CoinAjans.com
Altcoin

Güncel Tether haberleri: 107 milyon USDT taşındı! TAKİP ET

Güncel Tether haberleri: 107 milyon USDT taşındı!
TAKİP ET 1

Tether haberleri son zamanlarda kripto para piyasasında gündemde. USDT tether neden revaçta? Piyasaya bu kadar çok Tether sürülmesi ne gibi sonuçlara yol açıyor?

Twitter’da ünlü Whale Alert bot hesabı son on saatte gerçekleşen çok yüklü miktarlarda kripto para transfer haberini paylaştı. Bu işlemlerin  popüler kripto paralar  USDT ve CRO ile yapıldığını yazan hesaba göre 107,4 milyon USDT başka bir hesaba taşındı.

107.4 milyon Tether nereye gitti?

Whale Alert bot hesaba göre 80 milyon USDT tether Binance borsasında bir hesaba aktarıldı. Aktarıım iki işlemle gerçekleşti. İlk işlemde 44,415,053 USDT taşınırken ikinci işlemde,25,015,000 USDT taşındı.

Tether haberleri Güncel Tether haberleri:  107 milyon USDT taşındı!

Kripto topluluğundaki uzmanların çoğu Tether’ın çok fazla USDT, hatta FED’den daha fazla USDT basmasından şikayetçi. Uzmanlar bunun piyasada olumsuz etki yapacağına inanıyorlar.

bybit_koinmedya

Aşağıdaki twitte de Whale Alert Tether Hazinesinden 20,000,000 USDT nin transfer edildiğini bildiriyor.

Mevcut ekonomik krizden dolayı Amerika Başkanı Trump ve FED, 2009 yılındanki krizde uygulanan programdam daha büyük bir QE programı başlattılar. (Quantitative Easing: Niteliksel Rahatlatma programında Merkez Bankası açık piaysadan uzun dönem vadeliler satın alıyor ve yatırımı, ödünç vermeyi ve para arzını arttırmayı hedefliyor). Bu defa 6 trilyon USD ekonomiye enjekte ediliyor ve bankalar, işletmeler ve sıradan vatandaşların desteklenmesi amaçlanıyor.

Amerika’daki işssizlik oranı devasa boyutlarda büyümeye devam ediyor, hatta o kadar ki Amerika’nın yaşadığı 1929-1930 Büyük Buhrandaki orandan daha afzla.

BTSE.com  CEO’su Jonathan Leong, Twitter’da yaptığı bu yöndeki açıklamasıyla insanları uyarıyor. Leong şu anda yaşanan çok büyük miktarlarda dolar basımının olumsuz etkilere yol açacağını söylüyr.

” Amerika hükümeti 25 trilyon dolar borç içinde. Küresel olarak alınanların bakiyesi 246 trilyon. Küresel çaptaki GSMH’nin % 320 ‘si.  Eğer bu durumun çok korkunç sonuçları olacaağını düşünmüyorsanız, henüz olayın farkında değilsiniz. Anladınız mı?” Tether haberleri şu anda gündemde. Etkisini yakın zamanda göreceğiz.

Amerika borç batağına saplanmış durumda. Bakalım zaman içinde bundan nasıl kurtulacak?

Kaynak

Güncel Tether haberleri 2 Mayıs

Kıdemli analist Peter Brandti bilmeyen yok sanırım. Kendisi 2018 Ocak ayında Bitcoinin o tüm zamanların en yüksek fiyatından geri dönüp bir düzeltme yapacağını bilmiş ve bu öngörüsü ile de tanınmıştı. Brandt şimdi de yatırımcıları lider stabil coin Tether’a karşı uyarıyor.

Bir seri twit atan analist USDT’ye güvenmemeleri için yatırımcılara ciddi uyarılarda bulundu. USDT yazılarımızı takip ediyorsanız Stabil coin nedir biliyorsunuz. Belli bibr para değerine sabitlenmiş coinler. USDT de dolara endeksli bir coin.

Bknz: Stabil Coin Rehberi:Stabil ne demek? Stabil Coin nedir? 2020’de öne çıkan stabil coinler hangileri?

Brandt USDT’nin güvenli olmadığını ve tutarlı bir şekilde düzenlenmiş olmadığını söylüyor. Analistin uyarısına rağmen Tether son 24 saat içinde en çok işlem gören coin oldu. İşlem hacmi 81,8 milyar dolar. Bitcoinin ise 61,8 milyar dolar.

Analistin uyarılarından bazıları şöyle:

Tether sahipleri: rahat uyuyun. elinizdeki varlığınız düzenleyici yetkililerin olmadığı borsalarda parça parça işleme tabi tutuluyor ve siz bunların mali gücü hakkında hiç bir şey bilmiyorsunuz. Bence insanlar varlıkalrını tether ile tuttukları için çok aptallar. İnsanlar hem doları suçluyor hem de hala tether tutuyor..ne saçma, şaka gibi“ifadelerini kullanan analistin bu konuda ne kadar emin konuştuğu ortada.

Pek çok yatırımcı elindeki coinin dalgalı fiyatı yüzünden değer kaybı yaşamamak için USDT’ye adım atıyor.

2019 Mart ayında Tether Limited şirketi, USDT’nin arkasında ki şirket,kripto parayı dolara endeksli olarak tanımlamaktan vazgeçip onun da diğer kriptolar gibi oldudğunu söylemişti.

Texas Üniversiteside yapılan bir araştırma tezinde finans profesörü John Griffin USDT nin 2017 deki boğa koşusunda kripto piyasasının manipüle etmek için kullanıldığını açıklamıştı. Tether Limited bu şekilde bir iddiayı kabul etmediğini söyledi. Şirket sadece stabil coin ihtiyacından dolayı USDT bastığını da ekliyor..

Güncel Tether haberleri 29 Nisan

Tether haberleri Bitcoin ile de çok ilgili esasen. Dikkat edin son günlerde Bitcoine olan talepte çok hızlı bir artış görülmeye başlandı.  Bitcoinin yakında yarılanma olayının olmasının yatırımcıları bitcoine çektiği apaçık. Yarılanmanın kısa dönem için Bitcoin fiyatına nasıl etki edeceği tartışılır ama uzun vadede çok büyük bir avantaj olacağından kimsenin şüphesi yok. Yarılanma olayı bitcoin yıllık enflasyon oranaını % 50 azaltacak. Bu da Bitcoinin değerlenmesi demek.

Bitcoin için oluşan bu talep artışı, balinaların Bitcoin biriktirme oranına bakınca daha net anlaşılıyor ama en çok ortaya koyan gösterge yeni basılan Tether USDT etkisi.

240 milyon dolarlık Tether basıldı 

Epey zamandır USDT Tether basımı kripto para yatırımcıları tarafından Bitcoinin yukarı doğru hareket edeceğinin bir kanıtı olageldi. Tether haberleri ne zaman piyasada gündem olsa Bitcoin fiyatı yukarı doğru gitmeye başladı.

USDT token arzı kendi başına piyasanın boğa piyasası mı yoksa ayı piyasası mı olduğunu gösteren bir faktör değil. Sadece  traderların volatil varlıklardan kaçışı yüzünden bu tokene bir talep olduğunun göstergesi.

Ayrıca USDT kullanarak daha çok para girdiğinin de bir işareti. stabil coinlerin bu şekilde büyümesi Bitcoin ve diğer coinlere olan talebin artacağının bir işareti.

Bugün 240 milyon dolarlık USDT basıldı.  Haber Twitter popüler hesaplarından Whale Alert’den geldi. Whale Alert Bitcoin hesaplarındaki olağan dışı hareketliliği aktaran bir hesap.

Aşağıdaki resimde Whale Alert’in paylaştığı balinaların oalağn dışı hareketine dair bilgiler yer alıyor.

Tether haberleri Güncel Tether haberleri:  107 milyon USDT taşındı!

Tether CTO Paolo Ardoino bu paylaşımlara cevap vermekte gecikmedi. Açıklama yapan Ardoino  toplam 240 milyon USDT’nin 120 milyonunun envanter yenilenmesi olduğunu söyledi.  Bu sözler bile stabil coin talebinin artmakta olduğunun bir göstergesi. Açıklama şöyle:

tether haberleri

” 120 milyon USDT envanter yenilenmesi. Dikkat edin bu arz edilmiş bir işlem değil onaylanmış bir işlem. bunun anlamı da bu miktar bir sonraki arz talep dönemi için kullanılacak.”

Bu durum yakın dönem için bitcoin lehine bir pozisyon olması beklenmese de, çok büyük olasılıkla bu para en sonunda Bitcoin ve kriptoparaların korunmalarını sağlayacak.

Tether hareketlerinin altında Balinaların biriktirme süreci var

Tether haberleri ile ortaya konulan Tether arzının bu derece büyük miktarlarda olması demek piyasada yatırımcı faaliyetlerinin artması demek ama bir başka olumlu işaret ise balinaların biriktirme hareketleri.

 CryptoSlate  geçen hafta bu konuda bir haber yayınladı. Analitik platformu Glassnode‘dan alınan veriler 2020 yılının balinalar için tam bir biriktirme yılı olduğunun ortaya koyuyor.

” Bitcoin balinalarının sayısı da gittikçe artıyor. son iki yılda zirve yapmış durumda. En son bu kadar çok biriktirme olayını biz 2016 yılında görmüştük. En son yaşanan yarılanma ile karşılaştırınca çok ilginç gelmiyor mu size de?”

tether haberleri

En son aşağıdaki haberde verdiğimiz basılan USDT miktarının iki katı bu kez basılan ve yarılanmanın yaklaştığı şu sıralarda piyasaya giren yatırımcı sayısının da ne derece arttığı ortada. Yaklaşan yarılanma bakalım Bitcoin fiyatını nerelere çıkaracak.

Güncel Tether haberleri 22 Nisan

Tether Hazinesi geçen ay piyasaya fazlasıyla sürüm yapmıştı. Son 25 günde neredeyse 1 milyar dolardan fazla USDT sürüldü.

Covid-19 krizi başladığından bu yana dolaşımdaki USDT miktarı tahmin edilemeyecek derecede arttı. Şu ana kadar ortalama neredeyse on milyon dolar USDT sürülmüş oldu.

Bknz:Tether Bitcoin Cash’i geride bıraktı – Sırada Ripple mı var?

Kripto piyasası sık sık Federal Rezerv ile ilgili haber yayınlıyor. 28 Martta her dakika 60 milyon dolar basıldığı haberi yayınlanmıştı. Bu miktarı Tether Hazinesinin kendi sürümü ile karşılaştırınca çok soluk bir kıyas ortaya çıkıyor. Ancak söylendiği gibi Tether son zamanlarda kendi parasını son hızla basma gayreti içinde.

Tether’ın kendi şeffaflık raporuna göre USDT de olan varlıklar şu anda toplam 7.1 milyar dolar civarında. Bu rakam son 25 yılda günlük olarak 40 milyar dolar artmış durumda.

USDT’nin sel gibi piyasaya akması premium olarak işlem görmesine yol açtı. Bu yılın başından bu yana USDT piyasa değeri % 56 oranında arttı. Bir yandan Tether haberleri bile insanlarda Bitcoin fiyatınını artacağı fikrini oluşturuyor ve bu d zaten piyasaya ilgiyi arttırıyor

USDT artışın en temel katalizörü borsalar oldu. Mart ayının sonlarından bu yana borsalar rekor düzeyde USDT tutuyorlar ve bu yüksek bir talep olduğunu gösteriyor. Hatırlayacağınız gibi geçtiğimiz Şubat ayında Binance borsası traderlara yetişmekte zorlanıyordu, o sıralar USDT konusunda yeterli kaynağa sahip değildi.

19 Nisan itibariyle USDT nin borsalardaki bakiyesi 1.6 milyar dolar. Bazı analistler merkezi borsaların bu kadar çok Tether tutması konusunda endişelerini dile getiriyorlar, bu konu ciddi bir sorumluluk anlamına da geliyor.

Ancak , bu beklenen talep artışına rağmen genel anlamda işlem hacminde yükselme ortaya çıkmadı. Ancak Binance gibi, bazı borsalar , Bitcoin vadeliler işlem hacminde artış yaşadı.Borsaların çok fazla USDT tutup tutmadığının çok net olmaması belkide yeni bir düzenden ya da sadece bugünkü ekonomik durumdan kaynaklanıyor olabilir.

İlgili Haberler

Güncel Chainlink haberleri: kredi puanlama platformu Bloom, merkezi olmayan oracle ağı Chainlink ile entegre oluyor

“Ripple 4 Dolar Olacak!” Diyen Analistten Yeni XRP Tahmini Geldi!

Coin Ajans

Bir Geliştirici MakerDAO’da Ethereum Vurgunu Tehlikesine İşaret Etti

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası