CoinAjans.com
Bitcoin Teknik Analiz

Haftalık bazda Bitcoin çirkin kırmızı mum formunu oluşturabilir mi?

bitcoin teknik analiz coinajans.com
koinmedya_googlenews

Finansal varlıklarda anlık düşüşlerin oluşturduğu mum formu, çirkin kırmızı mum kavramı ile açıklanıyor. Haftalık bazda Bitcoin çirkin kırmızı mum formunu oluşturabilir mi?


Bitcoin çirkin kırmızı mum

Haftalık bazda 9-16 Mart döneminde Bitcoin fiyatları çirkin kırmızı mum formu oluşturdu. Fiyatlar, 8 bin doların üstünden 3,800 dolar bandına kadar geriledi. Sonrasında gelen tepki alımları ile Bitcoin tekrardan 7 bin dolar seviyesine kadar çıkardı. Yazının kaleme alındığı saatte Bitcoin 6,300 doların üstünde işlem görüyor.

Lütfen Bkz: Yeni bir küresel krizde giderken Bitcoin kendini ispatlamalı

Bitcoin çirkin kırmızı mum

Bitcoin bu hafta yeni bir çirkin mum formu oluşturabilir mi?

Bu sorunun cevabı küresel gelişmelerle ilgili. Kripto para analisti Scott Melker bu konuya dikkat çekiyor. Melker’e göre fiyatlar 5,873 doları üstünde tutunduğu sürece boğalar piyasada kontrolü ele geçirebilir. Melker’in ifadelerine göre 5,873 dolar seviyesinde Bitcoin için bir destek seviyesi oluşuyor.

Big Cheds isimli analist, Bitcoin’in 200 günlük hareketli ortalama (200MA) seviyesinin üstünde tutunduğunu belirtiyor. Ayrıca Big Cheds, fiyatların haftalık bazda ters çekiç formu oluşturduğunu vurguluyor.

Lütfen Bkz: 7 milyar dolarlık fon kripto piyasalarına girmek için bekliyor

S&P 500 endeksi haftanın ilk günü geçen haftaki kapanış fiyatlarının üstünde hareket ediyor. 2,500’den kapanan endeks, yazının kaleme alındığı saatte 2,600’den işlem görüyor. Küresel piyasalar kısmen de olsa şoku kabullendi ve endeks değeri kısmen istikrar kazanıyor. Salgın ile ilgili hafta içi gelişmeler, finansal piyasaların ve kripto para piyasalarının yönü hakkında fikir verecektir.

Kaynak

İlgili Haberler

Bitcoin uzun vadeli görünüm son derece parlak

Coin Ajans

Bitcoin fiyat düşüşü sona erdi mi? Sırada hangi seviyeler var?

Coin Ajans

Fiyat düşüşüne rağmen Bitcoin hash gücü artıyor: 100Eh/s aşıldı

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası