CoinAjans.com
Ethereum Teknik Analiz

Haftalık Ethereum tahmini – ETH daha fazla düşüş riski altında

Ethereum Teknik Analiz coinajans
fairspin_koinmedya

Haftalık Ethereum tahmini. ETH, ABD Doları karşısında 155 dolar ve 160 doların altında ayı bölgesinde işlem görüyor. Benzer bir durum da Bitcoin’de var. Ethereum fiyatı muhtemelen toparlanmadan önce 125 doları yeniden ziyaret edebilir.


Haftalık Ethereum tahmini ve fiyat analizi

Geçtiğimiz hafta Ethereum ABD Doları karşısında 172 dolar desteğini kırdıktan sonra ağır bir düşüş yaşadı. ETH fiyatı kilit destek seviyeleri 170 dolar ve 165 doların da altında işlem gördü.

Dahası, 150 dolar desteği de kırıldı ki fiyat 100 basit hareketli ortalamanın (4 saat) da altına yerleşti. Ayrıca son ayların en düşük dip seviyesi 138 dolarda kaydedildi ve ardından fiyat yukarı yönlü düzeltmeye başladı.

Bu düzeltme sırasında ETH fiyatı 145 dolar ve 150 dolar direnç seviyelerini kırdı. Ayrıca Ethereum 177 dolardan 138 dolar dibe düşüşün yüzde 23.6 Fib izleme seviyesinin de üzerine çıktı.

İlgili – Ethereum kesinti ücreti 30 dolara fırladı

Buna rağmen öyle görünüyor ki fiyat 155 dolar seviyesinde güçlü dirençle karşılaştı. Daha da önemlisi, ETH/USD 4 saat grafiğinde 152 dolar yakınındaki direnç ile oluşan başlıca formasyonda da kırılma oldu.

Bundan dolayı 152 dolar ve 155 dolar seviyesinin üzerinde çıkış, fiyata daha fazla yükseliş için gerekli itişi sağlar. En yakın direnç ise 158 dolar seviyesinde. Bu seviye 177 dolardan 138 dolar dibe düşüşün yüzde 50 Fib izleme seviyesini temsil ediyor.

Ana direnç ise 160 dolar ve aynı grafikteki bağlantı ayı trend çizgisi yakınında. 155 dolar ve 160 dolar seviyelerinin üzerine açık bir kırılma, düzgün bir iyileşme başlatabilir. Bu durumda, fiyat 172 dolar direncine doğru yol almaya başlayabilir.

İlgili – Ethereum teknik piyasa analizi

Daha fazla düşüş ise 132 dolar ve 130 dolar destek seviyelerine doğru düşüşe ön ayak olur. Başlıca destek ise 125 dolar seviyesinde ve boğalar burada ortaya çıkabilir.

Haftalık Ethereum tahmini. ETH, ABD Doları karşısında 155 dolar ve 160 doların altında ayı bölgesinde işlem görüyor. Benzer bir durumda Bitcoin’de de var. Ethereum fiyatı muhtemelen toparlanmadan önce 125 doları yeniden ziyaret edebilir.

Yukarıdaki grafik, Ethereum’un 155 dolar ve 160 dolar direnç seviyeleri altında büyük baskı gördüğüne işaret ediyor. Gelen olarak ise yakın vadede 150 dolar ve 140 doların altına daha fazla düşme ihtimali var.

Teknik göstergeler

4 saat MACD – ETH/USD için MACD yavaş yavaş boğa bölgesine hareket ediyor.
4 saatlik RSI – ETH/USD için RSI şu an iyileşiyor ama hala 40 seviyesinin iyice altında.
Başlıca destek seviyesi – 140 dolar.
Başlıca direnç seviyesi – 160 dolar.

Kaynak

İlgili Haberler

Ethereum teknik piyasa analizi

Coin Ajans

Ethereum yükselme çabasında – Ancak ayılar hala kontrolde

Coin Ajans

Ethereum yükseliş trendi desteğini ne kadar koruyabilir?

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası