CoinAjans.com
Altcoin

Haftanın kazandıran kripto paraları

fairspin_koinmedya

Haftanın kazandıran kripto paralarına birlikte göz atalım. Başlayan yeni haftanın süprizlere açık olduğunu belirtelim. Nasıl mı?


Haftanın kazandıran kripto paraları

Bitcoin bir süredir yatay seyirde ilerliyor. Bitcoin sakinleşince altcoin yatırımcının güveni kendine geliyor ve yavaş yavaş alım bölgesine çekiliyor. Bu hafta bazı önemli kripto paralarda yükselişlere şahit olduk. İşte haftayı yükselişle kapatan birkaç kripto para.

Tezos (XTZ)

Bu hafta adından en çok bahsettiren kripto para Tezos oldu. Kripto sektörünün en önemli borsalarından olan Binance’ın Tezos’a staking desteği vereceğini açıklaması XT fiyatında önemli yükselişlere sebep oldu

Binance stake etmekten kaynaklanan gelirin günlük hesaplanacağını ancak aylık dağıtılacağını açıkladı. Tezos geçen haftaki performansını bu haftaya da taşıyabilir mi? Grafiğe birlikte bakalım

XTZ/USD paritesi 20 haftalık hareketli ortalama (mavi eğri) desteğinde ilerlemey devam ediyor. 50 haftalık hareketli ortalamanın (kırmızı eğri) 20 haftalık hareketli ortalama altına inmesi yükseliş işareti olarak tanımanlanır. Yani genel görünüm pozitif.

RSI seviyesinin Ağustos değerlerini aştığını görüyoruz. Fiyat Ağustos seviyesini geçememişken RSI değerinin bu kadar yükselmesi uyumsuzluk olarak karşımızda çıkıyor. RSI seviyesinin biraz geri çekilmesi ve grafiğin rahatlatılması lazım. Bu yüzden bir miktar geri çekilme hareketi beklenebilir.

Buna mukabil taralı turuncu çizgi ile gösterilen 1.85 dolar hattı kırıldığında gerçek bir yükseliş döngüsü de başlayabilir. Bu hat kırılırsa 2.87 dolara kadar yolun açık olduğunu belirtelim.

Cosmos (ATOM)

Sektörün yeni projelerinden ATOM  geçtiğimiz haftayı  yükselişle kapatan projeler arasında. Aşağıdaki grafikte fiyatın kritik desteği 3 kere test ettikten sonra yükseliş geçtiğini görüyoruz.

Bu formasyona teknik analizde üçlü dip formasyonu adı veriliyor ve güçlü trend dönüşüm formasyonarı arasında yer alıyor. Formasyon direnç hattı 4.44 dolarda. Bu seviyenin hacimli geçilmesi kripto paranın önünü açacaktır.

Bitcoin Hakimiyeti

Altcoinlerin nefes alabilmesi için Bitcoin hakimiyet oranının düşmesi gerekiyor. Bitcoin hakimiyet oranı grafiği 71.22 ile zirve yaptıktan sonra düşmeye başladı. Şimdi ise alçalan kanal direnç hattında. Grafiğin bu seviyeden aşağı yönlü sekmesi altcoinlerin ihtiyaç duyduğu yağmurun sonunda yağması manasına gelecektir.

Haftanın kazandıran kripto paralarına

Yukarıdaki grafikte görülen alçalan direnç trend çizgisi çalışırsa bu hafta altcoinler çok daha fazla atak yapabilir. Bitcoin egemenlik oranı takip için Tıklayın

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez.

İlgili Haberler

LINK – ETH grafik benzerliği korkutuyor – ChainLink ralli öncesine çekilebilir

Coin Ajans

Halving’ten sonra Roger Ver bile Bitcoin Cash madenciliğini terk etti

Coin Ajans

Analistlerin Ripple fiyat tahminleri korkutuyor!

Coin Ajans

Yorum yap

Site kullanım deneyimizi geliştirmek için basit çerezler kullanıyoruz. Tamam Çerez Politikası