CoinAjans.com
Blockchain

Güney Koreli şirket blockchain hız problemini çözdüğünü iddia ediyor

kripto para haber coinajans
fairspin_koinmedya

Blockchain hız problemini çözdüklerini açıklayan Güney Kore merkezli Bloom Technology şirketi, blokzincir üzerideki işlemleri hızlandırabilen yeni bir teknoloji yarattıklarını duyurdu. Geliştirmiş oldukları bu teknoloji ile hız problemini çözdüklerini iddia ediyorlar.

Bloom Technology, Blockchain hız problemini nasıl çözdü?

Blockchain hız problemini çözdüklerini açıklayan Güney Kore merkezli Bloom Technology şirketi, blokzincir üzerindeki işlemleri hızlandırabilen yeni bir teknoloji yarattıklarını duyurdu. Geliştirmiş oldukları bu teknoloji ile hız problemini çözdüklerini iddia ediyorlar.

3 Aralık günü, United Press International’de yer alan haberde, Bloom Technology’nin CEO’su Lee Sang-yoon‘un, şirketin Lotus Chain teknolojisinin blockchain işlem sürelerini bir saniyenin kesirlerine kadar düşürdüklerini açıkladı.

Tek bir blok zincir işlemi 0.23 saniyeden daha az sürüyor

Şirketin, Lotus Chain teknolojisinin işlem hızını ortaya çıkarmak için 635 katılımcı düğüm ile halka açık bir test gerçekleştirdiği bildiriliyor. Sonuçlar, bir blockchain işleminin 0.13-0.23 saniye sürdüğünü gösteriyor. Kore Blockchain Derneği Başkan Yardımcısı Moon Young-Bae testler hakkındaki yorumları şöyle;

“Locus Chain teknolojisinin tamamlanmış bir sürüm haline gelmesi için hala geliştirilme aşamasında. Ancak teknolojinin ticari olarak uygulanabilir olduğuna inanıyorum […] Bunun gerçek bir ilerleme olduğunu düşünüyorum.”

Lee ayrıca, “ işlemler çoğu kripto para için 10 dakikadan fazla, Bitcoin için bir saatten daha uzun” sürdüğünü belirterek daha hızlı blockchain işlemlerinin önemine işaret ediyor.

Güney Kore kripto için yasal bir temel sağlayacak

Güney Kore, kripto için yeni yasal düzenleme arayışları içinde. Kasım ayında, Güney Kore Ulusal Meclisi ulusal politika komitesi ülkedeki kripto için yasal bir temel oluşturmak ve Güney Kore’deki kripto pazarlarına düzenleyici netlik ve şeffaflık getirmek için hazırlanmış bir yasa tasarısını onayladı. Aynı zamanda, bu tasarının  yargı komitesi tarafından da onaylanması gerekiyor, ancak onaylanması halinde yasa 2020’de yürürlüğe girecek.

Bu, Güney Koreli otoriteler tarafından kripto pazarlarına daha fazla düzenleyici netlik sağlama girişimi bir ilk değildir. 2018’in başlarında, Güney Koreli düzenleyiciler, ülkedeki kara para aklama ve tanımlama çabalarına paralel olarak kripto borsalarında isimsiz işlem yapılmasını yasakladılar.

Blockchain hakkında daha fazlası için tıklayın.

Kaynak

İlgili Haberler

Güney Kore telekom devi Çin ile Blockchain iş birliğini güçlendiriyor

Coin Ajans

Tayland Blockchain tabanlı vize sistemini uygulayacak

Coin Ajans

Suriyeli, mülteci kampında kripto para ve blockchain dersi veriyor

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası