CoinAjans.com
Blockchain

Güney Kore telekom devi Çin ile Blockchain iş birliğini güçlendiriyor

blockchain

Güney Kore’nin en büyük telekomünikasyon sağlayıcısı KT Corporation, China Mobile’i hedefleyen Blockchain teknolojisi ve 5G’in dolaşımını arttırıyor.

Yerel bir İngilizce haber kaynağı olan Korea Herald’ın 5 Aralık’ta bildirdiği üzere KT, bu ayın sonunda Çin’deki 5G dolaşım kabiliyetlerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

KT Corporation Blockchain üzerinde çalışıyor

Aynı zamanda, şirketler mobil kullanıcılar için dolaşım ücretlerini hesaplarken zamandan ve maliyetten tasarruf etmelerini sağlayacak bir Blockchain sistemi üzerinde çalışıyorlar.

The Korea Herald’a göre, Blockchain sistemi “iki taşıyıcıdan gelen dolaşım verilerini kendi kendine analiz edebiliyor ve dolaşım ücretlerini gerçek zamanlı olarak işleyebiliyor”.

KT, yaklaşık 6 ay önce kendine ait bir Blockchain ağı kurduğunu açıkladı. KT Network Blockchain benzer şekilde kullanıcı kimliği gibi diğer kullanım alanlarını da hedeflemektedir.

Bu açıklama, KT’nin bir Hizmet Olarak Blockchain’i veya Güney Koreli firmalar için teknolojiye erişimi kolaylaştırmayı amaçlayan BaaS’dan sonra geldi.


Telekom şirketleri Blockchain potansiyelini benimsiyor

Cointelegraph geçtiğimiz günlerde yayınladığı haberde, hem Güney Kore’nin hem de Çin’in, Blockchain teknolojisinin arkasına ağırlık verdiklerini belirtti. Buna ek olarak Çin, geçtiğimiz ay Blockchain teknolojisini teşvik edici bir kampanya başlattı.

Güney Kore’de teknolojiye gösterilen ilgi oldukça belirgin, teknoloji harikası Kakao Corporation, Klaytn Blockchain teklifini Facebook’un Libra projesinden daha  gelişmiş olarak nitelendirdi.

Geçen yıl yayınlanan bir araştırmaya göre, 2023 yılına kadar 1 milyar dolar katma değer getireceği belirtildi.

İlgili Haberler

Araştırmalara Göre Çin Blockchain Yarışını Kazanıyor!

Coin Ajans

Çin’in Dijital Parası İlk Olarak Afrika’ya Doğru Genişleyebilir

Coin Ajans

Ripple’ın Ödeme Ağına Talep Artıyor

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası