. Hafif bir negatif eğim gözleniyor.

Ceteris Paribus bu gelişmeyi Bitcoin için olumlu Ethereum için olumsuz yorumluyor.

Bizce Ceteris Paribus’un analizi eksik. Ethereum, Bitcoin’den farklı olarak değişim aracı olarak da kullanılıyor. Bu nedenle yatırımcılar, aktif olarak Ethereum’larını borsalarda tutmak isteyecektir. Kanadalı Profesör Adam Cochran’ın konuyla ilgili geniş bir analizi var. Merak eden okuyucularımız aşağıdaki haber linkine göz atabilir:

Lütfen Bkz: Önemli Ethereum yorumları: Uzmanından şok Ethereum (ETH) yorumu

Kaynak

16.05.2020 (Cumartesi) tarihli Ethereum teknik analizi

Ethereum Nisan ayının son gününde 220 dolarlık direnç seviyesini kırarak Ether yatırımcılarını heyecanlandırdı. Ancak bu tarihten sonra Ethereum fiyatlarında bir durağanlık gözleniyor. Düşen alım baskısı nedeni ile Ethereum, Mayıs ayının ilk yarısında 220 doları test edecek bir ivmeyi ne yazık ki gösteremedi. Yine de fiyatlar 50 ve 200 dönemli üssel hareketli ortalama seviyelerinin üstünde tutunuyor.

Lütfen Bkz: Haftanın önemli Ethereum haberleri: Ethereum tahminleri ve Ethereum haber sayfası

ETH/USD Paritesi

Ethereum Cumartesi gününü 200 doların üstünde kapattı.

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Bollinger Bandı alt limiti ile 50 dönemlik üssel hareketli ortalama (50MA) seviyesi 185 dolar düzeyinde kesişiyor ve bu seviyede Ethereum için güçlü bir destek seviyesi oluşuyor.

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Cari fiyatlar 9 ve 50 dönemli üssel hareketli ortalama seviyesinin üstünde seyretmesi, Ethereum fiyatlarında uzun döneli yükselen trendin devam ettiğini gösteriyor.

Bollinger Bandlarının üst seviyesi 220 dolar düzeyinde ve bizlere Ethereum direnç seviyesi hakkında fikir veriyor.

Lütfen Bkz: Güncel Chainlink teknik analizi, Chainlink fiyat grafiği ve Link/USD paritesi

Ethereum Nisan ayında iyi bir boğa koşusu sergiledi. Ne yazık ki benzer ivmeyi Mayıs ayının ilk yarısında göremedik. Orta vadedeki trende bir durağanlık gözlenmesine rağmen uzun valedi trendin eğimi yukarıda belirtildiği gibi hala pozitif. Fiyatlar 50 ve 200 EMA’nın üstünde seyrediyor.

Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Mayıs ayındaki durağanlığın etkisi ile MACD değerleri, pozitif eğimden negatif eğime yumuşak bir geçiş yapıyor. Stoch Osilatörünün 12 Mayıs’ta aşırı satım bölgesine girmesinin ardından fiyatlar, 185 dolardan 200 doların üstüne çıkabildi.

Ancak 220 direnç testi için daha güçlü bir alım baskısı gerekiyor.

İlgili Haberler

Yeni Antminer T19 piyasaya sürüldü: Yeni Antminer’ın özellikleri TAKİP ET

Bitcoin hakimiyet oranının artması bazı altcoinleri tamamen yok edebilir TAKİP ET

Cardano ödeme sistemi hayata geçti

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası

bitcoin
Bitcoin (BTC) 78,981.36 4.62%
ethereum
Ethereum (ETH) 2,598.27 8.05%
tether
Tether (USDT) 7.56 0.04%
ripple
XRP (XRP) 1.76 5.58%
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) 1,613.30 6.02%
bitcoin-cash-sv
Bitcoin SV (BSV) 1,101.36 5.43%
litecoin
Litecoin (LTC) 329.43 7.59%
eos
EOS (EOS) 19.12 5.52%
binancecoin
Binance Coin (BNB) 178.36 10.31%
tezos
Tezos (XTZ) 15.34 9.33%
cardano
Cardano (ADA) 0.619723 8.17%
chainlink
Chainlink (LINK) 67.26 8.17%
stellar
Stellar (XLM) 0.540271 7.25%
monero
Monero (XMR) 676.17 4.31%
tron
TRON (TRX) 0.191318 7.32%
ethereum-classic
Ethereum Classic (ETC) 36.73 5.09%
neo
NEO (NEO) 153.64 15.19%
dash
Dash (DASH) 515.50 4.32%
iota
IOTA (MIOTA) 1.85 8.00%
zcash
Zcash (ZEC) 400.77 7.71%
nem
NEM (XEM) 0.808759 5.89%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 0.019740 6.30%
ontology
Ontology (ONT) 4.87 10.35%
basic-attention-token
Basic Attention Token (BAT) 1.65 7.93%
maker
Maker (MKR) 3,463.30 5.42%
digibyte
DigiByte (DGB) 0.202654 9.90%
vechain
VeChain (VET) 0.097409 11.49%
0x
0x (ZRX) 2.79 8.20%
lisk
Lisk (LSK) 9.14 10.36%
icon
ICON (ICX) 3.17 8.15%
qtum
Qtum (QTUM) 17.16 11.17%
augur
Augur (REP) 101.65 7.39%
ravencoin
Ravencoin (RVN) 0.107982 8.94%
zilliqa
Zilliqa (ZIL) 0.106357 12.09%
hive
Hive (HIVE) 1.24 5.75%
holotoken
Holo (HOT) 0.003250 21.16%
verge
Verge (XVG) 0.030389 13.41%
power-ledger
Power Ledger (POWR) 0.617985 8.76%