CoinAjans.com
Bitcoin Haberleri

Güney Kore’nin 1 Numaralı Bankasından Bitcoin ve Ethereum Adımı!

bitcoin haberleri coinajans.com

Kriptokoin.com – Güney Kore’nin en büyük bankası KB Kookmin, Bitcoin ve kripto para saklama hizmetini başlatacak. Banka “KB Digital Asset Custody (KBDAC)” için bir ticari marka başvurusunda bulundu. Banka, hizmetin yakında başlayabileceğini belirtiyor.

Güney Kore’nin en
büyük bankası, Bitcoin ve kripto para saklama
hizmetini başlatacak

Güney Kore’nin en büyük bankası KB Kookmin, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi varlıklar için kripto saklama hizmetini başlatacak. Yerel haber organı Digital Today’in Cuma günü bildirdiğine göre, banka Kore Fikri Mülkiyet Ofisi’ne “KB Digital Asset Custody (KBDAC)”  ticari markası için başvuruda bulundu. 31 Ocak’ta yapılan başvuruda bankanın hizmeti yakında başlatabileceği bildiriliyor. 

kripto para saklama teklifinin ötesinde, kripto ticareti, yatırım danışmanlığı ve varlık yönetimi gibi dijital varlıklarla ilgili başka hizmetler de sunabilir. Bankanın kripto alanına girişinin Güney Kore’nin tüm finans sektörünü değiştirmek için bir katalizör olabileceği bildiriliyor. Ayrıca bu hamleyle Güney Kore’nin en iyi rakip bankaları Shinhan, Hana ve Woori’nin de sektöre girebileceği belirtiliyor.

Güney Kore’nin 1 Numaralı Bankasından Bitcoin ve Ethereum Adımı! 3

Güney Kore Bitcoin ve kripto para
düzenlemelerini sıkılaştırıyor

Geçtiğimiz dönemlerde Güney Koreli milletvekilleri, Kore’nin mevcut Finansal Bilgi Yasası’nda yapılan bir değişiklik yoluyla, kripto firmaları için daha sıkı kara para aklamayı önleme (AML) kuralları getirdi. Yasa, tüm kripto firmalarının ülkedeki düzenleyicilere kaydolmasını gerektiriyor. Kripto paralarla ilgili diğer kritik haberler için “Bitcoin’de “20.000, 3.150, 3.500” Dolar ve Daha Fazlasını Bilen İndikatör’den Kritik Sinyal!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

İlgili Haberler

Uzman analist, 2020’nin ilk çeyreği için Bitcoin tahmini paylaştı

Coin Ajans

Piyasa Değeri 17 Milyar Doları Aşan Tether, Bitcoin Rallisini mi Tetikliyor?

Milyar dolarlık yatırım şirketinden devasa Bitcoin yatırımı geldi!

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası