Kriptopara Haber

Güney Kore Merkez Bankası’nın Şimdilik Bir Dijital Para Planı Yok

kripto para haber coinajans

Güney Kore Merkez Bankası, şu an için kendi dijital parasını geliştirmeyi planlamadığını açıkladı.

Yerel kaynaklara göre Güney Kore Merkez Bankası dijital paraları araştırmaya ve incelemeye devam etse de yakın gelecekte kendi dijital parasını geliştirmeyecek.

Plan Yok

Günümüzde Çin gibi bazı ülkeler kendi dijital paralarını geliştirmek için harekete geçtiler. Ancak Güney Kore’nin henüz böyle bir planı yok gibi görünüyor.

Güney Koreli yetkililer dijital paraların şu an için hala çeşitli riskler barındırdıklarını düşünüyor ve bu yüzden kendi dijital paralarını geliştirme fikrine sıcak bakmıyorlar. Ancak ortada bir dijital para planı olmasa dahi yetkililer bu konuyu yakından takip etmeye devam ediyorlar.

Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamalara göre Güney Kore şu an için dijital paraların finansal istikrar açısından riskli olduğunu düşünüyor. Yetkililer bu yüzden dijital para dünyasındaki gelişmeleri şimdilik uzaktan izlemeyi tercih ediyorlar:

Büyük merkez bankalarının milli dijital para projelerini takip etmeye, Uluslararası Ödeme Bankası (BIS) gibi kuruluşlarla birlikte dijital para konusunu görüşmeye devam edeceğiz.

İlgili Haberler

Litecoin analizi: Desteğe tutunan LTC, önemli direnç noktası eşiğinde

2020’de Bitcoin ve kripto dünyasını neler bekliyor?

Öğrencilere Kripto Para ile Burs Göndermek Mümkün

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası