CoinAjans.com
Altcoin

Güney Kore Bitcoin ve Kripto Paralardan Vergi Almayı Planlıyor

Kriptokoin – Güney Kore Ekonomi ve Maliye Bakanlığı, vatandaşların kripto paralardan elde ettiği karlarla ilgili olarak vergi almak için bir tasarı hazırlayacak. Güney Kore hükümeti vergileri artırmak için kripto para borsalarından kişilerin kripto para ticareti ile ilgili kayıtlarını almak zorunda kalacak.

FairSpin

Yerel haberlere göre, Güney Kore hükümeti ülkedeki kripto kazancını vergilendirmeyi planlıyor. Vergi tasarısı gelecek yılın ilk yarısına kadar hazırlanacak. Tasarı uygulamaya konulursa, kripto para yatırımcılarının alım satım anlaşmalarıyla ilgili ayrıntılı bir dökümü sunması gerekecek.

Kore Ulusal Meclisi Kripto Para Vergi Tasarısı Üzerinde Çalışıyor.

Şu anda, Güney Kore, dünyada yapılan kripto para birimi işlemlerinin yaklaşık % 20’sini oluşturuyor. Korean Times haberine göre, Ekonomi ve Maliye Bakanlığı, 2020’den itibaren vergi yasası haline gelecek önlemi almak için çalışıyor. Ulusal Meclis’in üzerinde çalıştığı kripto vergi tasarısı, kripto para birimi alım satımında gizlilik unsurunu kaldıracak.

StormGain

Ukrayna da, Kripto Paralardan Elde Edilen Kazancı Vergilendirmeyi Planlıyor

Kasım ayında, Ukrayna ayrıca, kripto kazanımlarını vergilendirecek bir yasa tasarısı önerdi. Önerilen tasarıya göre, Ukrayna ilk beş yıl boyunca kripto kazançlarına % 5 vergi uygulayacak ve ardından bunu % 18’e çıkaracak. Daha önce, ABD Milli Gelirler Dairesi (IRS), kripto ticaretinden kar ettiğinden şüphelendikleri vergi mükelleflerine 10.000 mektup göndermişti. Ve son zamanlarda, IRS kripto işlemlerinin ayrıntısını isteyen bir vergi formu yayınladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İlgili Haberler

“Bu Altcoin, Bitcoin’i Geçerek 2020’de En Baskın Güç Olacak!”

Coin Ajans

Tether aleyhinde ABD merkezli yeni bir dava

Coin Ajans

Bu Merkezsiz Uygulama Ethereum’un En Aktif Uygulaması Oldu

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası